Як себе продати за мільйон ?

Developing a BrandСім порад з побудови персонального бренду

Персональний бренд – емоційна реакція, яку особистість викликає в оточуючих людях.

Просуванням особистого бренду потрібно займатися не менш ретельно, ніж просуванням бренду компанії або продукту. Правильне позиціонування себе – запорука успіху і при прийомі на роботу, і при встановленні особистих контактів.

Марина Гаєва, фахівець з рекрутингу компанії PricewaterhouseCoopers, зазначає, що будь-який роботодавець звертає пильну увагу на самоподачу кандидата: «Інтерв’юер ретельно оцінює навички самопрезентації, особливо при відборі на позиції по роботі з клієнтами.

Однак у всьому потрібно знати міру. Самовпевненість і надмірне перебільшення своїх заслуг, навичок і знань не прикрашають кандидата ».

Що потрібно для створення успішного персонального бренду?

Будьте самодостатні

Позиціонуйте себе як активну особистість: не бійтеся першими зав’язувати контакти. У розмові намагайтеся бути уважним до оточуючих, слухайте їх, давайте зрозуміти, що ви зацікавлені в тому, про що вони говорять. Демонструйте свою обізнаність – бути в тренді останніх подій вкрай важливо.

Навчіться говорити про себе

Будьте готові до того, що оточуючі можуть попросити вас представитися і розповісти про себе.

У середовищі роботодавців вважається, що розповідь про себе допомагає дізнатися про пріоритети кандидата в житті. Багато інтерв’ю закінчуються невдачею саме тому, що кандидат фокусується не так на собі, а на своїх очікуваннях від роботи.

Пам’ятайте, що найкраща імпровізація – підготовленість. Заздалегідь продумайте, які ваші якості можуть бути цікаві роботодавцю, інвестору, бізнес-партнеру.

Розповідь про себе не повинна бути довгою, постарайтеся вкластися в 2 хвилини, стисло розповісти про свою освіту і досвід роботи. Зупинятися тільки на тих моментах, які безпосередньо пов’язані з необхідними професійними кваліфікаціями.

Приймайте компліменти

Не принижуйте себе, вчіться слухати і правильно реагувати на компліменти: якщо вас хвалять, ви не повинні переконувати співрозмовника, що «все пусте» або «це випадково так вийшло», інакше у нього складеться враження, що вам дійсно просто пощастило.

Продумайте «інструменти продаж»

Зустрічають по одягу. Отже, ваш зовнішній вигляд повинен бути продуманим і бездоганним. Зробіть візитки, опануйте професійними термінами. Ретельно складіть своє резюме і постійно оновлюйте його.

Портфоліо і рекомендації минулих роботодавців також допоможуть вам у просуванні себе. Говоріть зрозуміло і правильно: мова – теж інструмент продажів.

Всі інструменти важливі в різних пропорціях для різних позицій. Наприклад, арт-директор, який має геніальне портфоліо, може обійтися без резюме, візиток, грамотної мови і ділового костюма. За видатні професійні здібності «одяг» можуть пробачити. Але від середньостатистичного офісного працівника чекають не тільки професійного багажу, а й охайного зовнішнього вигляду. Чистий, вигладжений одяг, ввічливість, грамотне резюме – не просто необхідні, а самі собою зрозумілі речі.

Звертайте увагу на невербальну комунікацію

Поза, жести, міміка, тон і гучність голосу – теж елементи вашого образу. Намагайтеся не демонструвати всі ваші емоції на обличчі. Через невербальні комунікації передається дві третини всієї інформації про людину.

Необхідно стежити за рухами свого тіла. Сутулість, опущені плечі, в’яла хода свідчать про апатію, низьку енергію та непевність. Гучний ясний голос і чіткі відповіді, манера вимови, навпаки, характеризують вас як впевнену в собі особистість.

Отримайте зворотний зв’язок

Намагайтеся отримувати feedback після кожного свого виступу або інтерв’ю, навіть невдалого. Компетентні думки допоможуть вам оцінити свої сильні сторони і виправити недоліки. Не бійтеся робити помилки – це нормально. Однак визнання власних помилок не привід зупинятися, намагайтеся виправляти їх, інвестуйте в себе, не соромтеся демонструвати своє завзяття до роботи.

Я не став би спеціально просити зворотний зв’язок, краще просто фіксувати її в процесі спілкування. Багато людей мають властивість говорити, не помічаючи, що інтерес у співрозмовника давно зник.

Особисто у мене довгий час були проблеми зі зчитуванням зворотного зв’язку: я погано слухав людей, закидав їх інформацією. Сьогодні я розумію, що набагато важливіше задавати питання, ніж говорити, дивитися на реакцію співрозмовника на твої питання, аналізувати зворотний зв’язок, а не сам процес.

Продумайте свій образ в інтернеті

Будь-яка мережева активність – частина вашого бренду. Тому ретельно продумайте, яку інформацію варто, а яку не варто вказувати на своїх персональних сторінках в соціальних медіа.

На цілком законних підставах ваш потенційний роботодавець чи бізнес-партнер може дізнатися багато цікавого про вас з блогу або профілю соціальної мережі, якщо вони у вас відкриті. Щоб перевірити, чи все у вас в порядку, пошукайте себе в пошукових системах. Якщо вам подобається те, що ви бачите, ви на правильному шляху. Якщо немає – це привід опрацювати цей компонент вашого персонального бренду.

Підтримуйте контакти

Часто буває корисніше знати багатьох людей, ніж багато інформації. Зв’язки – ваш персональний капітал.

Встановлення контактів варто почати з подолання власних комплексів: не чекайте, коли люди почнуть цікавитися вами, пишіть їм самі. Зробіть всіх ваших знайомих своїми приятелями. Намагайтеся не втрачати зв’язку: встановлювати нові завжди складніше, ніж підтримувати старі.

Частіше нагадуйте людям про себе: поздоровляйте з днем ​​народження, розсилайте листівки, діліться вподобаним відео. Знайдіть собі правильну рольову модель – запозичте її у тієї людини, до чиєї думки ви прислухаєтеся.

Особисті знайомства дозволяють долати комунікаційні бар’єри і створювати приємні умови для продажу. Звичайно, я не став би будувати бізнес тільки на системі особистих зв’язків, але не використовувати цей ресурс просто недоцільно.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This