4 золотих правила організації домашнього офісу

Домашній офіс

Зручний домашній офіс – це підвищена продуктивність роботи, фізичний та емоційний комфорт. Грамотно оформити робочий куточок, особливо в обмеженому просторі – це ціле мистецтво.

Давайте вивчимо його ази!

Правильне організоване робоче місце в будинку

За останні роки в світі на 80% зросла кількість фрілансерів, а частина компаній малого і навіть великого бізнесу тепер допускає можливість роботи співробітників з дому. І всім потрібні зручні робочі місця. Психологи і фахівці з фен-шуй рекомендують працювати не за кухонним столом або «на колінах», а створити окреме місце, де все потрібне буде під рукою. Ми зібрали корисні рекомендації фахівців і ділимося ними в цій статті.

1. Місце

Оформлення робочого простору потрібно почати з вибору підходящого місця. Ідеально, якщо це буде окрема кімната – кабінет. Але така розкіш доступна одиницям, тому найчастіше офіс доводиться споруджувати в спальні або вітальні.

3 головних правила розташування робочого місця:

  • біля вікна, щоб в зону надходило якомога більше природного світла, і вона легко провітрювалася;
  • на максимальному видаленні від ліжка, щоб не було спокуси прилягти;
  • з дверима в зоні видимості – якщо вона буде за спиною, то створиться емоційне напруження.

Добре освітлене робоче місце біля вікна

Для максимального занурення в роботу рекомендують відгороджувати робочу зону від житлового простору, розміщувати її в ніші або еркері (можна заховати в шафі), відокремлювати стелажами або ширмами.

2. Стіл, стелажі, полиці

Корпусні меблі для домашнього кабінету – це половина успіху в організації робочого місця. Головним елементом обстановки є стіл. Бажано, щоб у нього була достатня кількість ящиків і полиць для зберігання всіх необхідних речей, які можуть знадобитися в роботі.

Розмір і форма стільниці залежать від того, наскільки багато місця займають робочі інструменти. Якщо головне знаряддя праці – ноутбук, можна обмежиться і невеликим столиком. А ось фахівцям з hand-made варто придивитися до великих столів.

Можна вибрати стіл зовсім без ящиків, але тоді варто поставити поруч стелажі або навісити полиці. Сучасною знахідкою є пересувні органайзери – тумбочки на коліщатках всіляких форм і розмірів.

Робоче місце зі зручною стільницею і полками

Якщо в роботі необхідна оргтехніка, місце для неї потрібно продумати до покупки корпусних меблів. Краще зробити заміри, щоб кожна річ компактно зайняла своє місце.

3. Крісло

Для довгої і продуктивної роботи важливо правильно сидіти, відповідно, потрібно зручне сидіння.

При виборі стільця або крісла потрібно, щоб тіло мало п’ять точок опори: спина контактувала зі спинкою, ступні стійко стояли на підлозі, кисті лежали на столі, потилицю і шия комфортно упиралися в спинку. Глибока посадка на увазі упор ліктів у підлокітники, але це не обов’язково.

Функціональне крісло з м’якою спинкою і сидінням

Важливо, щоб в процесі роботи була можливість змінювати положення тіла. Тому хороші стільці і комп’ютерні крісла з регулюванням висоти і нахилу всіх елементів конструкції, а також з можливістю їх фіксації в вподобаному положенні. Це дозволить налаштувати їх під себе.

Наявність у стільця або крісла коліщаток дозволить комфортно переміщатися по робочій зоні, не встаючи з нього.

4. Освітлення

Найкраще для роботи підходить природне освітлення, але часто доводиться працювати в ті години, коли сонце вже сіло або ще не думало вставати. В такому випадку необхідно, щоб робоча зона добре висвітлювалася. Верхнього світла недостатньо, крім того, люстра, яка перебуває в центрі кімнати, часто світить в спину і створює непотрібні тіні.

Проблема освітлення легко вирішується покупкою потужньої настільної лампи. Або навіть двох, якщо робота ведеться з дрібними деталями або вимагає точних дій. Розташовувати настільну лампу слід зліва або зверху. Використовуючи два світильника, краще розставити їх максимально симетрично, щоб світло падало рівномірно.

Згідно з результатами експерименту Ніколаса Блума, професора Стенфордського університету, співробітники, що працюють вдома, в середньому ефективніше своїх «офісних» колег на 15-20%. Крім того, вони рідше звільняються, менше хворіють і вцілому відчувають себе щасливішими. Особливо, якщо їх робочий простір будинку грамотно облаштовано.

Дотримуючись простих рекомендацій по вибору місця, покупці зручних меблів і правильному розміщенню світильників, ви створите ідеальний домашній офіс – одночасно затишний і функціональний.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This