1 Фраза на ціну золота

GoldВ десятому класі я із своїм товаришем та нашою вчителькою їздили на олімпіаду з японської мови, яка відбувалася в гімназії Східних мов у Києві. Ми прибули на день раніше, тому вирішили скористатися моментом і відвідати кращу Київську школу східних єдиноборств. В цей час мій друг займався айкідо, вчителька – карате, а я –  кендо, тому кожному було цікаво подивитися як відбуваються тренування в провідному центрі спорту України. Ми вийшли із готелю і запитали першого випадкового прохожого, як можна доїхати до згаданої школи. На наш подив, він одразу відгукнувся провести нас аж до самих її дверей. Як виявилося він там працював тренером з карате і кендо. Коли я сказав, який шанс, тренер Валера сан, відповів, що випадковостей не існує. Все, що в нашому житті відбувається для чогось потрібно, продовжував він, і почав розказувати неймовірну історію з життя. У студентські роки Валера сан захоплювався карате і його спонтанною ідеєю була поїздка в Японію. В той же день під спонтанними емоціями він  зібрав сумку, купив квиток до Осаки і вирушив у дорогу. Коли він сів у літак, його почали мучити докірливі питання, а навіщо він їде, де житло знайти, як поганою японською мовою можна спілкуватися, де гроші взяти на зворотну дорогу. Щоб позбутися нагнітаючих думок, він згадував фразу, яку колись йому сказав японський подорожуючий монах: «Якщо є сили сказати так, хто скаже ні».

Power_3

З оптимістичним настроєм він прибув до Осаки, хоча і не знав куди йому їхати далі. Він дістав карту і необдумано довільно тикнув пальцем. Такій методиці Валера сан не дуже обрадувався, бо випало село неподалік міста. Із думками «Якщо є сили сказати так, хто скаже ні» за кілька годин він доїхав до шансом вибраного села. Тренер зайшов на центральну площу і просто стояв. Під жарким сонцем пройшла година, друга, але він досі не розумів, що він там робить, але коли хотів зрушити з місця йому внутрішній голос говорив: «Стій!». Ще дві години він слухався свого внутрішнього голосу і ні на крок не відходив від свого занятого місця. Голод і спрага додавали сумнівів, до того, що він там забув. Тепер тільки фраза «Якщо є сили сказати так, хто скаже ні» стримувала, щоб не піти геть. Кожних 15 хв Валера сан запитував себе, чи є ще сили і поки відповідь була так, він стояв. Коли ніч наступила, що нічого не було видно, спрага і голод замучили, тіло виснажилося і на своє питання був готовий сказати ні, похилого віку чоловік випередив відповідь. Незнайомий чоловік підійшов і сказав іти за ним. Валера сан не знав, що то за чоловік, чому він його веде за собою і з якою метою. Старенький чоловік запропонував поїсти рису із рибою. За вечерею трохи по-японськи, трохи мовою жестів старалися порозумітися. Незнайомець одразу назвав ідею приїхати до Японії тільки за покликом душі сміливою, хоч і дуже не розумною. Валера сан також поцікавився, чому чоловік вирішив його запросити до себе. Добродушний незнайомець сказав, що не думав нікого запрошувати, але його ноги змусили підійти і забрати чужинця.

Мудрость_2

Дивним чином складуються пазли в житті, казав нам тренер. Я одразу зацікавився, а що було далі з тренером в Японії. Продовжуючи свою історію, Валера сан додав, що в цей момент життя він відчув всю силу сказаної фрази «Якщо є сили сказати так, хто скаже ні». Старенький чоловік порадив звернутися до його друга, який володіє місцевою школою карате. Цей друг, якраз шукав помічника, який би мив підлогу перед і після тренувань. Таким чином Валера сан отримав можливість вдосконалювати майстерство карате, покращити японську мову та заробити трохи грошей для проживання.

Ми слухали історію відкривши рот, але не дуже вірили. Тоді тренер розказав ще одну, ще більш неймовірну історію. За два роки після приїзду в Осаку, Валера сан добре говорив японською мовою, занурився в культуру і добре оволодів карате. Одного дня перед тренуванням заглянула міліція, щоб перевірити легальність перебування в Японії. Як виявляється, віза давно втратила свою чинність і більше року Валера сан перебував не легально на території Японії. Не давши взяти речей, його повезли у тюрму. Тренер Валери сан, що це вважається серйозним порушенням і він не зможе допомогти витягти з в’язниці. Валера сан сказав, що тренер може не хвилюватися, бо він ввечері повернеться додому. Звичайно, в це було важко повірити, але тренера заспокоїв оптимізм Валери сан. Оскільки для японців усі європейці на одне лице, Валері сан дописали ще одне серйозне порушення. Міліцейські звинувачували у пограбуванні магазину, що загрожувало до 5 років ув’язнення. Але Валера сан незважаючи ні нащо твердо вірив, що вийде до кінця дня, бо «Якщо є сили сказати так, хто скаже ні». Це неймовірно, але о десятій годині вечора пролунав дзвінок дежурному поліцейському і за невідомих причин Валеру сан випустили із в’язниці.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Чудо чи ключ – Best-skills - […] Після розмови з Велерою сан я дуже надихнувся його неймовірними розповідями і вирішив перевірити чи дійсно його ключ до успіху працює.…

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This