7 способів підвищення особистої ефективності

ефективність_4XXI століття – це суцільні дедлайни. Ми поспішаємо, але не встигаємо, працюємо, але не заробляємо. Телефон, месенджери, електронна пошта і ще десятки відволікаючих чинників щодня завдають нищівних ударів по нашій продуктивності. Тим часом, особиста ефективність – це і є запорука успіху. Пропонуємо вашій увазі 7 способів, які допомагають не поспішати, але все встигати, працювати і заробляти.

1. Щоденне планування

16-й президент Америки Авраам Лінкольн якось сказав, що, якби у нього було шість годин, щоб зрубати дерево, то перші чотири з них він витратив би на заточку сокири. Робота без конкретної мети – безглузда, тому перш, ніж приступити до неї, складіть план дій на день. Приділіть 15 хвилин, щоб накидати на папір свої поточні завдання, а потім проранжувати їх за важливістю. Після цього можете сміливо братися за справу. Багато хто сприймає планування як марнування часу, але ті, хто користується ним, знають, наскільки воно збільшує професійну продуктивність.

2. Пріоритетність

В добі занадто мало часу, щоб все встигати, тому в роботі важливо розставляти правильні пріоритети. Намагайтеся виконувати найбільш термінові і важливі завдання в першу чергу. Плануйте не більше 3 великих і не більше 5 маленьких справ на день.

3. Робота повинна вартувати хоча б пачки сірників

Не варто розтрачуватися на безглузді і неважливі справи. Уявіть, скільки часу у вас з’явиться, якщо ви викинете зі свого графіка рутинні і нікому не потрібні завдання.

4. Потік

Як зазначалося вище, постійні відволікання руйнують особисту ефективність. Щоб працювати продуктивно, необхідно потрапити в стан потоку. Для цього знайдіть затишне місце (кабінет або кафе неподалік від офісу – не важливо) і з головою поринете в процес. При цьому однотипні завдання слід групувати разом і вирішувати їх блоками.

5. Електронна пошта

Для багатьох відкрити з ранку «Gmail» – завдання номер один. Адже це «дрібниця», не займе більше десяти хвилин. Тим часом, більшість бізнес-коучів радять перевіряти пошту один раз в день в один і той же час. При цьому не слід робити цього раніше 11 ранку – початок дня краще витратити на рішення своїх, а не чужих, першорядних завдань.

6. Робота на результат

Яка ваша мета? Чого ви хотіли б домогтися до кінця року? Дивно, але мало, хто може чітко відповісти на ці питання. Визначтеся, чого ви хочете (запустити стартап, отримати підвищення, збільшити заробіток і т.д.) і впевнено йдіть до поставленої мети, приділяючи роботі над нею не менше трьох годин на день.

7. Дедлайни

Багато хто сприймає «крайні терміни» як щось жахливе, так як, якщо в них не вкластися, будуть неприємності. Насправді дедлайни прекрасно дисциплінують, а значить, допомагають досягати цілей. Беручись за ту чи іншу справу, обов’язково вказуйте час його початку і закінчення. Знаючи термін закінчення роботи, вам буде легше планувати і розподіляти свої сили і час. Але будьте обережні – не ставте дедлайни «із запасом». Пам’ятайте: робота заповнює весь виділений на неї час (закон Паркінсона).

Дотримуючись цих рекомендацій і підвищивши особисту ефективність, ви зможете працювати менше, а досягати більшого. Перекладено і адаптовано з джерела.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This