48 причин заснувати свій бізнес

intuition_in_businessПрацювати “на дядю” давно набридло, але ніяк не можете зважитися відкрити власну компанію? Досить тягнути кота за хвіст, пора визначатися. Добавляйте по 2 бали за кожну ознаку, яку ви у себе виявили. Якщо сума перевищить за 50 – вам варто заснувати свій бізнес. Перші 4 бали ви вже отримали, задавшись питань про відкриття компанії.

1. Вас просвітило

Підприємцем народжуються  чи стають? Спори з цього питання не вщухають. Незалежно від того, яка з точок зору вам ближча, напевно у вас є хоча б деякі з необхідних підприємцю якостей. Чи готові ризикнути і почати свою справу? Потрібні якості можна розвинути пізніше. Якщо вам в голову приходять ідеї і задумки для бізнесу – це вже само по собі ознака готовності заснувати свою компанію.

2. Ви постійно роздумуєте

Підприємець вічно перебуває в пошуках і роздумах. Це і благословення, і прокляття. Можливо, варто перейти від думок до справи і почати втілювати ідеї в життя.

3. Ви захоплені ідеєю

Якщо концепція компанії, яка народилася у вашій свідомості, не покидає вас тижнями чи місяцями – реалізуйте її. Успішні підприємці вірять в те, що вони створюють, і буквально закохані в свій бізнес. Вони готові на все, щоб втілити свої мрії в життя.

4. Ви незалежні

Це не означає, що ви соціопат або не вмієте просити про допомогу. Але ви схильні вирішувати проблеми самостійно – а це необхідний для підприємця навик.

5. У вас є мотив

Вам не потрібен хтось, хто буде змушувати вас рухатися вперед і щось робити. Ви прокидаєтеся вранці і просто робите те, що необхідно. Розуміння того, що вам потрібно, і вміння діяти без зовнішніх подразників, на внутрішньому пориві – та якість, яка відрізняє найманих працівників від бізнесменів.

6. Ви організовані

Створення бізнесу вимагає великих навичок самоорганізації – і вміння організовувати інших. З розвитком і ростом компанії вам буде потрібна допомога фахівців – бухгалтерів чи юристів – але на перших порах з усім доведеться справлятися самостійно. Розібратися в фінансових питаннях, підготувати презентацію для інвесторів, проконтролювати поставки – без організованості все це просто не встигнути.

7. Ви хочете допомагати людям

Якщо ви відчуваєте, що можете створити продукт або послугу, яка вирішила б багато проблем інших людей – вам точно варто почати свою справу. Бажання поліпшити світ – то, що допоможе вам пройти через злети і падіння на етапі становлення компанії, не втративши ентузіазму. Найуспішніші і надійні компанії починалися з бажання не тільки заробляти, але і допомагати людям, удосконалюючи цю реальність.

8. Ви знаєте, що можете створити хорошу компанію

Можливо, це почуття продиктоване амбіціями або егоїзмом, але ви впевнені, що можете створити компанію краще тієї, в якій ви зараз працюєте – і кращу, ніж будь-яка інша в світі.

9. Поточна робота не дає вам розвиватися

Засинаючи ввечері, ви не відчуваєте ніякої радості від перспективи прокинутися вранці і відправитися в офіс. Підвищення або зміна роботи може тимчасово виправити ситуацію, але сама ідея просиджування в офісі з 9 до 18 не викликає у вас ентузіазму. Розберіться, що саме вам подобається більше: зміна сфери діяльності або перспектива відкрити власний бізнес.

10. Вам потрібно довести свою правоту

У вас є відмінна ідея, але всі знайомі ставляться до неї критично? Що ж, довести всім, як вони помилялися – не найгірша мотивація для старту компанії.

11. Ви хочете увійти в історію

Деякі відомі підприємці почали з усвідомлення того, що хочуть від життя більшого. Стів Джобс знав, що він – особливий. Якщо ви відчуваєте щось подібне – варто хоча б спробувати почати свою справу.

12. Ви завжди хотіли працювати тільки на себе

Якщо вам подобається все контролювати (або ви просто не терпите, коли інші контролюють вас) – у вас немає виходу, крім як стати самому керівником. А у власній компанії цього найпростіше добитися.

13. Приватних підприємців наймають все частіше

Великі компанії все частіше вважають за краще працювати з позаштатними співробітниками – фрілансерами, контрактниками або індивідуальними підприємцями. Це підтверджує і Harvard Business Review з посиланням на дані MBO Partners. Статус самозайнятої особи дозволить вам вести приблизно той же спосіб життя, що і при роботі в компанії – тільки без докучливих керівників і з можливістю вибирати, з ким працювати, а від яких контрактів відмовлятися.

14. Немає роботи по вашій спеціальності

У вашій сфері діяльності роботи мало, і фахівці вашого рівня змушені йти на нижчі посади, які до того ж куди гірше оплачуються. Замість того, щоб шукати хоч якусь роботу, іноді простіше і вигідніше заснувати власну компанію.

15. Ви готові до ризиків

У вас ще немає сім’ї або маленької дитини, так що ви можете собі дозволити великі ризики, ніж стати розсудливим менеджери з сусіднього офісу.

16. Ви ненавидите поїздки на роботу

Дорога від будинку до офісу і назад для вас перетворюється в щоденні тортури? Може, є сенс почати свою справу, що дозволяє працювати, не виходячи з квартири? Зрештою, успішні компанії починалися і з гаражів.

17. Ви трудоголік

Ви працюєте по 12 годин на день кілька разів на тиждень (приблизно в такому графіку живуть люди, тільки що відкрили власну справу). Так чому б не присвятити цей час чомусь, що викликає у вас інтерес і надихає на подвиги?

18. Ви любите новизну

Вам подобаються пригоди і несподівані повороти подій. Рутина стомлює вас більше, ніж необхідність справлятися з непередбачуваними заздалегідь ситуаціями. Значить, власний бізнес підходить вам куди більше, ніж розмірений графік при роботі за наймом.

19. Ви бачите перспективи

Де б ви не працювали, ви завжди прагнете поліпшити процеси. Для ведення власного бізнесу це якість – і необхідність виживання на ринку, і величезні можливості для розвитку компанії.

20. Ваш роботодавець віддає проекти фрілансерам

Якщо компанія, в якій ви зараз працюєте, віддає цікаві проекти приватним підприємцям, хоча ви впоралися б з ними краще – станьте приватним підприємцям і продовжуйте співробітництво на нових умовах.

21. Ви хочете бути частиною команди

Або хочете зібрати власну команду, яка б розділяла ваші погляди і цінності.

22. Ви ненавидите роботу “на дядю”

Ненавидите виконувати чужі розпорядження, не можете терпіти керівника-самодура і його безглузді вимоги. Пора розробляти план втечі і стратегію розвитку свого бізнесу.

23. Свій бізнес необхідний, щоб вижити

Звичайно, компанія не повинна створюватися тільки заради грошей. Однак трапляються ситуації, коли відкрити свою справу – єдиний спосіб терміново розібратися з боргами і розплатитися за рахунками. А сама необхідність заробити часто веде до появи цікавих і оригінальних ідей для бізнесу.

24. Ви прагнете створити робочі місця

Вам би хотілося працювати з однокурсниками або колишніми колегами – але робочих місць мало, економіка нестабільна, і ваших друзів звільняють одного за іншим. Якщо ви довіряєте цим людям і впевнені в їх професіоналізмі – почніть спільну справу.

25. Вам потрібен сервіс або продукт, який ніхто поки не надає

Якщо вам потрібна дуже проста річ, яку чомусь ніхто досі не продає – створіть її, для себе і для майбутніх клієнтів вашої компанії.

26. Ви не виносьте офісне життя

Своя компанія – свої правила. Ви зможете працювати де завгодно: хоч удома, хоч в офісі, хоч віддалено з острова Балі.

27. Вам потрібен особливий графік

Чи не з 9 до 18, а з 8 вечора до 5 ранку. Або з полудня до півночі. Або вихідний в понеділок замість суботи. Ще раз: своя компанія – свої правила. І той графік, який зручний вам, а не керівництву.

28. Ви творча людина

У вас безліч ідей і пропозицій, до яких нікому з відповідальних осіб немає діла. Пора збирати речі і реалізовувати задуми в рамках власного бізнесу, а не нескінченно умовляти застарілих менеджерів спробувати щось нове.

29. Ви надихаєте інших

Ви та сама людина, до якого інші звертаються за розрадою або порадою – і вам це подобається. Заснувавши свій бізнес, ви зможете надихати не тільки друзів і рідних, а й тисячі незнайомих людей.

30. Ви хочете залишити дітям спадщину

У вас є діти, яким ви хочете передати не тільки кошти на рахунку в банку, але і щось, чим вони могли б пишатися. Навіть якщо вони не захочуть продовжити вашу справу і працювати в сімейній компанії – вони точно знатимуть, скільки праці ви вклали в їхнє майбутнє.

31. Ви не боїтеся забруднити руки

На початку роботи на себе вам доведеться виконувати масу чорнової роботи – не завжди цікаву, іноді тяжку, але неминуче необхідну. Якщо вас це не лякає, то чому не робити цього для розвитку власної компанії, а не в якості найманого працівника?

32. Ви прагнете до нових вершин

Ви досягли межі на поточній роботі, і вам стало нудно. Вам не вистачає звершень і викликів. При старті власної справи і того, і іншого у вас буде більш ніж достатньо.

33. Ви здатні брати на себе відповідальність

Ви не тільки вмієте вирішувати проблеми – ви готові відповідати за свої рішення. Ви не тільки виправляєте недоліки, але і вносите поліпшення. А значить, ви цілком здатні керувати компанією.

34. Ви любите вчитися

Деяким людям необхідно отримувати нові знання і навички. Навряд чи можливо вгамувати спрагу інформації, працюючи на одному і тому ж місці десятиліттями. Власний бізнес ж не просто дозволяє весь час вчитися – він цього вимагає.

35. Ви вмієте справлятися з кількома завданнями одночасно

Якщо ви можете працювати над численними завданнями, перемикаючись з однієї на іншу і не випустити з уваги основну мету – ви природжений підприємець.

36. Ви не боїтеся поразки

Кожен, хто починає власний бізнес, рано чи пізно стикається з проблемами і невдачами. Якщо труднощі вас не лякають, як і можливість поразки – пора відкривати свою компанію.

37. Вам потрібна страховка від звільнення

Головний ризик роботи на інших – вас можуть звільнити в будь-який момент. Власний бізнес може прогоріти, але позбавити вас роботи не зможе ніякий начальник.

38. Ви бачите ніші на ринку

І знаєте, яких послуг або товарів не вистачає особисто вам. Ці ніші можна заповнити, заснувавши свою компанію.

39. Ви знаєте талановитих людей, які займаються не тим

Обдаровані люди втрачають час, займаючись дурницями в офісі, хоча могли б застосувати свої здібності з більшою користю і вигодою? Заманите їх у власну компанію. Хороша команда професіоналів – це половина успіху.

40. Якщо не зараз, то коли?

Ви хотіли почати бізнес рік тому, чи два роки, чи п’ять років … Хватить тягнути кота за хвіст, зробіть нарешті те, що давно планували.

41. Ви хочете заощадити на податках

Приватний підприємець платить менше податків, ніж відраховується з зарплати найманого працівника. Як не парадоксально, але працюючи на себе, ви дійсно заробляєте більше.

42. Ви хочете бачити результат роботи

Працюючи в маленькому відділі великої компанії, ви не отримуєте всієї інформації і не в змозі оцінити, який внесок особисто ви робите в розвиток чужого бізнесу. У власному бізнесі цієї проблеми немає – ви завжди в курсі, до яких результатів приводять ваші зусилля.

43. Ви потребуєте спілкування

Іноді вам хочеться просто все кинути і поспілкуватися з людьми. Але ваша поточна посада не передбачає зустрічей і пошуку нових контактів – на відміну від ведення власного бізнесу.

44. Ви відчуваєте, що ваша робота безглузда

У чому цінність того, чим ви зайняті кожен день? Якщо ви не в змозі знайти відповідь на це питання – можливо, вам пора почати свою справу. Хоча б, ви будете точно знати, чим і навіщо ви зайняті.

45. Ви лідер

Хороша ідея – це тільки початок. Потрібно ще вміння переконати інших у цінності вашої ідеї і здатність повести команду за собою. Якщо у вас є задатки лідера, то кращий спосіб їх застосувати – відкрити свою справу.

6. Вам потрібен адреналін

Хтось вважає за краще тихо і спокійно проводити дні в офісі, а вечора – перед телевізором. Інші ж не можуть жити без екстриму. Відкриття власного бізнесу за кількістю нових вражень та адреналіну в крові переплюне і спуск по гірських річках, і екстремальний туризм.

47. Ви володієте життєвою мудрістю

Ви розумієте інших людей, знаєте, як влаштований світ і чого хочуть звичайні громадяни. Це особливий талант, який стане в нагоді в бізнесі незалежно від того, чим буде займатися ваша компанія.

48. Ви хочете на свободу

Вам необхідно позбутися від офісної рутини, дурних розпоряджень, жорсткого графіка і постійних повчань. Ви не можете займатися тим, що цікаво іншим людям – але не вам. Власна справа дозволить вам будувати життя так, як вам зручно, і навколо тієї ідеї, заради якої ви здатні піти і на ризик, і на витрати, і на ненормований робочий день.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This