Технології створення іміджу

имидж

Кожна людина – унікальна особистість зі своїми слабкими і сильними сторонами, якими необхідно вміло користуватися. Знаючи деякі закономірності формування іміджу, можна говорити про те, які технології потрібно освоїти, щоб створити свій успішний і гідний імідж.

Знаючи деякі закономірності формування іміджу, можна говорити про те, які міні-технології повинен освоїти кожна людина, щоб створити свій успішний і гідний імідж.

Етапи формування іміджу:

 1. Визначення стартових умов – завдань, підготовленості людини (пропонується анкета, за допомогою якої ви зможе визначити те, над чим необхідно працювати, щоб сформувати свій привабливий імідж).
 2. Створення зовнішності (підбір одягу, макіяжу, зачіски, жестів, ходи, міміки).
 3. Відпрацювання комунікативної механіки (на цьому етапі необхідно удосконалюватися в мистецтві публічних виступів, веденні переговорів і бесід і т.п.)
 4. Оволодіння ефективної поведінкової технікою (вдосконалення культури поведінки, мистецтва залишати хороше враження про себе, вивчення тактики дій в конфліктних ситуаціях).
 5. Вивчення законів ортобіозу (тобто здорового способу життя, неможливого без раціонального харчування, систематичних занять спортом, освоєння методів зняття напруги і розслаблення).
 6. Удосконалення професіоналізму (самоосвіта, участь в семінарах і т.д.)

Вважається, що люди судять про нас по враженню, яке ми справляємо на них в перші секунди знайомства, як в старій приказці «по одягу зустрічають». Тепер «одяг» означає і костюм, і макіяж, і ходу, і міміку, і жести.

«Стриманий» одяг дозволяє колегам, клієнтам бачити саме вас, а не те, що на вас. Так можна ненав’язливо висловити свою індивідуальність. Якщо ви впевнені в тому, що ваш одяг працює на вас і відповідає вашому образу, то можете зовсім забути про нього, зосередившись тільки на своїй роботі.

«Акуратний, зі смаком одягнений, підтягнутий!» – Так повинні говорити про працівника. Зовнішність такої людини свідчить про його повагу до оточуючих. Що стосується одягу належить бути бездоганно охайним: неохайність, недбалість завжди викликає неприємне відчуття у людей і сприймається як неповага до оточуючих.

По тому, як людина стоїть, ходить, як тримає руки і ноги, також судять про її повагу або зневагу до оточуючих. Вибираючи позу, необхідно пам’ятати, що вона повинна бути коректною, природною і гармоніювати з обстановкою. Поза теж частина тієї мови, на якій ми настільки виразно говоримо без слів.

Одна з найважливіших складових іміджу – міміка, тобто виразні рухи м’язів обличчя. У міміці першу роль грають очі. Тому ваш погляд повинен якомога частіше (протягом 60-70% часу спілкування) зустрічатися з поглядом співрозмовника. Ведучи розмову, уявіть, наприклад, що на лобі вашого співрозмовника знаходиться трикутник. Ваш погляд, спрямований на цей трикутник, буде сприйматися як дуже серйозний, і співрозмовник відчує, що ви налаштовані по-діловому.

Зіниці правдиво розповідають про вашу реакцію на почуте. Коли людина радісно збуджена, її зіниці розширюються (у чотири рази). Навпаки, коли він сердиться або у неї похмурий настрій, її зіниці звужуються.

У міміці дуже важливе положення губ. Розтягнуті в усмішці губи – показник радості і дружелюбності; щільно стислі – замкнутості; вигнуті – сумніву або сарказму. Опущені куточки рота – свідчення того, що людина засмучена.

Посмішка – це «половина чарівності». Нас оцінюють по виразу обличчя: якщо м’язи не напружені, а губи весь час готові скластися в усмішку, нас тут же зараховують до числа симпатичних людей.

Одяг, міміка, жести, хода дуже багато передають безпосередньо в підсвідомість співрозмовника незалежно від його бажання, тобто візуальний вплив іміджу відбувається на двох рівнях: свідомості і підсвідомості.

Наполеон Бонапарт говорив: хто не вміє говорити, той кар’єри не зробить. Тому на третьому етапі необхідний інтенсивний комунікативний тренінг.

Від вибору правильного слова залежить сила його впливу. Тут можуть надати допомогу наступні рекомендації:

 • вживайте переважно слова, що підкреслюють вашу надійність і сумлінність;
 • включайте в ваші фрази активні дієслова і уникайте вживання пасивних іменників.

Потужним чинником впливу на оточуючих вважається ораторське мистецтво. Далеко не кожен може бути ораторомю Необхідно дотримуватися кількох правил виступу перед присутніми, а саме:

 • підкреслювати голосом і жестами найважливіші для вас слова;
 • міняти тон: його раптове зниження або підвищення добре виділяє слово або фразу;
 • змінювати темп мови: це додасть їй виразність;
 • робити паузу до і після висловлювання важливих думок.

Дуже важливо також навчитися створювати особливі ефекти:

 • ефект першої фрази (перша фраза повинна відразу приковувати до вас увагу);
 • ефект аргументів (мова повинна бути обґрунтованою, переконливою, логічною, що спонукає до роздумів);
 • ефект інтонації і паузи (інтонації і паузи викликають у слухачів асоціації і спонукають їх вносити свої пропозиції);
 • ефект художньої виразності (грамотна побудова пропозицій, правильні наголоси в словах, використання метафор, гіпербол і т.п.);
 • ефект релаксації (успіх матиме той, хто вміє вчасно пожартувати, уставити дотепне зауваження, адже гумор створює природну паузу, зближує і налаштовує слухачів на доброзичливий лад);
 • ефект розподілу (один з дієвих риторичних прийомів: заздалегідь продуманий розподіл в мові нових думок і аргументів, періодичне підкреслення вже висловлених важливих положень).

Необхідно знати і типові помилки, яких припускаються виступаючими.:

 • побудова занадто довгих фраз;
 • використання занадто довгих слів (не слід вживати, однак, тільки короткі слова);
 • введення в мову безособових пропозицій (краще більше використовувати виразно-особисті займенники);
 • часте використання безособових дієслів (замість «Пропонується зайняти місця» краще сказати «Пропоную вам зайняти місця»);
 • нерішучість виступаючого (враження нерішучості виступаючого створюється у слухачів, коли він часто вдається до умовного способу);
 • надмірна ввічливість (краще уникати фраз на кшталт «Дозвольте привернути вашу увагу»);
 • зловживання модними слівцями;
 • зловживання твердженнями (якщо часто вдаватися до тверджень, то у виступі утворюється багато вразливих місць – варто спробувати частіше висловлювати свої думки в форму питань);
 • використання тільки «закритих» питань (якщо потрібно активізувати увагу слухачів, не потрібно ставити їм тільки односкладові питання);
  занадто швидка, без пауз, мова (чим більше слухачів, тим повільніше слід говорити);
 • відсутність зорового контакту (якщо вас про щось запитують, не відводьте очі, щоб краще зосередитися).

Важливе значення має навчання особового ортобіозу, тобто вмінню насамперед підтримки здоров’я: фізичного, психічного і морального.

У здорової і життєрадісної людини завжди більше шансів отримати імідж привабливої ​​особи, яка випромінює чарівність і доброзичливість.

Здоров’я людини впливає не тільки на її самопочуття, працездатність, а й на її зовнішній вигляд, настрій. Не можна забувати і про силу впливу краси. Величезну роль в підтримці хорошої фізичної форми, крім занять спортом, відіграє правильне харчування – різноманітне і регулярне, з урахуванням вікових, професійних, національних, кліматичних, сезонних і інших особливостей.

Правильно харчуватися – значить дотримуватися елементарних гігієнічних правил приготування, обробки і збереження харчових продуктів, стежити за їх свіжістю, містити в чистоті посуд і т.п. Крім того, правильно харчуватися – це значить сприяти збереженню нормальної ваги тіла, відповідного віку і росту.

Дуже важливе і психічне здоров’я. Недарма ж з’явилася в народі приказка: «Всі хвороби – від нервів». Тому на цій стадії самовдосконалення необхідно навчитися методам самозаспокоєння (раціоналізації, візуалізації і релаксації).

Отже, ми розглянули основні технології створення іміджу. Безумовно, набір їх може змінюватися, а зміст – доповнюватися. Запропонований набір можна розширити введенням додаткових технологій: технології спілкування з представниками преси, тренінгів особистісного зростання, правил виступів та ін.

Рекомендую прочитиати книжку Д. Карнегі “Як здобувати друзів і впливати на людей

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This