Як використовувати по максимуму свій час?

Синоніми слів “час” і “гроші” займають перші місця в списку найбільш уживаних сучасною людиною. Якщо ми навчимося керувати часом свого життя, то ми навчимося керувати кількістю грошей в нашому гаманці. Вам знайомий стан, коли ви не встигаєте зробити заплановані справи?  Чи відчуваєте роздратування з цього приводу ввечері? Замість того, щоб відчувати почуття гордості від зробленої роботи.

 

А коли ви зустрічаєте свого старого знайомого і він вас запитує:

“- Як справи, ходиш в кіно, в театр, на дискотеку, в тренажерний зал?”, то ви йому відповідаєте:

“-  не був сто років, немає часу, кручусь як білка в колесі, нічого не встигаю! “.

 

Ви задавали собі питання, чому деякі люди встигають набагато більше, ніж інші? Бодо Шефер керує шістьма фірмами, більше ста днів на рік проводить навчальні семінари, щодня дві-три години пише нову книгу, щодня читає по дві-три години, щодня дві години займається спортом, ще встигає щодня медитувати, і щодня проводить час з сім’єю.

 

Чому Бодо Шефер встигає так багато, при цьому завжди знаходиться в бадьорому стані, відмінній фізичній формі і вважає себе щасливою людиною? – Тому що він навчився управляти своїм часом, створювати свій час, а не впусту тратити його на чужі забаганки.

Шановний читач, я перевірив на собі ефективність “Менеджмент часу“, запропонованого Бодо Шефером. Я кожен день відкриваю для себе щось нове в своєму світогляді, працюючи за цією системою. Побачити переваги цієї системи перед іншими, можна тільки почавши її застосовувати практично. Вам потрібно просто прокинутися вранці і сказати собі: “- Зараз я встану, візьму зошит і ручку, і запишу в зошит всі рекомендації по управлінню своїм часом”. Встати і зробити. Перший крок завжди найважчий, а другий крок вже як би само собою зрозумілий.

 

Кожна людина постійно зайнята вирішенням якихось термінових справ і проблем. Успіх людини залежить від того, який відсоток від термінових справ займають дійсно важливі для людини справи. В успішних людей термінові справи завжди збігаються з важливими для них справами. Для неуспішних людей термінові і важливі справи є абсолютно різними поняттями. Щоб зрозуміти, які справи для Вас є дійсно важливими, потрібно відповісти собі на питання: “- Хто я?”. І записати відповідь на папері, як можна докладніше.

Я вже говорив про важливість складання планів на папері або краще в програмі Reach Your Goal. Тому що записані плани забуваються, а плани, які лише в пам’яті наша підсвідомість поступово зітре. А все, що буде стерто, – не виконається.

Також дуже важливо складати плани на кожен день, щоб у Вас була сильна мотивація до ведення бізнесу.

Головна самомотивація до ведення будь-якого бізнесу, – це складання планів конкретних дій на кожен день і почуття досягнення маленьких кроків в кінці кожного дня. Щоб було відчуття досягнення, потрібно зробити хоча б одну заплановану справу. Якщо ввечері у вас не буде почуття досягнення плану, то у вас швидко піде голова обертом від маси не зроблених справ і швидко настане депресія. В підсумку, у вас просто закінчиться енергія і з’явиться відраза до будь-яких справ.

Почуття досягнення дає великий приплив енергії, радості і стимулює до подальшої роботи з розвитку свого бізнесу.

 

1. Як складати план конкретних дій на комп’ютері, або на папері?

Велика частина роботи в сучасному бізнесі проходить в Інтернеті і просто за ком’ютером. У мене для цього є чпеціальна програма Reach Your Goal, яка робить всю роботу за мене, я вказую лише свої цілі і кроки. Програма формує список конкретних дій на щодень. Також туди я заношу те, що вирішив зробити додатково. Ця програма у мене весь час перед очима і стимулює мене до дії. А по завершені справи я ставлю галочку, що на сьогодні дію вже зробив, поступово зменшуючи список справ,  відчуваючи почуття досягнення.

Отже, повертаємося до питання: “- Хто я?”. Щоб допомогти вам відповісти на це питання, Бодо Шефер пропонує розбити його на кілька запитань.

1. Чому Ви повинні планувати і здійснювати справи, які Вам зовсім не цікаві, не є сенсом вашого життя і Вашими життєвими цінностями?

2. Чи вірите Ви, що Ви по-іншому проводили б час, якби у Вас було ясне бачення свого життя, яке постійно перебувало б у Вас перед очима?

3. Чи можете Ви усвідомити, що п’ять сфер вашого життя становлять єдине ціле?

 

 

Згідно Гештальт-терапії (розділу психотерапії), людина має цілісний образ в п’яти сферах свого життя: фізичної, емоційної, інтелектуальної, соціальної і духовної.

1) Фізична сфера життя людини – здоров’я.

2) Емоційна сфера – емоції.

3) Інтелектуальна (раціональна) сфера – фінанси.

4) Соціальна сфера – робота, спілкування з людьми, сім’я.

5) Духовна сфера – сенс життя.

 

Звичайно ви можете використовувати свій список сфер життя, до прикладу: сім’я, фінанси, бізнес/робота, спорт/здоров’я, духовність, відпочинок/подорожі, друзі/соціальне.

 

Якщо ви не приділяєте якійсь сфері своєї уваги, то й інші сфери вашого життя не розвиваються в повній мірі, ви не можете жити повноцінним життям, ви не зможете відчути свій успіх, якщо він до вас несподівано прийде з однієї сфери. Кожна сфера вашому житті пов’язана з іншими сферами і зміни в одній сфері призводять до змін у всіх сферах життя.

 

4. Чому Ви думаєте, що Ви втрачаєте в своєму житті якусь важливу сферу?

5. Чи працюють разом всі п’ять сфер життя і чи сприяють вони тому, щоб Ви дійсно виконали свою місію і втілили в життя свої ідеали і цінності?

 

“Тільки, якщо ми будемо фокусуватися на своїх цінностях, ми зможемо проявити цілісність, коли нам потрібно раптово приймати рішення” – Бодо Шефер.

 

Шановний читач, якщо ви хочете керувати своїм часом успішно, запишіть відповіді на ці питання сьогодні ж, прямо зараз!

 

2. Ціна Терміновості – Втрата Важливості.

Чому так важливо відповісти собі на питання: “- Хто я?”. Тому що у відповіді на це питання можуть полягати всі важливі для нас речі, наші цінності, ідеали і сенс нашого життя.

Чи можете ви назвати, хто Ви, не називаючи свого імені? Ми повинні ідентифікувати себе не зі своїм ім’ям, а з тим, що для нас дійсно важливо. Махатма Ганді ніколи не називав свого імені. Він представлявся так: “- Я той, хто звільнить Індію без насильства”.

Кожна людина використовує для управління своїм часом годинник, наповнюючи свій день терміновими справами, не замислюючись, наскільки ці справи для них важливі. І лише деякі використовують разом з годинником ще й компас свого життя, що визначає, що для них важливо, а що ні. Так діють успішні люди.

Ви вже запитували себе: “- Скільки ми витрачаємо часу на якусь певну діяльність?”.

Європейські соціологи порахували, на що витрачається час життя сучасної людини:

 • 27 років ми витрачаємо на сон.
 • 10,5 років ми працюємо.
 • 8,5 років ми перебуваємо в транспорті.
 • 7,6 років ми дивимося телевізор.
 • 5,5 років ми їмо.
 • 2,8 років ми хворіємо.
 • 2 роки ми куримо, якщо ми курці.
 • 2,3 року ми читаємо.
 • 2,6 року ми ходимо в школу.
 • 1,5 року ми займаємося доглядом за своїм тілом.
 • 1,5 року нічого не робимо.
 • 1 рік граємо.
 • 0,8 року робимо покупки.
 • 0,2 року займаємося спортом.
 • 0,2 року займаємося сексом.

 

Ми повинні поставити собі питання: “- Як ми можемо жити з великим змістом?”. У нашому розпорядженні є значні ресурси часу, які ми можемо перерозподілити так, щоб почати витрачати відпущений нам час на дійсно важливі для нас справи, займаючись якими, ми будемо відчувати дійсно глибоке задоволення і щастя.

Годинники нашому житті відповідають за те, що терміново, спішно. Компас нашому житті відповідає за те, що важливо.

Терміново – відповідає за пріоритети інших людей (ми дозволяємо керувати нами іншим людям або ситуації).

Важливо – наші власні пріоритети.

 

Ціна поспішності – це втрата важливості через те, що ми втрачаємо шанс. Від нас вислизає дуже багато можливостей.

Менеджмент часу – управління часом – це вміння організувати термінове. Керувати часом – означає концентруватися на важливому, робити саме ті речі, які близькі нашому серцю. Для цього ми повинні дослідити, чого ми дійсно хочемо в житті, ми повинні замислитися над сенсом нашого життя, про нашу місію і наше завдання. Ми повинні задуматися про наші цінності і все це потрібно робити одночасно.

1-й ступінь менеджменту часу – списки нагадувань. Це ті самі списки, які ми використовуємо в бізнесі і житті повсюдно. Недолік – не працює компас, в списки нагадувань включаються, в основному, нагальні справи.

2-й ступінь менеджменту часу – комп’ютерні програми-органайзери. Більш високий рівень організації часу. Недолік – відсутність гнучкості. Наше життя стає підпорядкованої введеним планам і ми втрачаємо багато додаткових можливостей, ми не помічаємо радостей життя, стаємо дратівливими. Ми починаємо жити для своїх планів, хоча спочатку плани складалися, щоб наше життя стало більш щасливим. Крім того, плани можуть виявитися неточними і ми прийдемо до цілей, зовсім нам не потрібних.

Чому ми повинні відкладати речі, які нам дійсно важливі? В основному тому, що ми вважаємо, що наше життя дуже довге і у нас все попереду.

 

Існує вправа, що дозволяє значно прискорити здійснення того, що дійсно дороге нашому серцю.

Уявіть, що Вам залишилося жити 6 місяців. Уявіть точну дату Вашої “смерті” і випишіть все, що Ви хотіли б встигнути зробити за час, що залишився у Вашому житті. Це і будуть найбільш важливі для вас справи, це справи, які ви дійсно любите, це ваш компас.

Життя занадто коротке, щоб робити речі, які ми не любимо. Потрібно жити з пристрастю і слідувати свому внутрішньому голосу. Якщо ми не насолоджуємося нашим життям, то ми відчуваємо себе спустошеними.

3-й щабель менеджменту часу – мистецтво керувати часом – планування наших шансів. Цей інструмент розробив “фінансовий Моцарт” Бодо Шефер, тому що його не задовольняли перші два інструменти.

Альберт Ейнштейн сказав свого часу: “Проблеми, які перед нами постають, не можуть бути дозволені на тому ж рівні, на якому вони виникли”. Планування наших шансів дозволяє нам піднятися над нашими терміновими справами і організувати рішення дійсно важливих для нас справ.

3. МЕНЕДЖМЕНТ ЧАСУ – ПЛАНУВАННЯ НАШИХ ШАНСІВ.

1. Планування за пріоритетами – мистецтво керувати часом.

Планування наших шансів дає максимальний результат при плануванні по тижнях. Коли ви плануєте на тиждень, – ви плануєте і ваш годинник і ваш компас. При плануванні на день компас часто забувається.

Розділіть аркуш паперу на чотири квадрати і впишіть в кожен квадрат Ваші справи за минулий тиждень. Коли я зробив цю вправу, я був здивований, скільки багато часу в моєму житті займають квадрати A, C, D і як мало часу я перебуваю в квадраті B.

 

А.

Важливо і терміново.

Кризи, проекти з термінами здачі, справи які ми не можемо відкласти.

В.

Важливо, але не терміново.

Сенс життя, здоров’я, інвестиції, податки.

С.

терміново, не важливо.

Відповісти на листи, позичити грошей, оформити кредит.

D.

Не важливо, не терміново.

Деякі повсякденні справи, як покупка телепрограми, непотрібного журналу, перегляд телевізора, розмови ні про що.

У квадраті А знаходяться люди, у яких справи стали терміновими, або які самі зробили свої справи терміновими. Успішні люди важливі справи штучно роблять терміновими. А неуспішні люди важливі справи відкладають. Їх називають зволікачами, це стає справжньою хворобою.

У квадраті В перебувають творчі люди, які піклуються про те, щоб прикрасити своє життя. Хто ігнорує квадрат В, основну частину свого часу проводить в квадраті А, і не може розвиватися, як творча особистість. Квадрат В – це наш компас.

Квадрат С – протилежність В. Тут знаходяться люди, які весь час поспішають, не замислюючись, важливо це чи ні. Вони створюють так багато шуму, що створюється ілюзія важливості. Квадрат С – це як наркотик, як знеболювальна таблетка, це відволікання від важливого. Люди з С можуть зробити дуже багато, але в душі не буде світла, не буде задоволення від зробленого.

D – суцільна непотрібна витрата часу. Нас там не повинно бути.

 

2. Як планувати свій час.

При плануванні тижні плануйте спочатку справи з квадрата В. Спочатку визначте дії, які особливо важливі для вас, всі найважливіші речі у вашому житті. Якщо ви не заплануєте важливі для вас речі, ви завжди будете їх відкладати і відкладати. Як ми можемо визначити, що ми не випускаємо з уваги те, що ми дійсно хочемо досягти в житті? Важливо усвідомити, що неможливо трансформувати сенс життя і великі цілі в кожен окремий момент нашого дня, не обдумуючи їх щотижня, без запису їх в нашому серці, в нашій свідомості і на папері, і не використовуючи їх, як основу для нашого щотижневого планування.

 

Плануйте заздалегідь тільки 50% свого часу. Решта 50% заповняться самі несподіваними справами.

Плануйте також перерви і терміни для них. Планування на день враховує, як правило, тільки термінові, нагальні справи. Планування на тиждень дозволяє нам врахувати справи з усіх сфер нашого життя, в тому числі і відпочинок. Необхідно запланувати день неробства, в який ви нічого не будете робити, що вам набридає. А будете робити тільки те, що вам хочеться, що приносить радість і задоволення. День неробства необхідний, щоб ви могли відновити свою енергію і перебували постійно в великому тонусі. Тільки з днем неробства ви можете мати високу швидкість своїх дій в інші дні. Це парадокс людської особистості. Навіть в Біблії закладено сьомий день тижня, як день відпочинку.

Якщо, складаючи плани, ви тільки ранжируете ваші дії по пріоритетам, ви не замислюєтеся, що для вас важливо, а що ні. Якщо ви самі вносите в свій розклад пріоритет, ви починаєте управляти своїм часом, ви починаєте використовувати компас.

 

Якщо ви закінчили робочий тиждень, і вам не здається, що ви зробили саме те, що дійсно важливо в вашому житті, значить ви не керуєте своїм часом, а тільки реагуєте на інших людей і ситуації. Запитайте себе в кінці тижня: “- Я більше діяв самостійно чи реагував?”.

Якщо ми будемо використовувати тижневе планування, у нас буде шанс оцінити кожен крок і відобразити його в своїй свідомості. Тижневе планування допомагає нам точно відповісти на питання: “- Хто я?“.

Обов’язково! виберіть час, коли Ви будете складати плани на тиждень. З особистого досвіду, це може бути неділя вечір, або понеділок ранок.

Нам необхідно провести ранжування наших цінностей, наших сфер життя, відповісти собі на питання: “- Яка сфера вашому житті відіграє важливішу роль?”. Ті сфери життя, які опиняться на перших місцях, будуть мати більшу вагу в Вашому житті.

 

Ранжування цінностей настільки важливо, що якщо ви переглянете свій порядок ранжирування, ви станете іншою людиною.

Якщо ми будемо думати про кожну сферу життя, як про щось окремому, то ми мимоволі розвинемо у себе комплекс нестачі і протиріччя. Ми будемо весь час думати про перемогу-поразку, а саме, – якщо одна сфера виграє, то інші обов’язково програють. Ми вступаємо в конкуренцію з самим собою. Це світогляд умовно можна назвати “перемога-поразка”. Це помилкова думка, це мислення нестачі. Нам необхідно розвинути у себе мислення “перемога-перемога” (win-win), при якому ми переконані, що кожна сфера нашого життя, в якій ми діємо позитивно, позитивно впливає на інші життєві сфери.

Подібне мислення виходить з того, що все в житті знаходиться в достатку. Мислення “перемога-перемога” – це мислення достатку. При такому мисленні ми можемо знайти баланс всіх п’яти сфер нашого життя.

 

При мисленні нестачі людина сказала б: “- Мій час обмежений, і якщо я в цей обмежений час буду мати занадто багато турбот про свою сім’ю, то не зможу заробляти гроші”. При мисленні “перемога-перемога”, при мисленні достатку він сказав би: “- Якщо я щасливий зі своєю сім’єю, то і в фінансовому плані справи у мене підуть краще”.

“Людина не може правильно надходити в одній сфері свого життя, коли неправильно надходить в інших. Життя – це неподільне ціле”. Махатма Ганді.

Те, чого ми домагаємося в житті, – це не результат випадку, везіння, а результат візуалізації нашої мрії, планування, підготовки, дій, витримки, правильної оцінки.

Менеджмент часу “Планування шансів” кожен день дає нам шанс змінити своє життя в сторону нашої мрії. Ми кожен день можемо вставати після нічного сну в радісному передчутті реалізації наміченого нами плану.

Шановний читачу! Якщо Ви з сьогоднішнього дня почнете практично працювати з часом свого життя за схемою Бодо Шефера, то через пару місяців ви здивуєтеся подією змін в сторону вашого успіху.

 

4. Органайзер ШАНСІВ.

Переходимо до практичної частини. Без практичних дій неможливо навчитися управляти своїм часом.

Шановний читач, Вам потрібно лише один раз виконати всі описані нижче дії. Будь ласка, не пошкодуйте часу на ці дії. Від невеликої кількості витраченого часу залежить якість всієї Вашої майбутнього життя.

Практичні дії.

Для роботи з органайзером наших шансів потрібний загальний зошит або Reach Your Goal.

 

1. Наші цілі.

Перш, ніж працювати з тижневим плануванням наших кроків (пріоритети на тиждень), потрібно скласти і записати свої далекі цілі на перших сторінках вашого зошита. Чому це так важливо?

Щоб знати, як краще розподілити справи в часі, перш за все треба знати, які справи ви хочете робити, а це визначає ваше розуміння сенсу життя, ваші мрії, тобто компас. Важливо почати з далеких цілей, тобто з цілей, яким ви хочете присвятити все своє життя. Тоді ближчі цілі є тільки сходинкою до більш далеких.

Тому спочатку потрібно скласти далекі цілі на 5-10 років. Потім вибрати з них цілі на 2-5 років. Потім вибрати цілі на 1 рік. Особиста порада – виписати цілі на 1 рік на окремий листок і покласти його на робочий стіл, щоб він завжди був перед очима. І вже основний інструмент роботи зі своїм часом, – пріоритети і кроки на тиждень, – Ви будете складати, спираючись на річні цілі.

Щоб легше було скласти далекі цілі, уявіть, що через 10 років про вас напишуть статтю в центральній газеті. Що ви хочете прочитати про себе? Журналісти, описуючи життєвий шлях людини, розповідають про всі п’ять сфер життя. нагадую:
1. Фізична сфера життя людини – здоров’я.
2. Емоційна сфера – емоції.
3. Інтелектуальна (раціональна) сфера – фінанси.
4. Соціальна сфера – робота, спілкування з людьми, сім’я.
5. Духовна сфера – сенс життя.

 

1.1. Запишіть все, що ви б хотіли прочитати про кожну з сфер вашого життя. Чим точніше ви опишете, ким ви хочете стати, тим швидше у вас буде шанс, що це трапиться. Особиста рада – пишіть короткими фразами, виділяйте саму суть.

Цілі – це наші слуги, а не пани.

Цілі існують для того, щоб ми були щасливі, а не ми існуємо для того, щоб виконувати цілі. Наші цілі повинні постійно збігатися зі змістом нашого життя, з нашою місією і нашими цінностями.

1). Цілі повинні бути сформульовані в позитивній формі і до тонкощів прописані. Цілі, написані на аркуші паперу, прописуються у нас в серці.

2). Переконайтеся, що у вас є контроль над цілями. Цілі, які контролюються іншими людьми, принесуть вам мало користі.

3). Сформулюйте реалістичні цілі на один рік. Цілі повинні викликати енергію і радість. Цілі на наступний рік не повинні бути занадто завищені, інакше ми їх не досягнемо і втратимо довіру до себе. І багато хто тоді впадає в цинізм. Запитайте себе, – викликають у вас ці цілі енергію і радість? Як ви їх повинні і хочете досягти? Наскільки варто це робити? Що ви втратите, якщо ви їх не досягнете? Якою ви повинні бути людиною, щоб з легкістю втілити їх в життя? Що вас зупиняє зараз і який ваш точний план?

4). Цілі повинні постійно збігатися зі змістом вашого життя, з вашою місією і вашими цінностями.

5). Створіть власний розпорядок дня, який допоможе вам досягти цілей. Не живіть за розпорядком дня інших людей.

6). Уявіть, що вам 96 років і ви сидите в кріслі-гойдалці на зеленому газоні перед власною віллою в сонячний теплий день. Ви живете разом з вашим численним сімейством (дітьми, онуками, правнуками …), які піклуються про вас, ваше життя склалося, ви щасливі. Ваші очі закриті, ви плавно розгойдуватися в своєму кріслі-гойдалці і згадуєте своє життя. Ви згадуєте всі свої цілі, які ви ставили собі в молодості і які тепер вже досягнуті. Зніміть в ваших мріях ігровий фільм, в якому ви – головна дійова особа в молодості, в якому ви бачите, як все буде і обов’язково так, як ви цього хочете. Уявіть, побачте Того дня, коли ви ставили важливу для вас мету, і зараз ви розумієте, наскільки важлива вона була у вашому житті. Чому? – Тому що тоді ви зробите все, щоб досягти своїх цілей. І тому, що годинник і компас, які у вас є, постійно нагадують вам про це, прекрасним, радісним способом. Кожен раз, коли ви формуєте нову мету, подумайте, що ви скажете про неї у віці 96 років.

“Досягаючи цілей, ми вчимося більше діяти самостійно, а не реагувати” – Бодо Шефер. А щоб досягти цілей, спочатку їх потрібно поставити перед собою, записати в свій органайзер успіхів.

Дуже важливо, щоб відповідь на питання: “- Хто я?”, Збігалася з вашим призначенням в житті. Дайте відповідь на питання: “- Яке у вас призначення в житті?” Постарайтеся укластися в одне речення. Потім подивіться на нього і уявіть, чи буде ваше призначення захоплювати інших людей? Це теж дуже важливо, тому що ми знаємо, що не в змозі все зробити самотужки.

Коли люди працюють над одним завданням, вони досягають значно більших результатів (явище синергії).

 

1.2. Після того, як ви записали на перших сторінках зошита довгострокові цілі по кожній сфері життя, проведіть класифікацію цілей і запишіть ваші цілі в три групи.

А (високий пріоритет). Цілі, які ви хочете досягти в будь-якому випадку.

В (середній пріоритет). Цілі не абсолютно обов’язкові, які ви вибрали, як орієнтир, для концентрації.

С (низький пріоритет). Можливі цілі. ви не будете їх забувати, але протягом року ви подивіться, чи будете піклуватися про ці цілі далі.

Увага! Дуже важливо, щоб цілей, які Ви обов’язково повинні досягти (пункт А), було небагато (3-5). Перевага такої класифікації цілей в тому, що ви можете спочатку сконцентруватися на більш важливих для вас цілях і досягти їх швидко. Ми не можемо досягти 100 цілей одночасно. І тоді якісь цілі залишаться недосягнутими і ми втратимо впевненість в собі.

Перевага визначення цілей В і С в тому, що це дозволяє нам зберегти свою цілісність. Ми можемо і далі вірити в себе. А також у нас є вибір і ми збережемо їх на потім, коли ми зможемо їх досягти.

Потрібно навчитися дивитися на наші цілі так, щоб ми зрозуміли, як важливо, щоб цілі збагатили наше життя, коли ми їх досягнемо. Задайте собі питання: “- Які зміни Вашої особистості настануть після того, як ви досягнете вашу мету”? Якщо ми будемо зберігати впевненість у собі, досягаючи невеликого числа важливих цілей, то для нас не буде нічого неможливого. Тому що так було завжди!

 

1.3. Цілі потрібно створювати в наступній послідовності:
Бути> Робити> Мати.

Наступні сторінки розділіть на три стовпчика і озаглавьте кожен, – бути, робити, мати. І запишіть всі далекі цілі у вигляді такої таблиці для кожної сфери життя. Спочатку для цілей групи А, потім для В і потім для С.

Бути – це те, що ви хочете, Ваші цілі.

Робити – це Ваші дії у вигляді річних планів.

Мати – це матеріальні речі, які ви б хотіли придбати для себе або своїх родичів, коханих людей.

Ваші цілі – це не жорстка система, вони будуть змінюватися в міру вашого розвитку і переходити з однієї групи в іншу.

 

2. На наступних сторінках запишіть ваші цінності. Тут не можна шкодувати часу, це те, з чого починається наш вибір. Вибір в своєму житті (то, що нам подобається чи не подобається, то, що ми хочемо чи не хочемо), ми робимо після оцінки. А то, як ми оцінюємо щось, залежить від системи наших цінностей, яку ми прийняли підсвідомо, виходячи зі свого минулого досвіду.

Подумайте, наскільки цінності керують нами, наскільки ми запрограмовані? Але є хороша новина, – ми можемо змінити свої цінності, ми можемо змінити це програмування. Ми можемо це тому, що цінності – це тільки постулати, в які ви вірите, і ми можемо їх змінити, – не тільки зміст, а й їх місце в списку пріоритетів.

Для цього потрібно спокійно сісти і записати в зошит всі свої цінності. Це дуже корисна вправа, тому що ви можете побачити, що деякі ваші цінності були помилковими, вели вас в абсолютно непотрібному напрямку. У цьому випадку ми повинні сказати собі: “- Цю цінність я не хочу, інша мені була б куди приємнішою!”

Потім потрібно розставити пріоритети в порядку пріоритетів. Бажано на перше місце ставити здоров’я і любов. Тому що без здоров’я у нас немає енергії йти до інших наших цінностей. А без любові життя взагалі втрачає сенс. Ті люди, які на перше місце ставлять порядок, живуть розумно, але без радості, без теплоти відносин між близькими людьми.

Порядок заради порядку – це неправильно. Я вважаю, що порядок повинен бути заради здоров’я і любові. На цьому прикладі ви побачили, як важливо, в якій послідовності розташовані ваші цінності. Будь ласка, не шкодуйте часу на цю вправу. Від нього залежить якість Вашої майбутньої життя.

 

3. На наступних двох сторінках, після списку цінностей потрібно скласти список “У що я вірю” у вигляді постулатів.

У Бодо Шефера в першому десятку стоять такі постулати:

Коли я не можу, – я повинен.
Якщо я викладаюся на 110%, то я досягаю результату.
Краще почати, зробивши помилку, ніж коливатися, не роблячи помилок.
Напишіть, будь-що ви вірите, по кожній сфері життя.

 

4. Мої принципи.

Після списку “У що я вірю”, подивіться, – чи всі пункти ви застосовуєте у своєму житті, чи всі пункти стимулюють до дії? Ті постулати, які ви застосовуєте в житті, – це ваші життєві принципи. Запишіть їх на наступних двох сторінках. Це важливо для того, щоб зрозуміти, що ж з того, у що ви вірите, дійсно допомагає діяти в житті, а що є просто теоретичним припущенням, що не робить впливу на ваше життя.

Наприклад, у Бодо Шефера є постулат, в який він вірить: “Якщо я не можу, – я повинен”. Щоб зробити його своїм принципом, Бодо Шефер додав до нього питання: “Якщо це не вийде, – що я можу зробити, щоб це вийшло”?

Ще принцип Бодо Шефера: “Я свідомо ризикую, в цьому криється мій зріст. Завжди, коли я можу, я покидаю свою зону комфорту. Тому щороку я буду збільшувати свої результати в 4 рази”.

 

5. Після своїх принципів потрібно записати важливу сторінку з назвою “Що я робив неправильно і які взяв з того уроки”.

Цю сторінку Ви заповните через рік за результатами минулого року. Вона допоможе Вам зробити висновки з того, що ви робили неправильно і поставити нові цілі.

“Помилки робити непогано. Погано, якщо ми на них не вчимося” – Бодо Шефер.

 

6. Наступні дві сторінки: “Мої найбільші успіхи за рік”.

 

7. Наступні дві сторінки: “Найбільші успіхи у моєму житті”.

Якщо у Вас коли-небудь настане сумний момент, коли ви почнете сумніватися в собі, або коли треба буде вирішити, чи братися за новий проект, або краще піти по шляху надійності і нудьги, тоді подивіться на цю сторінку, щоб вам стало ясно, що ви здійснили в житті. Щоб знали, які ви хороші. Щоб, грунтуючись на почутті впевненості в собі і на довірі до себе, ви могли прийняти правильне рішення.

Ще є три важливі сторінки, які необхідно заповнити, тому що вони будуть допомагати вам все життя.

 

Вам необхідно завести “Альбом бажань, мрії”.

Залиште декілька порожніх аркушів. Сюди потрібно просто наклеювати те, що в будь-якому вигляді представляє те, ким ви хочете одного разу стати, що ви хочете одного разу робити і чим володіти (застосовуються, як правило, наклейки з журналів). Якщо ви заповните ці листи і будете завжди носити їх з собою, то вийде так, що ви будете граючи згадувати про свої цілі. Ви побачите, що написані цілі, – це дуже важливо, тому що тоді свідомо намагаєтеся втілити їх в життя, і що ці наклеєні картинки прокладають шлях прямо в вашу підсвідомість. А підсвідомість втілить в життя набагато більше з того, що ви можете зробити розумом. Просто підтримайте вашу підсвідомість, пропонуючи їй картинки, які їй потрібні, щоб працювати для вашої користі. Які їй потрібні для створення ситуації, коли ви просто зобов’язані стати успішною людиною, оскільки ваша підсвідомість просто відчула, що ці речі є необхідними передумовами для вашого щастя.

Особиста порада – використовуйте Reach Your Goal, там легко добавляти зображення з Інтернету. Вставляйте своє фото після досягнення цілі, так віра в себе буде рости при кожній наступній цілі.

Підходьте серйозно до цієї важливої для вас дії. Якщо ви будете підходити з гумором, як я в перший раз, це буде говорити про те, що ви сумніваєтеся в доцільності даного дії, і не зафіксуєте важливі для вас мети. І підсвідомість також буде сумніватися і не допоможе вам.

 

Ще потрібна сторінка ідей, куди ви будете заносити всі ідеї, які до вас приходять.

Ідеї можуть виникати раптово, в несподіваних місцях. Тому Бодо Шефер завжди носить з собою диктофон, куди відразу ж записує раптову нову ідею. Це важливо тому, що ми забуваємо безліч цікавих ідей, якщо їх не фіксуємо. Сторінка ідей буде вас надихати і мотивувати на дії. І ще після сторінки ідей ви заповните сторінку ваших проектів. Це ваші проекти на наступний рік, тобто ваші цілі на рік, але з конкретними деталями.

 

Як працювати з органайзером пріоритетів?

Перераховані вище сторінки ви заповнюєте один раз, з урахуванням всіх далеких цілей. Ці сторінки потрібні для орієнтиру, коли ви будете складати тижневі плани.

Тижневе планування ваших пріоритетів – основний інструмент в мистецтві управляти своїм часом.

Раніше ми розглядали таблицю з чотирьох квадратів, – класифікацію того, на що ми витрачаємо свій час. Нагадаю:

Квадрат А – важливо і терміново.
Квадрат У – важливо, але не терміново.
Квадрат С – терміново, але не важливо.
Квадрат D – не важливо, не терміново.

 

Даний інструмент добре використовувати для аналізу попереднього тижня. При плануванні нового тижня, квадрат D можна не планувати, тому що він нам не потрібен. І тоді планування пріоритетів тижні дуже схоже на класифікацію наших далеких цілей. Нагадаю:

А. Цілі, які Ви хочете досягти в будь-якому випадку.
В. Бажані цілі.
С. Можливі цілі.

Я планую свій новий тиждень в неділю ввечері. Я складаю тижневий план в Reach Your Goal, у вигляді трьох табличок, одна під іншою. Або можна писати в зошиті. Програма допомагає мені при складанні пріоритетів не забувати про свій компас, про те, що для мене дійсно важливо.

Шановний читач, я дуже раджу Вам виконати вправи, рекомендовані Бодо Шефер, хоча б один раз. Тільки тоді Ви зможете відчути їх силу. Раджу, але знаю, що практично виконають вправи лише 20% читачів, відповідно до принципу Парето. Бажаю цим 20% отримати багато радості від виходу на новий рівень світосприйняття.

 

ОКРЕМІ ПОРАДИ Бодо Шефер.

1. Чим краще ми розуміємо сенс нашого життя, тим краще ми управляємо своїм часом. Чим краще ми знаємо, навіщо ми з’явилися на світ, тим краще нам вдається інтегрувати ці речі в свій день, свій тиждень, свій рік.

2. Щоранку, прокидаючись, задавайте собі питання: “За що я вдячний Богу або навколишнього світу?”.

Знаєте чому? Якщо ви відчуваєте вдячність, ви можете нічого не боятися. Подяка – це протилежність страху. Той, хто відчуває почуття подяки, пересилює страх. За що ви можете бути вдячні? – За хороший сон, за дитину, яка у вас є, за кохану людину, за любов, яку ви відчуваєте, за прекрасні моменти, які були у вашому житті. За те, що ви можете бачити, чути, говорити і ходити. Якщо ви здорові, – за те, що ви здорові, за машину, яка у вас є. І ви можете бути вдячні за дуже багато речей. Якщо ви спробуєте це зробити, то більше не будете боятися “.

3. Не забудьте запланувати день відпочинку, в який ви нічого не будете робити, нічого, що вам набридає. А будете робити тільки те, що вам хочеться, що приносить радість і задоволення. Хоча б раз на два тижні. День неробства необхідний, щоб ви могли відновити свою енергію і перебували постійно в великому тонусі.

4. Сторінки “Мої найбільші успіхи” краще оформляти наступним чином. Напишіть сфери свого життя і Ваші досягнення в кожній сфері підкріплюючи фотографією. При такому оформленні інформація проникає безпосередньо в мозок. При цьому задавайте собі питання: “Що мені дійсно доставило задоволення? Чому я навчився?”.

5. Вгорі сторінок з будь-якими вашими планами пишіть девіз. Девіз буде тим, що Ви будете тримати в фокусі в конкретний період часу.

6. Дуже важливо, з чого ви почнете новий тиждень. Ми не робимо безліч речей, тому що знаємо, що нас спіткає невдача, тому що ми просто виходимо з того, що ці речі нам не під силу, а інакше ми б їх зробили. Тому на початку кожного тижня запитуйте себе: “Що я зробив би, якби знав, що це у мене вийде?“.

7. Ми не повинні себе карати і відчувати винними, якщо ми щось не робимо. Ми повинні вчитися граючи, легко.

8. На початку дня запишіть питання: “Чому сьогоднішній день – це мій шанс?” І дайте відповідь.

9. Плануйте ваші дії так, як якщо б оборот ваших грошових коштів збільшився в 4 рази за наступний рік. Це допоможе вам уникнути багато непотрібних речей.

10. Задайте собі питання: “Що я не люблю настільки, щоб доручити це іншим? Завжди знайдуться ваші колеги, яким подобається робити те, що ви не любите.

11. Плануйте початок і кінець ваших зустрічей. Зустріч не повинна тривати невизначений час. Не призначайте одну зустріч відразу за одною. Це знизить якість вашого життя, так як у вас не буде часу на обдумування.

12. Обов’язкові пункти тижневого планування, “Мої борги” і “Борги мені”. Немає нічого більш неприємного, ніж коли ми щось, десь позичили, а потім просто забули віддати.

13. Не забудьте про сторінку Ваших фінансів, де ви будете записувати фінансові схеми для поліпшення свого фінансового стану.

 

Нам не потрібно порівнювати себе з іншими людьми. Ми повинні думати про те, навіщо ми перебуваємо тут, ми повинні налаштувати наш компас, і тільки потім подивитися на годинник. Я бажаю Вам при роботі з органайзером планів великих успіхів, багато задоволення і радості від роботи.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This