Ефективна система ведення бюджету

 

Сьогодні ми хочемо розповісти вам про ефективну систему ведення бюджету – Метод глечиків. Його сенс у тому, що кожен місяць ви розподіляєте гроші по шести глечиках, кожен з яких призначений для певних витрат. Цей метод допоможе вам витрачати гроші з розумом і тільки на те, що дійсно необхідно.

6глечиків

Глечик 1: витрати на найнеобхідніше (55% від вашого бюджету)

Гроші, що лежать в тому глечику, призначені для витрат на повсякденні потреби і для оплати рахунків. Сюди включається таке: плата за оренду, іпотеку, комунальні послуги, харчування, транспорт, одяг, витрати на медичне обслуговування, оплата податків і так далі.

Глечик 2: витрати на розваги (10% від вашого бюджету)

Гроші з цього глечика можна витратити на те, щоб побалувати себе. Ви можете сходити на масаж або купити квитки в кіно, театр і так далі. Цими грошима ви можете розпоряджатися так, як забажаєте.

Глечик 3: заощадження (10% від вашого бюджету)

Це ваш особистий «золотий запас», ключ до фінансової незалежності. Гроші, які знаходяться в цьому глечику, повинні використовуватися для інвестицій, вони забезпечують вам отримання пасивного доходу. Ви не повинні витрачати ці гроші до тих пір, поки не отримаєте прибуток від ваших інвестицій. Але навіть в цьому випадку ви витрачаєте не «золотий запас», а саме гроші, які він вам приносить.

Глечик 4: витрати на освіту (10% від вашого бюджету)

Гроші з цього глечика слід витрачати на оплату навчання, а також на самоосвіту. Вкладайте гроші в свій розвиток. Ви самі – це ваше найцінніше вкладення, ніколи не забувайте про це.

Ви можете витратити ці гроші на книги, оплату курсів – словом, на все, що допоможе вам розвинути свої навички та здібності.

Глечик 5: резервний фонд (10% від вашого бюджету)

У цьому глечику ви збираєте на великі витрати, наприклад на техніку, автомобіль, відпочинок і так далі. Необхідно щомісяця поповнювати цей глечик, так як він запорука вашої фінансової стабільності і впевненості в завтрашньому дні.

Глечик 6: витрати на подарунки та благодійність (5% від вашого бюджету)

Використовуйте гроші з цього глечика на подарунки близьким або на благодійність. Ви можете пожертвувати гроші дитячому будинку, притулку для тварин або просто допомогти нужденним.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This