Як зробити кожен день на 1% кращим?

Багато людей намагаються дізнатися секрети, знайти трюки і чари, які поліпшать їхнє життя по всіх фронтах і в одну мить. Однак, на жаль, життя влаштоване не так. Не буває ніякого «миттєвого» успіху. Але можна ставати кращим поступово, і невеликими, але впевненими кроками рухатися до наміченої мети.

 

Задумайтесь про всіх тих успішних людей, якими ви захоплюєтеся. Їм усе вдалося не завдяки одному гігантському ривку, а за допомогою невеликих і постійних поліпшень. Завдання стати кращим часто виглядає на зразок поїздки на американських гірках. Це важко, відбувається зі змінною швидкістю і взагалі може закінчитися невдачею. Але життя – це щось більше, ніж просто марафон, так що завжди можна почати з початку і стати ще кращим.

 

Досить прагнути до радикальних змін у вашій особистості!

Ніякої панацеї немає. Ви повинні повністю присвятити себе процесу і отримувати від нього задоволення. Ви не зможете уникнути праці, без якої неможливо стати кращим. Кожна неймовірно успішна людина, яку ви знаєте, пройшла через цей виснажливий, одноманітний і довгий процес, який врешті-решт приносить результат. Тому перестаньте шукати легких і швидких шляхів до бажаного.

Замість того, щоб прочитувати всі статті про самовдосконалення в пошуках однієї золотої ідеї, яка зробить вас нереально ефективним, сконцентруйтеся на роботі, яку потрібно виконувати. Ви можете надихнути себе на звершення, але єдиний спосіб чогось добитися – довга і старанна робота. Неможливо домогтися приголомшливого успіху в житті за допомогою одного корисного правила.

 

Ваші великі, амбітні цілі вас не надихають!

Ваші спроби стати кращим зазвичай закінчуються невдачею через те, що ваші амбіційні цілі заважають вам діяти замість того, щоб надихати на це. Дуже складно рухатися до досягнення нереалістичних цілей. Вас буде гальмувати те, що на справді повинно надавати вам енергії.

Продуктивність людини і здатність домагатися результату нерозривно пов’язана з роботою мозку. Великі, зухвалі цілі лякають наш мозок. А коли наш мозок щось лякає, він переходить в режим «заморозки». Навряд чи ви цього хочете. Якщо постійно чекати і вимагати від себе занадто багато, ви будете втрачати енергію, необхідну для рішучих дій.

Поставити собі за мету – не важливо, якою б простою вона не була – це завжди легко. Цілі є у всіх. Реальна проблема в небажанні часом визнавати, що для досягнення цих цілей доведеться йти на жертви.

 

Якщо ви хочете добитися результату, потрібно створити систему, яка буде працювати. Замість мети придумайте вдалу систему або процес. Як тільки ви вирішите одну короткострокову задачу, наступна вже не буде здаватися проблемою. Важливо створити систему і повністю присвятити себе виконанню плану.

Ось що каже з цього приводу письменник і підприємець Джеймс Клір (James Clear):

Ми піддаємо себе необов’язкового стресу, коли прагнемо скинути вагу, досягти успіху в бізнесі або написати роман-бестселер. Але замість таких великих, радикальних цілей можна все спростити і зосередитися на повсякденній роботі і своєму розкладі. Коли ви думаєте про роботу, а не про результат, ви насолоджуєтеся тим, що відбувається і в той же час вдосконалюєтеся.

 

Самовдосконалення – це не кінцевий процес!

Навчання не повинно закінчуватися після отримання формальної освіти. Безперервне і самостійне прагнення отримувати нові знання може збагатити ваше життя і зробити вас кращими.

Самовдосконалення – це не кінцевий процес. Ви не зможете прийти до фінішу. Навіть якщо ви домоглися якогось прогресу і хочете залишитися на нинішньому рівні, вам доведеться продовжувати робити те, що допомогло вам стати кращим.

Перший крок до поліпшення вашого життя і переродженням в кращу версію себе не дасться вам легко. Ніхто не візьметься обіцяти вам, що все стане простіше, але все може стати кращим. Потрібно тільки почати діяти і не зупинятися на цьому. Пам’ятайте: краще намагатися, помилятися і намагатися знову, ніж навіть не пробувати.

Що таке кайдзен-філософія і як вона працює

«Кайдзен» – в перекладі з японського «безперервне вдосконалення»

Це поняття було створено американськими теоретиками бізнесу в період після Другої світової війни. Японці взяли на озброєння цю ідею плавного, поступового поліпшення і дали їй назву – кайдзен – з японського «безперервне вдосконалення».

Незважаючи на те, що спочатку кайдзен була створена для розвитку бізнесу, вона в рівній мірі може бути застосована і до особистісного зростання.

 

Суть ідеї в тому, щоб сконцентруватися на поступове поліпшення свого життя і кожен день нехай 1% плюс до попереднього дня.

Як пишуть Бретт і Кейт МакКей (Brett & Kate McKay) в книзі «Мистецтво бути справжнім чоловіком» (The Art of Manliness):

Замість того, щоб намагатися зробити радикальні зміни за короткий час, удосконалюйтеся потроху кожен день – так вам легше буде домогтися потрібних змін. Кожен день робіть все, щоб стати на 1% краще в тому, що вас цікавить. Більше не потрібно – всього лише 1%.

 

Може скластися враження, що це занадто мало, але ці невеликі поліпшення будуть накладатися одне на одне. Спочатку результат буде здаватися зовсім незначним, але поступово ви почнете помічати зміни. Це може зайняти місяці або навіть роки, але зміни точно прийдуть, якщо ви сконцентруєтеся на постійне поліпшення на 1%.

Ось погляньте як це працює на практиці, використовуючи програму Reach Your Goal, де маленька щоденна дія веде до досягнення великої мети.

ryg

Чому кайдзен і як це працює?

Кайдзен-філософія, яка ще раз нагадує, що для досягнення успіху, результати потрібно підтримувати кожен день. Подумайте про невеликі кроки, які ви могли б робити кожен день, поступово рухаючись до своєї мети.

Покращення на 1% кожний день – це простий і дієвий спосіб домагатися великих цілей. 1% здається маленьким результатом. Так і є. Але це легко і здійснимо. Цей підхід можна застосувати до більшості речей, в яких люди хочуть стати кращими.

Маленькі кроки ведуть здаються менш моторишними, але ведуть до великої мети.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Ви можете досягти будь-яку ціль за 7 кроків | Best-skills - […] абзацу в книзі, або один телефонний дзвінок лише 1% від більшої цілі. Всього один маленький крок! Прийміть рішення, що…

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This