Формула 9ти: правила, за якими живуть успішні люди

Ми часто бачимо навколо себе успішних людей. Вони присутні в нашому житті, крутяться по телевізору, їх щасливі обличчя посміхаються нам з обкладинок журналів. Нас вражає їх багатство і прагнення, їх кар’єра і талант. У чому ж секрет успіху? Може, в тому, що вони народилися під щасливою зіркою?

Але давайте згадаємо один приклад з тисячі інших – історію Ховарда Шульца, засновника мережі кофеїн Starbucks, який виріс в бідному кварталі в малозабезпеченій сім’ї. Ніщо не віщувало його успіху, однак, почавши свій шлях з маленькою кав’ярні, сьогодні Ховард розвинув свою мережу Starbucks до 16 тисяч точок по всьому світу! І він мільярдер, статки якого оцінюються в 2,1 мільярда доларів!

Сьогодні вже не викликає сумніву той факт, що кожна людина робить себе сама.

Існують різні шляхи до успіху, але найвірніший шлях – це самовдосконалення. І в цій статті представлена формула 9 кроків, які допоможуть вам на шляху до успішного життя.

Формула дев’яти

1. Невдач не буває!

Згадайте, що сказав Едісон про своїх багаторічних спробах винайти лампу розжарювання: «Я не терпів невдачі. Я просто відкрив 1000 способів, як не можна винайти електричну лампочку ».

Наші невдачі – це безцінний досвід, орієнтир, який дозволяє нам робити правильний вибір. Вчіться на своїх помилках і ставитеся до них як до можливості стати ще кращим.

2. Наповнюйте своє життя цікавими проектами

Не витрачайте свої безцінні дні, тижні, роки на нудну роботу. Тільки те, що нас заводить здатне привести до успіху!

Виріс в злиднях Уолт Дісней зумів заробити величезні гроші на своєму природженому таланті художника, режисера і сценариста. Незважаючи на заборони батька, він не переставав ночами малювати малюнки, які через 50 років були продані за шалені гроші!

3. Шукайте зворотний шлях з лабіринту

Перебуваючи перед складним завданням можна допомогти собі прийняти непросте рішення. Уявіть собі ситуацію, в якій рішення вже знайдено.

  1. Створіть свій образ в цій альтернативній реальності і фізично поставте його в два-три кроки від себе.
  2. Потім просто встаньте на це місце, увійдіть в стан вирішення і озирніться назад.
  3. Перед вами відкриються всі можливі шляхи виходу із заплутаної ситуації.

Все як в дитинстві, пам’ятаєте? Лабіринт легше проходити від кінця до початку.

4. Створіть аналогію з пазлом

Зрозуміти наскільки правильним було прийняте рішення просто. Створіть аналогію з пазлом – якщо ви вставили невірний пазл, навряд чи він вам допоможе створити повний малюнок, і навпаки – якщо пазл вірний у вас з’являється все більше і більше відповідних шматочків, які створюють в результаті цільну картинку.

Так і з рішеннями – правильні завжди перспективні, вони відкривають перед нами нові можливості, дають свіжі потоки енергії. Чого не можна сказати про невірні рішення.

5. Навчіться повністю включатися в реальність

Можливо, ви отримаєте всього дві хвилини уваги іншої людини, але вони здадуться набагато об’ємнішими і більш насиченими, ніж 20 хвилин розсіяного спілкування. Це властивість часто приписують успішним людям, які вміють направляти всі свої п’ять органів чуття на момент «тут і зараз».

Відомо, що Стів Джобс мав унікальну чарівність. Ця людина вміла переконувати, але найбільше підкуповувала його повна включеність в діалог і здатність вловлювати настрій і мотиви співрозмовника. Саме ця якість дозволила Джобсу зібрати в Apple найталановитіших і найуспішніших людей країни, які раніше працювали в не менш перспективних компаніях.

Як тренувати повне включення в реальність? Підключайте поступово всі свої 5 органів чуттів: спочатку очі – що ви бачите? Потім слух – прислухайтеся до звуків. Потім відчуття, запахи і смаки.

Це тренування ефективне в будь-якій обстановці: на вулиці, вдома, на роботі. Поступово такий стан увійде в звичку, і ви почнете відчувати в теперішньому часі повну гармонію всіх п’яти чуттів.

6. Роби, що повинен, і будь, що буде!

Успішна людина бачить свою мету і завжди має план досягнення цієї мети. Але одночасно з цим він відкритий обставинам і можливостям.

Гармонійне поєднання концентрації на цілі і постійного руху відкриває нові шляхи до успіху.

Наприклад, добре виступивши на конференції, ви можете отримати пропозицію від цікавої людини, який почув про ваш успіх на тому заході. Не упускайте можливість проявити себе по-новому. Це часто призводить до приємних наслідків.

7. Вчіться бачити позитивний намір навіть під негативними проявами

Всі люди хочуть щастя, але не всі вміють бути щасливими. У більшості випадків, навіть під негативними діями ховається позитивний намір. І успішні люди завжди можуть його розгледіти.

Уявімо собі начальника, який підвищив голос на підлеглого. У його намір було підштовхнути підлеглого до розвитку, проте той сприйняв дії керівника, як бажання його звільнити. В цьому і полягає вся проблема комунікацій – в спотвореному розумінні намірів. І без того невірним діям начальника, співробітник надав ще й спотворене значення.

Успішні люди вчаться бачити позитивний намір і не реагувати на значення.

8. Успіх полягає в балансі

Щасливі люди завжди знаходять час на сім’ю, роботу, спорт, розвиток, сон і розваги. Вони вміють крутити колесо балансу і налаштовувати його максимально ефективно.

Для того щоб зрозуміти, наскільки ефективно ви витрачаєте свій час, досить:

  1. Намалювати коло, відзначити на ньому 8 секторів, які найбільш важливі для вас. Наприклад, сім’я, здоров’я, робота, любов, розваги, спорт, розвиток і соціальна відповідальність.
  2. Потім відзначити на якому рівні за 10-бальною шкалою ви реалізуєте кожен з сегментів свого життя на даний момент.
  3. Якщо ви проводите по 12 годин на роботі, приділяєте мало часу сім’ї і вже забули, коли були у відпустці – це очевидний дисбаланс!
  4. Дайте собі можливість поліпшити відстаючі сегменти хоча б на один пункт на місяць і дуже скоро ви помітите позитивний ефект.

Ви перестанете втомлюватися на роботі, налагодите відносини в родині і почнете, нарешті, отримувати справжнє задоволення від життя!

колесо балансу

9. Вся справа в розстановці пріоритетів

Існує тисячі способів витратити гроші і кожен вибирає свій варіант. Їх можна примножити або витратити, втратити або подарувати.

Американський актор і журналіст Уїлл Роджерс говорив: «Занадто багато людей витрачають гроші, які вони насилу заробили, на речі, які їм не потрібні, щоб вразити людей, які їм не подобаються».

Час – це теж питання пріоритету. Успішні люди далеко не завжди встигають все, але вони не скаржаться на брак часу або грошей, так як знають, що людина витрачає себе тільки на пріоритети.

Якщо вас не влаштовує нинішній стан справ, можливо, варто задуматися над своїми пріоритетами і зізнатися собі в своїх істинних перевагах.

Формула дев’яти – це 9 золотих правил успіху, 9 простих кроків до справжньої гармонії і щастя. Немає нічого складного в тому, щоб бути успішним.

Просто дотримуйтесь основних правил і результат не змусить себе чекати!

 

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This