5 методів як подолати внутрішні бар’єри

Іноді ми навіть не здогадуємося, що є речі, які перешкоджають досягненню наших заповітних цілей. Проте вони є. Йдеться про підсвідомих внутрішні бар’єри та неправильні переконання.

Внутрішні бар’єри – це такі табу, які ми встановлюємо для себе добровільно, при цьому іноді навіть не усвідомлюючи, що саме вони і є головними перешкодами на шляху до успіху.

На щастя існують методи для руйнування і викорінення з підсвідомого рівня помилкові ідеали. Ознайомтеся з п’ятьма звичками, які можуть вам допомогти.

1. Контролюйте свою мову

Першим тривожним сигналом, який вказує на те, що у вас є якісь внутрішні бар’єри, може стати ваша мова. Поспостерігайте за нею. З великою ймовірністю ви дуже часто повторюєте такі фрази, як «Це неможливо» або «У мене не вийде». Коли ви відчуваєте страх або невпевненість в якомусь питанні, вони прослизають дуже часто і свідчать про те, що є речі, які вам заважають і стримують вас. Постарайтеся звертати на це увагу самостійно або знайдіть того, хто повідомляв би вам про такі випадки.

2. Шукайте перешкоди, які стоять на шляху

Ви відчуваєте, що зациклилися на якомусь певному відрізку власного життя? А може бути, є щось таке у вашому минулому, що не дає жити спокійно? Або ви на щось реагуєте надто емоційно?

Трохи саморефлексії нікому не зашкодить. Необхідно заглибитися в себе, знайти речі, які вас турбують і які ви хотіли б змінити, і зрозуміти, чому у вас не виходить рухатися далі. Це дуже хороший спосіб визначити стартову точку, яка послужила початком для виникнення внутрішніх бар’єрів.

Шатто виділив три основні сфери, які найбільш часто служать першоджерелами всіх внутрішніх заборон.

  • Успіх. Ви вважаєте, що повинні розбиратися абсолютно у всьому і неодмінно краще всіх, а ще – всього досягти самостійно. Жодне з цих тверджень не правильне.
  • Повсякденне життя. Багато хто впевнений, що їх священний обов’язок – робити інших людей щасливими або виконувати нав’язані суспільством соціальні ролі. У вас може виникнути відчуття, що інтереси інших людей набагато важливіші, ніж ваші власні. Іноді ви навіть можете пожертвувати ними, щоб не викликати осуду у оточуючих. Такий шлях свідомо помилковий.
  • Володіння чимось. Це порочне коло: ви впевнені, що будете набагато щасливішими, коли досягнете певної посади або придбаєте річ, яку дуже хочете. Після цього ваше життя кардинально повинно зміниться на краще, але люди сильно не міняються із збільшенням достатку. Ви витрачаєте енергію, намагаючись досягти неможливого.

3. Припини сумніватися

Ваші внутрішні бар’єри могли сформуватися в ранньому дитинстві. Минуло вже досить часу для того, щоб вони міцно закріпилися у вашій свідомості, і тепер їх досить важко викорінити. Як тільки ви виявите такі бар’єри, спробуйте з ними впоратися. Припиніть сумніватися, хоч це і звучить зараз як щось з розряду фантастики. Дайте собі перепочинок від постійної невпевненості, перестаньте заганяти самого себе в кут.

Рекомендація: якщо у вас ну ніяк не виходить подолати свої сумніви, то уявіть себе героєм кінофільму, де потрібно подолати складну перешкоду. Як тільки ви трохи приглушите свій внутрішній голос, який огидно пищить про те, що у вас нічого не вийде, запитайте себе: «Як би вчинив я на його місці?» І відповідь обов’язково знайдеться!

Коли ви ставите себе на місце герою чи вашого безстрашного кумира, мозок починає працювати і шукати можливі рішення існуючої проблеми і вже не скутий ніякими забобонами.

4. Ставте собі амбітні цілі

Припустимо, ви встановили для себе мету, якої у що б то не стало хочете досягти. Як тільки ви розпланували всі кроки, що дозволяють до неї дістатися, встановіть над нею ще одну, супрамбітну мета. Психолог і доктор філософії з Нью-Джерсі Патрісія Фаррелл (Patricia Farrell) переконана, що такий трюк допоможе вам набагато швидше просунутися в потрібному напрямку.

Його суть в тому, що він покликаний вивести вас зі звичної зони комфорту. Ви не зможете домогтися бажаного відразу, але будете старанно працювати, щоб наблизитися до результату. Чим більше ви будете працювати, тим більше почнете відчувати впевненість в собі і в тому, що робите. Це допоможе вам забути про самообмеження.

5. Забудьте про автопілот

У кожного з нас з дитинства розвивається автопілот, коли ми перестаємо задумуватися над деякими процесами чи діями. Скажімо, ми не задумаємося над тим, як потрібно поствити чайник на газову плиту, застібнути сорочку чи зав’язати шнурки. Автопілот є нашим помічником, але ворогом у самовдосконаленні.

Всі ці внутрішні бар’єри роблять з вас зомбі. Ви немов перебуваєте в режимі автопілота, дозволяючи їм маніпулювати вами. Коли ви починаєте це усвідомлювати і усувати рамки, ви внутрішньо звільняєтесь.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This