9 способів освіжити голову від тривог

освіжити_2Тривожні думки можуть захопити ваш розум, ускладнюючи прийняття правильних рішень. Тривога може викликати зайві роздуми, які зроблять вас більш тривожним, що викличе ще більше зайвих роздумів і т. п. Як же вибратися з цього міцного кола? Придушення тривожних думок не допоможе, вони просто виявляться знову, часом у більш сильніших проявах.

Ось 9 порад, які можуть допомогти розвантажити голову і рухатися вперед.

1. Заміна поганого результату хорошим

Намагайтеся розглядати свої тривожні думки як припущення, а не факти. Ваш розум намагається захистити вас, передбачаючи, що може трапитися, але якщо щось може трапитися, ще не означає, що це станеться насправді. Зверніть увагу на об’єктивні дані. Наскільки ймовірно, що негативний результат дійсно буде мати місце? Чи може замість цього трапитися щось хороше? І що, на вашу думку, більш імовірно, якщо спиратися на минулий досвід і іншу наявну у вас інформацію?

2. Пробуйте уявне розділення

Перестаньте бути скованими своїми думками. Сприймайте свої думки як постійно пропливаючі дані, що проходять через ваш розум, а не як об’єктивну правду про ситуацію. Наші мізки гіперчутливі до загрози і небезпеки, тому що це допомагало виживати нашим предкам в дикій природі. Деякі з ваших думок можуть бути лише автоматичними зумовленими реакціями. Вибирайте, вірити їм чи ні, а не просто приймайте їх.

3. Практикуйте усвідомленість

Привчайте себе спостерігати за своїми думками, а не реагувати на них автоматично. Сприймайте свої думки як пропливають хмари. Які з них вас затягують, а які викликають бажання від них втекти? Чи можете ви якось виплутатися з них і просто спостерігати, не реагуючи?

4. Зосереджуйте на безпосередньому досвіді

Ваш розум придумує історії про те, хто ви, про вашу безпеку і привабливість. Не всі з них повністю відповідають дійсності. Іноді розум упереджений через негативний досвід в минулому. Який ваш досвід зараз? Це те, що дійсно відбувається або може відбутися? Зверніть увагу на те, що це не одне і те ж, хоча ваш розум і може ставитися до цього однаково.

5. Позначайте свої думки

Позначайте тип кожної думки, а не захоплюйтеся її змістом. Якщо помітите оцінююче судження в своїх думках (наприклад, хороша чи погана ситуація) – позначте це як оцінку. Якщо помітите стурбованість (наприклад, що вас чекає невдача або втрата) – позначте як занепокоєння. Якщо критикуєте себе – як критику. Це дозволить вам відсторонитися від буквального змісту ваших думок і дасть вам більше розуміння ваших психічних процесів. Чи хочеться вам витрачати свій час на оцінки і занепокоєння? Чи можна розглядати ситуацію менш оціночно або спокійніше?

6. Залишайтеся в цьому

Чи повертається ваш розум в минуле? Якщо щось неприємне сталося в минулому, це не означає, що воно повинно відбуватися сьогодні. Запитайте себе, чи змінилися за останній час обставини, ваші знання і здібності справлятися з труднощами. Будучи дорослим, у вас більше вибору в тому, з ким зв’язуватися, як себе ідентифікувати, більше можливостей попередження або уникнення поганих ситуацій, ніж тоді, коли ви були дитиною або підлітком.

7. Думайте ширше

Зосередьтесь вузько на загрозливих аспектах ситуації, замість того, щоб бачити загальну картину? Тривога змушує наш розум звужуватися і фокусуватися на безпосередній загрозі без урахування ширшого контексту. Чи справді ця ситуація так важлива, як вважає ваша тривога? Чи будете ви турбуватися про цю проблему протягом 5 або 10 років? Якщо ні, то не турбуйтеся так.

8. Вставайте і беріться за справу

Занепокоєння з будь-якого приводу без знаходження рішення не допоможе вам впоратися з проблемою. Насправді, навіть навпаки – менш ймовірно, що ви будете діяти, якщо зайняті своєю тривогою. Коли ви на чомусь зациклилися, можна припинити це, почавши рухатися і діяти або ж взявшись за іншу діяльність або завдання. Коли закінчите це, будете бачити ситуацію вже трохи інакше.

9. Вирішіть, чи корисна думка

Навіть якщо думка правдива, ще не означає, що вона корисна для того, щоб на ній зосереджуватися. Якщо тільки 1 з 10 чоловік отримає роботу, яку ви шукайте, і ви постійно думаєте про свої шанси, це може вас повністю демотивувати, і ви навіть не спробуєте запропонувати свою кандидатуру. Це приклад думки, яка правдива, але не корисна. Акцентуйте свою увагу на тому, що корисно і залиште осторонь все інше.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This