6 Секретів вивчення мови

памятьВчити іноземну мову (особливо, нові слова) – тяжка і клопітка праця, неможлива без нудного багатогодинний зубріння, чи не так? Не зовсім. “Якщо правильно використовувати можливості свого мозку, навчання може стати набагато швидчим і захоплюючим процесом”.

Чому маленькі діти, які вивчають рідну мову, а також поліглоти, легко опановують кількома мовами відразу, не відчувають при цьому особливих труднощів? Зараз ви також навчитеся запам’ятовувати слова набагато легше і швидше.

Стратегія 1. Використовуйте силу емоцій.

Скажіть, що приходить вам на думку при згадці слова honey (мед)?  А ось люди, які запам’ятовують англійські слова найбільш швидко і легко, вміють зв’язувати їх з чимось важливим для себе.

Наприклад, той же слово honey може викликати в пам’яті образ коханої дівчини (адже саме так американці називають тих, кого люблять). А якщо нове слово зустрілося вам в цікавому оповіданні, то воно зв’яжеться з тими емоціями, які ви переживаєте, читаючи розповідь. Цікава розмова англійською мовою також допоможе вам швидко запам’ятати нове слово.

Чому це працює: Будь-які позитивні емоції активізують нашу здатність навчатися. Адже вони сигналізують про те, що дане слово відноситься до чогось значимого для нас.

Рекомендація: Вивчайте англійську мову за допомогою цікавих Вам текстів, фільмів, книг. Спілкуйтеся з цікавими вам людьми. Тоді сам досвід такого навчання стане позитивним емоційним чинником, який допоможе запам’ятати слова.

Стратегія 2. “Інтеграція” нове слово в свій досвід.

Коли маленькі діти вивчають рідну мову, вони починають помічати нове слово в самих різних ситуаціях, середовищах, контекстах. Наприклад, вперше почувши слово “білий”, маленька дитина починає повторювати його, побачивши білий сніг, білий папір, білий цукор.

І саме це допомагає їй запам’ятати слово швидко і легко.

Чому це працює: Таким чином, мозок формує асоціації з різними частинами попереднього досвіду, нове слово пов’язується з тим, що дитина вже добре знає, стає більш звичним і знайомим. І для відтворення його в пам’яті вже не потрібно напружуватися, достатньо лише згадати про цукор або сніг.

Рекомендація: Частіше використовуйте нове слово в різних ситуаціях – постарайтеся задіяти його, переказуючи текст, виконуючи домашнє завдання, практикуючись в англійській мові з товаришами по навчанню, з носіями мови.

Стратегія 3. Повірити в свої можливості.

Скажіть, чи гарна у Вас пам’ять? Чи легко вам дається запам’ятовування англійських слів? Яким би не була ваша думка про власні здібності, рано чи пізно воно перетвориться в реальність. Люди, успішно вивчили англійську мову, вірили в свою здатність зробити це.

Чому це працює: Переконання про себе часто перетворюються в реальність. Подумки повторюючи, що мови вам даються важко, ви програмуєте свій мозок на опір навчанню. Навіщо запам’ятовувати ці слова, – адже все одно нічого не вийде.

Рекомендація: Якщо вам здається, що вивчати мови вам не дано, постарайтеся зрозуміти, звідки прийшло це переконання. “Воно підтверджено минулим досвідом, – скажете ви, – ось і в школі за мову трійки хапав, і в інституті екзамен здавав два рази”. Насправді ці події зовсім не мають відношення до ваших здібностей. Причиною невдачі могли бути погане самопочуття, брак часу на підготовку або те, що знання мови на той момент вам не було потрібно. Навчіться розділяти поодинокі невдачі і свої здібності взагалі, і вірте в свої сили.

Стратегія 4. Запам’ятовувати назавжди.

На який термін зберігаються знання англійської мови після ваших курсів? Якщо я не буду використовувати мову, не забуду я його через рік після закінчення навчання?

Відповідь на ці питання також багато в чому залежить від переконань і мотивації самої людини. Успішні у вивченні мов люди, зазвичай, вірять в свою здатність швидко відновити знання. “Коли у мене виникне така потреба, я швидко згадаю все, що мені потрібно,” – кажуть вони.

Чому це працює: Наші переконання формують не тільки здатність сприймати інформацію, але і здатність зберігати її. Ми можемо вірити в те, що у нас хороша, в принципі, пам’ять – тільки трохи коротка. “В одне вухо влетить, а в інше вилетить,” – говоримо ми в таких випадках – і реальність, як завжди, підтверджує наші очікування.

Рекомендація: Сформуйте в своїй свідомості образ швидкого відновлення втрачених навичок. Визначте період часу, протягом якого відновляться ваші навички. Наприклад: “Мені буде достатньо тижня роботи над мовою, щоб все згадати.” “Мені вистачить двох годин спілкування з іноземцем, щоб знову почати говорити побіжно і впевнено.”

Стратегія 5. Пам’ятати про мету.

Дослідження показали, що люди, які мають вагому причину для вивчення мови, здатні освоїти її набагато швидше за інших. Наприклад, один з відомих лікарів зумів вивчити англійську буквально за місяць – знаючи, що це дозволить йому відправитися на закордонне стажування. Студенти, яким говорять, що ті чи інші слова будуть потрібні на наступному занятті, за статистикою запам’ятовують їх краще, ніж ті, кому про це не згадують.

Чому це працює: Будь-яке починання неможливо без вагомої причини, бажання, мотивації. Мотивація додає сили. Люди, що почали вивчати англійську мову, тому, що це модно, часто кидають навчання на півдорозі. А якщо у вас є мета, то ваші шанси успішно оволодіти мовою набагато зростають.

Рекомендація: Згадайте, навіщо ви вивчаєте англійську мову. Можливо, ви мрієте відправитися на навчання в США, або подивитися в оригінальній версії фільми, хочете отримати підвищення по службі, або мрієте давати лекції англійською мовою. Запам’ятовуючи слова, вибирайте, перш за все, ті, які ви активно використовуєте в рідній мові.

Стратегія 6. Навчатися несвідомо.

Маленька дитина легко опановує рідну мову в процесі гри, спілкування, пізнання світу. Людина, що потрапила в країну мови, швидко “вбирає в себе” десятки і сотні нових слів разом з особливостями вимови та граматики. Але ж вони не сидять над підручниками і не зазубрюють слова спеціально!

Чому це працює: Не секрет, що звичайна людина використовує лише мізерну частину потенціалу власного мозку. А ось люди, успішно опановують будь-якими мовами, змогли використати приховані можливості свого несвідомого. Відомо, що несвідоме навчається в кілька разів швидше, ніж свідомість. Це відбувається в ті моменти, коли свідомість “укладено” іншою діяльністю. Наприклад, поки ви дивитеся фільм або розмовляєте з одним, ви зосереджені на темі розмови. А в цей час ваше несвідоме запам’ятовує нові слова.

Рекомендація: Вивчайте англійські слова на практиці. Наприклад, почитайте цікаву розповідь, дивіться фільми, слухайте аудіоматеріали, новини і частіше спілкуйтеся з людьми на англійській мові. Тоді ваша свідомість буде зайнято сюжетом, а несвідоме зможе з легкістю засвоїти нові слова і вирази.

Легко запам’ятовувати іноземні слова – цілком реально. Потрібно лише поставити мету, повірити в свої сили і почати працювати над іноземною мовою. І тоді, в один прекрасний день, можливість легко спілкуватися або читати лекції на мові стане для вас реальністю.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This