Колесо цілей. Метод досягнення життєвого балансу

Хто з нас не хоче стати більш успішним і щасливим? Хто не намагається поліпшити якість життя? Але зазвичай людина ставить собі одну конкретну мету і намагається її досягти. Однак успіх – це сукупність кількох областей життя. Часто проблеми на особистому фронті випливають зі складностей у професійній діяльності та навпаки. Якщо використовувати медичну сферу, то цей ефект можна пояснити наступним чином – головний біль іноді викликана проблемами в хребті і шиї. Так само і тут, незадоволеність в одній області життя веде до невдач в інших. Тому, при вирішенні будь-яких проблем необхідно застосовувати комплексний підхід. В житті найголовніше баланс, якщо він є, тоді з’явиться гармонія.

Для обчислення гармонії можна використовувати спеціальний метод, який називається колесом життєвого балансу. Метод дозволяє повністю вивчити ваше життя, визначити слабкі місця, над якими потрібно працювати. Колесо життєвого балансу дозволяє побачити справжні причини проблем і розчарувань.

 

  • Колесо життя прекрасний інструмент для визначення життєвих цілей. Колесо життя також допомагає керувати і коригувати ваші життєві цілі в подальшому.
  • Колесо життя допомагає вам підвищити усвідомленість свого життя, зрозуміти чого Ви хочете і в яких напрямках Вам діяти.

    У теорії зазвичай виділяють вісім сегментів, але насправді їх може бути стільки скільки ви захочете. Для розуміння як збалансувати життя, розглянемо задоволеність за сферами.

 

Сфери життя

Здоров’я та спорт
Займатися спортом, добре харчуватися і досить спати – обов’язково. Не принципово прагнути до ідеального тіла, гідного олімпійських богів. Однак гарна форма – запорука успіху. Піклуйтеся про своє здоров’я, адже це дозволить досягти успіху і в інших сферах. Будучи здоровим, ви легко побудуєте кар’єру, заведете сім’ю, створите життєвий баланс.

Особисті відносини, сім’я, діти
Ваші рідні – це надійна опора та підтримка. На хороших відносинах з сім’єю може складатися успішне майбутнє. Однак ця сфера може і негативно вплинути на подальший розвиток. Якщо вам необхідний баланс у житті, варто уважно поставитися до родичів і вашим відносинам з ними.

Саморозвиток
Розвиток себе як особистості: розум, навички, знання, звички, характер, читання книг, вивчення мов і нового. У світі є безліч справ, в яких ви ще не досягли успіху, але у вас є всі шанси. Постійно розвивайтеся, знаходите нові цікаві заняття. Головне, щоб мозок постійно розвивався.

Кар’єра / бізнес / фінанси 
В першу чергу, це фінансовий достаток, якщо його немає, важко говорити про життєвий балансі. Якщо з фінансами порядок – думайте про самореалізацію / призначення, йдіть до великої мети.

Оточення / друзі
Оточення нас формує, людина = середньому арифметичному його друзів.
Формула для початку формування свого кола: ⅓ друзів нижче вас, ⅓ вашого рівня, ⅓ вище. Також ваше оточення повинно складатися тільки з позитивних людей. Спілкування і соціалізація грають важливу роль в житті людини, оточення суттєво впливає на життєвий баланс. Тому необхідно звернути на коло спілкування особливу увагу.

Відпочинок / враження / яскравість життя
Відпочивати потрібно якісно, так само як і працювати. Подорожі, новий досвід, розваги – все це дає енергію для життя. Не варто нехтувати звичайним сміхом. Нехай вас постійно захоплюють емоції. А домогтися цього нескладно – перегляд хорошою комедії, стрибок з парашутом або просто нові враження і відчуття відразу роблять ваше життя більш емоційно-насиченим.

Творчість / хобі
Часто геніальні ідеї і проривні відкриття лежать на стику двох областей. Розвивайтеся в тому, що ви дуже любите, при цьому постійно пробуйте нове. Займайтеся улюбленою справою – це не тільки дозволяє цікаво провести час, а й дає привід відволіктися від справ і зануритися в світ творчості. Музичні інструменти, спів або малювання – все це дає грунт для розвитку інших областей.

Духовність
Кожен сприймає цю сферу на своєму рівні. Пошук чогось більшого, ніж сама людина: сенсу життя, Бога, ідеї, призначення, принципу, мокші. Вивчення релігії, філософії. Можна ходити до церкви, але навіть якщо ви невіруючий, то можна віддавати частину свого життя іншим людям. Дійте на благо.

 

Яким має бути колесо?

Ви самі для себе вирішуєте яким має бути ваше ідеальне колесо життя. Відповідно до вашої поточної ситуацією і бачень ідеального колеса ви визначаєте для себе ваші життєві цілі.

Побудова даної діаграми займає лише мить, використовуючи програму Reach Your Goal і його вплив на ваше життя буде вкрай корисним і продуктивним. Наприклад, на даний момент так виглядає моє колесо цілей:

колесо балансу

Більшість ідей пов’язаних з «ремонтом» колеса будуть очевидні і приходити в голову самі собою. Можливо, ви просто почнете робити те, що збиралися зробити уже давно.

Як створити життєвий баланс

Для початку потрібно взятися за ті області, яким ви приділяєте найменше часу. Подумайте, що можна змінити в житті по кожній сфері, щоб оцінка зрівнялася з іншими сферами життя. Всі рішення (завдання), які приходять в голову, слід записати в Reach Your Goal. Вони допоможуть вам знайти вихід з положення, можливість змінити сферу життя на краще. Постійно аналізуйте діаграму. Так ви зможете знайти потрібні відповіді.

 

 

Подальша робота з «Колесом цілей». Практичні поради

Працювати потрібно з Колесом цілей таким чином. По кожному сектору, по кожній сфері свого життя потрібно прописати 3-5 завдань, цілей, які дозволять вам виправити цей сектор. Кожне завдання повинно бути складніше попереднього. Наприклад, у вас стоїть низька оцінка в секторі «Здоров’я». Ви ставите перед собою завдання: З завтрашнього ранку почати виконувати ранкову зарядку, почати загартовуватися, записатися на цьому тижні на фітнес, сходити до лікарів і зробити повну перевірку свого здоров’я і т.д. Тобто зробити певні кроки, щоб цей сектор почав вирівнюватися.

Якщо, у вас просадка по фінансам, то, наприклад, пошукати додаткові джерела заробітку, подумати про інвестиції, про пасивний дохід.

Ну і так далі. Тобто, потрібно пройтися по всіх секторах і поставити собі завдання, щоб вирівняти ваше колесо. Постарайтеся поставити собі такі завдання, які ви зробите вже найближчим часом. Обмежуйте себе двома місяцями. Тобто потрібно писати ті завдання, які вам під силу виконати за 2 місяці.

Є такий момент, що якщо ви про щось думаєте, то, як правило, ви це не робите. Якщо ви це записуєте, то включається певні механізми, які змушують це здійснитися. Або по іншому – Всесвіт починає вам допомагати. Сам використовую і вам рекомендую програму Reach Your Goal.

Тепер ви бачите цільну картину основних сфер вашого життя. Всі сфери між собою взаємопов’язані і впливають одна на одну.

Ця методика дозволить вам гармонійно жити. Тому дуже бажано, щоб в подальшому кожної з цих сфер ви вже могли поставити високу оцінку. Змогли поїхати на своєму колесі.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Як використовувати по максимуму свій час? | Best-skills - […] Чи можете Ви усвідомити, що п’ять сфер вашого життя становлять єдине […]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This