10 якостей успішної людини

Чим успішна людина відрізняється від інших людей? Перш за все набором якостей та активністю. Можна, звичайно, надіятися на посмішку фортуни, але тоді життя буде нагадувати лотерею, в якій, як ми знаємо, відсоток виграшів дуже невеликий.

Справжній професіонал щодо «підвищення успішності» – норвезький психотерапевт і особистісний тренер Ерік Бертран Ларссен. Серед його вихованців – світові зірки спорту, керівники великих компаній і навіть олімпійська збірна Норвегії. Нова книга Ларссен «На межі» розповідає про те, як розкрити свій потенціал і багаторазово помножити власні здібності.

Активність

Успішна людина – активна людина. Відкладання справ на потім – це не виконання справи, а бездіяльність. За будь-яку складну або неприємну справу потрібно братися в першу чергу, інакше воно не тільки буде гальмувати весь процес діяльності, а й постійно витягати вашу енергію, приводячи до стресу. До того ж, розправившись з важким завданням, людина завжди переконується, що вона вимагає набагато менше зусиль, ніж їй здавалося.

Виконання на відмінно

Прекрасно слідувати за своїми мріями! Але у більшості з нас плани на майбутнє розпливчасті, тобто бажання стати кращим існує, а його виконання – відсутнє. Крутий віраж у власній долі – це, безумовно, добре, але більше підходить для кіно, тому що життєві реалії часто не дозволяють почати жити з чистого аркуша. Тому, щоб бути щасливим, Ерік Ларссен радить робити як слід, а не як-небудь, все те, чим ви займаєтеся, незалежно від роду і виду діяльності.

Уявлення про себе

Людина на шляху вдосконалення повинна уявляти, як вона виглядає в очах інших людей. Часто буває, що думаєш про себе в одному ключі (зазвичай дуже позитивно), а оточуючі сприймають тебе зовсім не так. Це називається неузгодженістю. Тому, коли маєш об’єктивне уявлення про себе, то можеш розвивати свої позитивні якості і працювати над негативними.

Візуалізація

Успішні люди майстерно володіють такою здатністю, як візуалізація. Суть її полягає в тому, що коли будь-яка важлива подія настає, вона повинна здаватися вже знайомою ситуацією. Так вам буде набагато легше приймати правильні рішення в цей момент часу. Візуалізація – це промальовування майбутнього в своїй уяві, зі світлом, звуками і сюжетом, як ніби фільм в самому об’ємному форматі. В результаті будь-яку ситуацію мозок сприймає як щось, що вже відбулося, а тому діє набагато впевненіше.

Фізичні вправи

Про спорт Ларссен в книзі “На межі” висловлюється коротко і просто: «Моя філософія проста: займатися спортом щодня. І крапка », а ще дуже винахідливо і дотепно:« Ви коли-небудь бачили людину, яка сказала б, що дуже шкодує про свої заняття спортом і доглядом за собою? »Тому фізичні вправи повинні бути щоденними, незважаючи на брак часу. Навіть на роботу можна їздити на велосипеді і ходити пішки, а на свій поверх підніматися по сходах, а не на ліфті.

Звички

Звички – це те, що визначає нашу повсякденну поведінку і більшість наших рішень. Людина навіть не здогадується про багато з них. Напишіть всі свої звички, які згадайте, на аркуші паперу, а потім попросіть знайомих і родичів доповнити список. Успішна людина повинна знати всі свої звички, щоб жодна з них прямо або побічно не завадила їй приймати правильні рішення.

Самоналаштування

Правильне самоналаштування потрібне в багатьох справах. Це може бути важлива зустріч або серйозна розмова, перед якими хвилювання настільки сильне, що навіть стає на заваді. Це може бути і вміння пересилити своє «не хочу», коли пообіцяв собі влаштувати ранкову пробіжку, а на вулиці дощова погода. У таких випадках ментальна підготовка, сфокусованість на цілі і дисципліна – запорука успішного виконання задуманого.

Тайм-менеджмент

В році 8736 годин. Але в добі їх всього 24. Часу завжди не вистачає то на одне, то відразу на кілька справ. Тому його потрібно вміти розподіляти. Мистецтвом тайм-менеджменту опанувати дуже просто, єдиною перешкодою зазвичай буває не незнання його основ, а саме початок дій, яке через незвичність викликає труднощі.

Складіть список справ:

  • потрібно зробити,
  • можу зробити,
  • хочу зробити.

Напевно це буде немаленький список. Але коли всі завдання стануть видні, їх легко буде розставити за ступенем важливості і термінами виконання. Потім просто йдіть за списком, виконуючи одну справу за раз і не відволікаючись на інші завдання.

Із зони комфорту

Людина, ніколи не виходить зі своєї зони комфорту, не знає більшої частини своїх можливостей. Дійсно, як дізнатися, на що ти здатний, якщо не робити нічого з надможливого? У методиці Еріка Ларссен таким виходом із зони комфорту є повністю безсонна ніч в середині робочого тижня. Від усіх справ, що накопичилися можна позбутися якраз за одну ніч.

Разом з двома робочими днями виходить 41 годину активного неспання. Це непросте завдання, але весь дискомфорт з лишком окупається усвідомленням власних сил, яке приходить буквально на наступний день і залишається на дуже довгий термін.

Уміння відпочивати

Одне з найголовніших умінь успішної людини – це правильний відпочинок. Коли ми відпочиваємо, перезаряджаються наші батареї, і від якості цієї зарядки залежить подальший хід подій. Тому, коли хтось недооцінює відпочинок, вважаючи його долею слабких, він помиляється. Коли чередуешь режими «вкл» і «викл», це стає запорукою найбільш ефективної роботи, в порівнянні з постійним режимом дії.

Відпочинок може бути найрізноманітнішим: запланованим і спонтанним, довгим і миттєвим. Відпочинком може бути переключення думок на іншу тему, і навіть зміна виду діяльності. Як правильно відпочивати і працювати, щоб в будь-якому починанні досягати успіху, читайте в книзі Еріка Ларссен «На межі».

Перекладено і адаптовано з джерела.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This