5 принципів правильного тренування

programma-trenirovok-dlya-devushek-s-aksentom-na-nogi-yagoditsi

Радий вам розказати про 5 принципів правильного тренування. Ось і вони:

1. Де займатись? Вдома, чи в спортзалі?
2. Частота тренувань. Скільки разів в тиждень?
3. Тривалість тренування. Годину? Може, дві?
4. Поєднання групи м’язів.
5. Правильна техніка.

Багато з нас вважає, що “будувати” своє тіло треба в спортзалі. Але це не зовсім так. Якщо ти почнеш свій шлях до гарного тіла, купивши абонемент в спортзал, і будеш сподіватися лише на тренажери у вирішенні свого завдання, то ти будеш розчарований, бо жодного РЕЗУЛЬТАТУ НЕ БУДЕ.

Як я казав у попередній статті “5 принципів правильного харчування”, 75% успіху у схудненні залежить від ХАРЧУВАННЯ! Починати треба з цього. А спортзал може лише допомогти, але ніяк не замінити правильне харчування.

УВАГА! Для тих, хто тільки вирішив змінювати своє життя! Рекомендую, починати ПОСТУПОВО. Спочатку виробіть собі звичку правильно харчуватись, а вже потім починайте займатись додатково спортом. Це все тому, щоб ви не закинули свою мету, мрію – гарно виглядати літом на пляжі (у вас є ще досталь часу).

Мені дуже прикро спостерігати, коли людина купила абонемент в спортзал і не знає, що тренувати? не знає, як? коли? скільки? Тому, я і вирішив написати для вас цю статтю, щоб ви мене не РОЗЧАРОВУВАЛИ 😃

ПРИНЦИП №1.
І дім, і спотрзал має свої переваги і недоліки. Але найважливіша перевага тренувань вдома – БЕЗКОШТОВНО. Варіант тренувань вдома підійде початківцям і тим, хто хоче просто схуднути. Перших пів-року – рік просто тренувань вдома і на вулиці буде достатньо, щоб схуднути і трошки набрати м’язову масу.

Але згодом тобі захочеться чогось більшого: схуднути ще більше, або ще більше м’язів, і СКОРІШЕ! Для цього вже буде недостатньо занять з власною вагою і знадобиться штанга, гантелі, тренажери. НАВІТЬ ДІВЧАТАМ.

ПЕРЕВАГИ ВДОМА:
1) Тренування проходять швидше, бо не треба нікуди йти.
2) Можеш тренуватись під свою любиму музику.
3) Можеш займатися в чому завгодно. На тебе ніхто не дивиться.
4) Після тренування завжди рядом душ і холодильник.

НЕДОЛІКИ:
1) Деколи важко себе вдома заставити займатись. Чому б не подивитись ще пів-години свій улюблений серіал?
2) Саме в той момент, коли ти починаєш займатись, всі, як на зло, починають тобі заважати: мама щось говорить тобі, кіт заважає, хтось подзвонить і т.д.
3) Для нормальних занять вдома теж потрібні хоч якісь гантельки, скакалка, коврик. На це теж треба витратити гроші. Чому б замість цього не купити абонемент в спортзал?!)

ПЕРЕВАГИ СПОРТЗАЛУ:
1) Атмосфера і люди, які її створюють. Ти приходиш в зал, де є люди-однодумці, де всі стараються, потіють, стогнуть. Ти просто ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ працювати ЩЕ БІЛЬШЕ!
2) Коли ти приходиш в спортзал, ти будеш займатися ЛИШЕ спортом і ніщо тебе не буде відволікати. Майже нічого … 😊
3) Спортзал чудове місце для нових знайомств. ПРОФЕСІЙНИХ. Можна завжди знайти когось з ким можна поділитися досвідом, дізнатися чогось нового і почути відповідь на запитання. Тренуватись в оточені таких людей набагато ефективніше!
4) При грамотній спланованості раціону харчування і тренувань, результату тобі досягти швидше.
5) Більший вибір вправ.
6) Можеш підійти до тренера і запитати, якщо тобі незрозуміло щось.

НЕДОЛІКИ:
1) Ціна на абонемент.
2) Деколи важко себе заставити піти в спортзал, якщо погана погода.

ПРИНЦИП №2.
Якщо у тебе ціль – схуднути, тоді потрібно займатись 5-6 разів на тиждень. Тренування повинно бути високоінтенсивним, для того, щоб в результаті за день ти потратив більше енергії ніж отримав з їжею. Для цього необов’язково тратити гроші на спортзал, бо можна поскакати вдома і на вулиці.

Але якщо у тебе ціль – накачатись, тоді достатньо 3 тренування на тиждень.

УВАГА! Ми ростемо не на тренуванні, а під час відпочинку.

Тому не потрібно тренуватись кожен день до втрати пульсу! Щоб росло твоє м’ясо, потрібно щоб був певний рівень тестостерону в крові (дівчата, не бійтесь цього слова), а також отримувати мікротравми м’язів на тренуванні (це нормально). Якщо ти вже займаєшся декілька місяців з власною вагою (віджимання, підтягування, бруси і т.д), то вже скоро для тебе стане це легко і ти не будеш отримувати мікротравм на тренуванні. Тому, більш досвідченим спортсменам рекомендую записатися в спортзал, де ви зможете знайти штанги, гантелі і тренажери, на яких завжди можна збільшувати вагу.

Важливо, щоб тренування були регулярними!

ПРИНЦИП №3.
Моя рекомендація – тренування не повинно бути довгим, але ІНТЕНСИВНИМ! Незалежно від мети! Чим довше тренування, тим більший катаболізм (розпад м’язів). Зайвих м’язів не буває! Я вважаю, що тренування повинно бути 40-80 хвилин.

Занадто короткі тренування не дають потрібного ефекту, а надто тривалі можуть закінчитися нереальною кріпатурою і руйнуванням м’язів, замість їх зростання.

ПРИНЦИП №4.
Може ви знаєте, а може і ні, що не можна качати всі групи м’язів кожен раз на кожному тренуванні. Чому? Тому, що м’язам потрібен час на відновлення. І для цього потрібно скласти так свою тренувальну програму, щоб м’язи встигали відпочивати. Такий стиль тренувань досить поширений і дає свої результати.

Також важливо комбінувати, щоб в тренуванні була задіяна велика і мала група м’язів. Велику групу м’язів потрібно качати СПОЧАТКУ! Це для того, щоб організм виробив більшу кількість тестостерону. Наприклад,
1-е тренування – ГРУДИ – ТРІЦЕПС |
2-е тренування – СПИНА – БІЦЕПС |
3-тренування – НОГИ – ПЛЕЧІ |

ПРИНЦИП №5.
Під час тренувань дуже важливо дотримуватися правильної техніки виконання вправи. Це допоможе уникнути травм і поліпшить результат від тренування. Коли ти виконуєш вправу не правильно, то в роботу включаються інші м’язи, відповідно основне навантаження розподіляється і основна група м’язів, на яку націлено вправу, працює менше! Техніка виконання вправ дуже важлива в будівництві свого тіла, як і скрізь.

Коли знаєш що, як, де і коли – то ти стаєш на крок ближче до цілі.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This