20 пунктів, які обов’язково потрібно зробити на новій роботі

успіх_на_роботіПерший день на новому місці – відмінна можливість влитися в колектив і завоювати довіру керівника. Ось список правил, які варто взяти до уваги, якщо ви – новий співробітник.

Незважаючи на те, що перший день на робочому місці може бути напруженим, важливо направити свою енергію в правильне русло і справити хороше враження.

1. Підготуйте і задавайте питання

Марк Стронг, консультант по кар’єрі і особистісному розвитку, вважає, що перший робочий день потрібно більшою мірою присвятити уважному слуханню. «В цілому ви повинні продемонструвати зацікавленість, цікавість і бажання вчитися. Проте, остерігайтеся задавати занадто багато питань в перший день. У вас попереду багато часу, щоб вивчити роботу». Лінн Тейлор, експерт в області організації праці і автор книг «Приручити вашого грізного офісного тирана» і «Управляємо начальником як дитиною і процвітаємо на роботі», радить записувати загальні і приватні питання, які допоможуть вам бути більш успішними на посаді. «У вас достатньо знань про компанію, які ви можете поглибити за допомогою конкретних питань на перших зборах з керівником. Майте під рукою список того, про що ви хочете запитати свого менеджера. Переконайтеся, що у вас є контакт HR-фахівця, який може вирішити базові питання, перш ніж ви почнете робочий день».

2. Підготуйте невелику розповідь про себе

Будьте готові розповісти протягом 30 секунд про себе, про те, де ви працювали раніше, так як багато колег захочуть дізнатися про вас побільше, – говорить Тейлор. Також приготуйтеся пояснити, чим ви будете займатися на новому місці. Деякі можуть слабо уявляти собі ваші обов’язки (або просто захочуть зав’язати розмову).

3. Прийдіть заздалегідь

Прийдіть на нову роботу хоча б на 15 хвилин раніше, радить Тері Хокет, виконавчий директор What’s for work, сайту про розвиток кар’єри. «Якщо ви ніколи не були в цій частині міста, спробуйте пару раз дістатися сюди в годину пік. Так ви будете знати, до чого готуватися, і у вас не виникне несподіванок».

4. Вивчіть обстановку

Два найбільш важливих фактора, які визначають успіх на роботі, це вміння знаходити спільну мову з колегами та підтримувати відносини з правильними з них, каже Девід Парнелл, консультант з правових питань і тренер з комунікацій. «У будь-якій більш-менш великій організації ви виявите людей, які ладнають з начальством краще, ніж інші. Якщо ви хочете просунутися і зайняти вигіднішу позицію в компанії, вам потрібно вибудовувати відносини з правильними людьми».

5. Розслабтеся

Вирішуючи стратегічні завдання, не забудьте розслаблятися в перший робочий день. Це допоможе вам поліпшити вашу продуктивність. Переконайтеся, що ви відпочили напередодні, підготувалися і маєте можливість прийти на роботу вчасно. Це очевидний показник вашого бажання проявити себе з кращого боку, так що будьте кращим.

6. Посміхайтеся

«Очевидно, ви витратили деякі зусилля на пошуки роботи, проходження співбесіди. І тепер, коли ви зайняли свій робочий стілець, не забудьте отримати задоволення і насолоджуйтеся моментом», – каже Хоккет. Стронг погоджується, уточнюючи: «Ми всі знаємо, як важливо перше враження. Посміхайтеся, коли ви знайомитеся з новими людьми і вітається за руку. Зустрітися з усіма і продемонструйте, як ви щасливі і сповнені ентузіазму перебувати тут. Ваші колеги вас запам’ятають».

7. Увійдіть в роль і грайте її

«Це не найкращий час демонструвати благодушність і прогулюватися по офісу з чашкою кави, як і сипати дотепними жартами або обговорювати гарячі новини», – вважає Тейлор. Якщо ви сумніваєтеся, в тому, як себе вести, дотримуйтеся консервативного підходу в одязі і манері спілкування. Ведіть себе так само, як на співбесіді. Хоккет радить визначитися з дрес-кодом заздалегідь, щоб не виглядати недоречно в перший день: «Це важливо, тому що манера одягатися може відштовхнути людей замість того, щоб розташувати їх до нас». В ідеалі потрібно досягти гармонії між собою і оточенням, щоб ви і вони відчували себе комфортно. Якщо у вас є сумніви з приводу дрес-коду, зателефонуйте в HR відділ і задайте питання.

8. Не дивуйтеся

Обов’язково привітайтеся за руку і представте себе колективу.

9. Не перестарайтеся

Занадто сильне бажання справити враження може обернутися проти вас, так що пам’ятаєте, що вас вже прийняли, і вам не потрібно приголомшувати ваших нових колег, говорить Тейлор. Кожен новий співробітник мріє, щоб оточуючі оцінили, який він талановитий і унікальний; або відзначили, як швидко і як ефектно він отримав нову посаду. Але це може бути марною тратою зусиль. Ведіть себе природно – так ви швидше звикнете.

10. Не відмовляйтеся від ланчу

«Якщо нові колеги або начальник пропонують вам пообідати разом, не відмовляйтеся, – каже Хокет. – Важливо показати, що ви готові влитися в колектив і стати частиною нової команди – так ви збережете принесені з дому бутерброди».

11. Слухайте і спостерігайте

Найкраще, що ви можете зробити в перші кілька днів на новій роботі, – слухати, слухати і слухати, каже Стронг. «Ще не час формулювати власну думку. Будьте доброзичливі, знайомтеся з людьми, посміхайтеся і слухайте». Це чудова можливість дізнатися про цілі вашого керівника та інших членів команди, відділів та основних проектів. Це шанс зрозуміти загальну картину і пріоритети. Будьте готові сприйняти багато інформації, радить Тейлор.

12. Зверніть увагу на те, як приймаються рішення

Слухаючи і спостерігаючи, варто звернути увагу на те, як приймаються рішення, говорить Парнелл. «Незалежно від розміру компанії, їй властива та чи інша культура прийняття рішень: ad hoc, коли рішення приймаються після того, як подія настала; або ex ante, коли подія ще не настала. Це необхідно, щоб знати, як діяти ». Якщо вам потрібні жорсткі рамки і підтримка, вам доведеться активізувати власний потенціал, щоб знати, як діяти в непередбаченій обстановці. Але якщо ви хочете свободи і простору для власних рішень, можливо, вам доведеться змиритися з контролем і прогнозуванням.

13. Спілкуйтеся з колегами

Найціннішу інформацію про роботу вашого відділу ви можете отримати від своїх колег. Якщо ви відразу встановіть доброзичливі і відкриті відносини, у вас є шанс успішно почати роботу в обстановці довіри. Продемонструйте ентузіазм. Ви будете перебувати під пильною увагою, каже Тейлор. Ваше ставлення до роботи і трудова дисципліна – найбільш очевидні критерії для оцінки вас як працівника, тим більше що у вас на перших порах не буде можливості продемонструвати професійні вміння. Всі хочуть працювати з людьми, які випромінюють ентузіазм і оптимізм. Так що покажіть, що це саме те, чого від вас можна очікувати.

14. Вивчіть свої обов’язки

У перший же день керівник розповість вам про ваші обов’язки – усно або письмово. Це те, що допоможе вам бути успішним в роботі. «Як правило, завжди є розрив між тим, що вам говорять робити, і тим, що відбувається насправді, – зазначає Парнелл. – Ви не повинні нехтувати ні тими обов’язками, які прямо сформульовані, ні тими, які просто очікуються від вас. Чим раніше ви це з’ясуєте, тим краще».

15. Вимкніть звук у мобільного телефону

Ви повинні бути на 100% занурені в роботу. Особливо в перший день.

16. Проявіть інтерес

Ви будете знайомитися з багатьма людьми, і коли вони будуть намагатися дізнатися щось про вас, спробуйте дізнатися щось про них. Це не просто лестощі, це допоможе вам зробити роботу краще, каже Тейлор.

17. Зверніть увагу на мову тіла

Мова тіла становить більшу частину нашого спілкування на робочому місці. Оцініть, як ви спілкуєтеся, щоб краще розуміти, як інші сприймають вас, і внесіть необхідні корективи.

18. Називайте людей на ім’я

Знайомства з новими колегами можуть відбуватися швидко, і ви можете за поточними справами забути імена ваших нових знайомих. Тим не менш, важливо звертатися до людей по імені з першого дня. Це буде непоганий тренуванням для вашої пам’яті і допоможе побудувати відносини з колегами. Якщо ви забули чиєсь ім’я, ввічливо попросіть нагадати. Так ви продемонструєте повагу і справите краще враження.

19. Приходьте на роботу добре відпочили

Всі знають, що хороший сон покращує продуктивність, чому ж ви не хочете дозволити собі виспатися перед важливим днем? Покажіть, що ви прокидаєтеся рано, сповнені енергії і готові зробити приголомшливе перше враження.

20. Будьте собою

«Бути собою простіше, ніж зображати когось ще. Якщо ви турбуєтеся про те, як вас приймуть, просто уявіть, що ви зустрічаєте цих людей не в офісі, а в комфортній обстановці, наприклад, у себе вдома, і це ваші друзі, яких ви давно знаєте. Це не далеко від правди, адже ви будете бачитися дуже близько щодня і будувати відносини. Чому б не почати зараз? Останнє, про що потрібно пам’ятати, що не треба бути занадто суворим до себе в перший день, навіть якщо він складається не бездоганно. «У спробі бути кращим ви можете перенапружити і відчути себе перевантаженим. Пам’ятайте, що завжди є завтра », – говорить Тейлор.

Адаптовано і перекладено з джерела.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This