5 етапів стартапу на шляху до успіху

Кожен, хто починає стартап, мріє зрубати куш. Ну, а інакше навіщо це все? Психологічної позначкою на шляху до успіху для багатьох молодих підприємців стає сума в $ 1 млн. Але життя – жорстка штука, і тільки 4% стартапів вдається досягти бажаної позначки з шістьма нулями.

Джеремі Елленс, підприємець і колумніст видання Entrepreneur, нещодавно поділився своїм баченням обов’язкових етапів, через які повинен пройти кожен успішний стартап. Штука в тому, що в минулому році компанія LeadQuizzes, що належить Джеремі, таки змогла принести засновнику заповітний мільйон всього за 6 місяців. Тому ми однозначно сприймемо слова хлопця всерйоз.

 

Етап 1. Шукаємо ринок для продукту
Ваша головна мета на початковому етапі – знайти ринок для свого товару, залучити покупця. І, ось, тут може бути трохи страшно: ваші плани щодо зростання і продажів можуть виявитися не такими райдужними, як можна було уявити, а гроші не течуть рікою на ваші банківські рахунки.

Під час даного етапу на вашому шляху може з’явиться безліч спокус. Наприклад, безліч варіантів для залучення коштів. Джеремі стверджує: «Не ведіться». Важливо сфокусуватися на вашому початковому плані, бути собою і не піддаватися паніці.

Ключ до успіху тут – концентрація на цінності вашого продукту і залучення клієнтів. Пропонуйте знижки, роздавайте безкоштовно, робіть все, що допоможе вам передати досвід використання продукту клієнту і отримати зворотній зв’язок.

 

Етап 2. Від тимчасового бізнесу до серйозної справи
Етап 1 пройдено. Ви змогли побудувати свою яку-небудь репутацію і, що вкрай важливо, залучити споживачів.

Швидше за все, перед етапом номер 2 ви будете відчувати певний дискомфорт – часу на виконання необхідної роботи для руху стартапу до розвитку буде катастрофічно не вистачати. Тримати ритм буде все важче.

Ви почнете розуміти, що було б непогано залучити якусь допомогу з боку, але бізнес поки вас не дуже-то годує (або взагалі не годує). Ви не впевнені, скільки ще зможете протриматися в таких темпах і не вичерпається той мізерний потік клієнтів, які є сьогодні, в доступному для огляду майбутньому. Та й залучати людей з боку – значить навчати його вашої «кухні», на що часу теж може не бути, адже схема роботи ще не відточена.

Буде боляче. На даному етапі важливо приділити 70% часу активностей, які потенційно зможуть підвищити ваші продажі – так у вас з’явиться хоч якась впевненість в завтрашньому дні.

Пам’ятайте: разом із зростанням популярності продукту і витрат на утримання бізнесу, важливо підвищувати рівень лояльності умов для ваших перших клієнтів. Саме ваші перші покупці можуть стати хорошою основою і такий-сякий підстраховуванням.

 

Етап 3. Побудова масштабованої бізнес-моделі
Добралися до третього етапу? Добре. Тепер ваша мета – створити масштабовану і передбачувану модель розвитку бізнесу.

Ви більш-менш освоїли операційні моменти, налагодили канали продажів, обзавелися командою найманих співробітників, але розуміння того, що цього недостатньо, не даватиме вам спокою.

Все це буде заважати вам зосередитися на масштабованості – продуктивність команди не така, як хотілося б, потрібно побудувати логічну систему навчання, правильно розподілити ролі в команді.

Для того, щоб пережити цей період, Джеремі рекомендує імплементувати масштабовану стратегію побудови «передбачуваних» продажів і генерації лідів. Хорошим інструментом на цьому терені стане рекламна кампанія.

І на цьому етапі продажу повинні залишатися вашим «хлібом насущним», все ті ж 70% часу повинна займати робота над продажами. На цьому етапі важливо впровадити систему для відстеження та фіксації угод, наприклад, базову CRM-систему.

 

Етап 4. Інфраструктура для зростання
Тут стартапу потрібно почати покращувати систему внутрішньої організації та інфраструктури. Ви все ще будете керуватися інтуїцією і емоціями, так як ключові метрики ефективності бізнесу все ще будуть «плаваючими».

На даному етапі необхідно переглянути посадові інструкції співробітників, «дошліфувати» всі ролі в команді, виробити «золотий стандарт» для вашої операційної діяльності, розробити систему KPI для кожної посади.

Як тільки ви прийдете до свого роду «організаційного дзену», можна думати про наймання нових людей і розширенні. Разом з цим потрібно вдосконалити і систему лідогенераціі і відстеження продажів. Також подбайте про такий показник як розмір прибутку з кожного окремого клієнта – проаналізуйте ці дані і зробіть відповідні висновки, можливо, доведеться переглянути модель продажів. А вже після цього можна буде знову сфокусуватися на рекламі продукту.

 

Етап 5. Зростання команди і систематизація
На цьому етапі зростання буде обмежене технологіями і можливостями ваших людей. «Кешфлоу» все ще залишається найбільшою проблемою – багато ресурсів йде на оплату роботи вашого штату, розвиток технологій і інфраструктури для зростання. Як тільки ви візьмете фінанси під контроль, градус напруги трохи зменшиться.

Джеремі рекомендує зосередити увагу на найманні і навчанні новачків. А це означає, що тепер, нарешті, можна зайнятися менеджментом, а не приділяти більшу частину часу продажу. Крім того, цей етап має на увазі значну фінансову і управлінську увагу до технологій, які використовує ваша компанія – саме час зробити хороший «апгрейд» для наступного ривка.

1 Comment

  1. One thing I have actually noticed is there are plenty of fallacies regarding the finance institutions intentions when talking about property foreclosures. One delusion in particular is the fact that the bank wishes to have your house. The lending company wants your hard earned dollars, not your own home. They want the bucks they loaned you having interest. Keeping away from the bank is only going to draw a foreclosed summary. Thanks for your publication.

    Post a Reply

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This