Маленькі кроки ведуть до великої мети

Саморозвиток_12Найбільша причина невдач – відсутність терпіння. Це, а також нестримне бажання негайного отримання результату і виконання всіх бажань, стоять в основі більшості провалів. Реальність така, що успіх вимагає часу. Великий успіх вимагає багато часу.

Річард Бренсон не став мільйонером за одну ніч. Мадонна не прокинулася одного ранку королевою поп-музики. Девід Бекхем не перетворився на супер футболіста за кілька тренувань.

Тим не менш, є спосіб, який спрацьовує для будь-якої людини і в будь-якій ситуації. Більшість людей знають про нього, але ніколи не використовують. Навіщо? Адже набагато краще почекати, поки світ сам впаде до ніг. Однак світ, як правило, не поспішає відповідати взаємністю.

Ідея проста – велика і важлива мета розбивається на маленькі і досягається поступово, крок за кроком.

Набагато краще скористатися теорією маленьких кроків і розбити вашу глобальну мету на прості і зрозумілі відрізки, наприклад:

  • постарайтеся худнути на 1 кілограм щомісяця, а не відразу на 20 за рік;
  • введіть одно денний прийом їжі фруктами, або заведіть один вегетаріанський день в тиждень, пийте просту воду замість солодкої газованої води. Зробити це набагато легше і реальніше, ніж усунути весь цукор або шкідливу їжу зі свого раціону, що, зазвичай, закінчується поразкою протягом першого ж тижня або максимум двох;
  • підготуйтеся до забігу на 5 кілометрів, потім на 10, потім подолайте напівмарафон, а не ставте перед собою завдання відразу брати участь в змаганнях з марафону. Навіть багато успішних бігунів на довгі дистанції, кажуть, що вони не біжать 26 км, вони біжать 1 кілометр 26 раз поспіль;
  • якщо ви будете приділяти півгодини щодня для читання. Дурниця, чи не так? Але таким чином, протягом одного року ви прочитаєте приблизно 24 книги – і це більше, ніж більшість людей читають за десять років!

Ви можете присвятити півгодини в день вивченню іноземної мови або придбання інших корисних навичок. Отримуйте поглиблені знання які цікавить вас, отримуйте відсутній досвід. Використовуйте півгодини щодня для досягнення мрії свого життя. Займайтеся тим, що ви відкладали весь час на потім через брак часу.

Варіації

Принцип маленьких кроків називають по-різному і використовують в різних теоріях. Його можна зустріти в правилі 20 хвилин. Ще називають Кайдзен (японський варіант), «Крок за кроком», «З’їсти слона по шматочках» та інші. Суть в них все та ж – великі справи робити поступово.

Як оволодіти мистецтвом маленьких кроків?

Найскладніше, не почати, а продовжувати. Для мене це точно так. Пропоную варіант, як же все-таки зробити хорошою звичкою ці маленькі кроки і робити їх регулярно.

Вибирайте правильні цілі

Що ви хочете: отримати вищу освіту, пробігти марафон, вивчити іноземну мову, створити власний бізнес, написати книгу? Ок! З цим зрозуміло. А тепер, перевір свою мету на важливість.

  • Відповідайте для себе, навіщо вам це потрібно? Навіщо вчити японську? Навіщо відкривати власний магазин і т.д.? Відповідь повинна задовольнити в першу чергу вас!
  • Відстежте свої почуття, коли ви думаєте про цю мету. Що ви відчуваєте: страх або приємне легке хвилювання? Пам’ятайте, справжня, велика мета повинна запалювати! Ви повинні її хотіти! Дуже дуже. Інакше немає сенсу.
  • Подумайте, для кого ви хочете досягти цю мету? Кому це потрібно? Підказка: правильна відповідь тільки одна – потрібно вам. Тоді ця мета реально ваша. Не мамина або татова, і не подружки або друга. Працювати то доведеться вам, час будете витрачати свій, тому і мета повинна бути ваша.

Концентрація

Хочеться зробити багато. Але для початку виберіть щось одне (максимум 3 в різних життєвих сферах, по 1-й) і доведіть це до кінця. Або, хоча б до бажаного результату, адже немає межі досконалості.

Займаючись роботою над цією метою присвячуйте виділений на неї час ВИКЛЮЧНО нею.

Планування

Розкладіть велику мету на маленькі кроки, запишіть (!) Кожен крок і час, коли ви це робитимете. Я планую в менеджері цілей і вписую в свій день щось маленьке, що потрібно зробити. Інакше просто забуду.

Розважайтесь

Коли робиш щось довго і методично, то стає нудно. Щоб було веселіше і цікавіше, я дуже багато чого в своєму житті перетворюю в експеримент. Свого роду гру: «А що буде якщо …» Якщо я пробіжу 10 км, якщо напишу 30 сторінок, якщо здам статтю раніше і т.п. Змагаюся сам з собою, ставлю дати і дедлайни. Пам’ятай, ти в минулому – єдиний і найкращий суперник, для себе сьогоднішнього. Але, в цих іграх важливо …

Відзначайте міні-перемоги

А то поки дійдете до мети дуже втомитеся і пропустите свої вже досягнуті результати. Систему бонусів можна придумати самостійно: від смачних (якщо мета не схуднення) до приємних дрібниць, розваг.

Будьте терплячі. Не чекайте миттєвих результатів. Для всього потрібен час, і чим грандіозніша ваша мета, тим більше знадобиться маленьких кроків.

Маленьке зусилля зробити не так вже й складно, головне звикнути робити хоть щось щодня. А там, і велика мета у ваших ніг!

Trackbacks/Pingbacks

  1. Розумні цілі: ставимо завдання методом SMART | Best-skills - […] Не треба боятися ставити перед собою грандіозні цілі. Великі плани дозволять вам психологічно налаштуватися на велику роботу, а при…
  2. Ти обов’язково повинен це зробити | Best-skills - […] 9. Оточуйте себе позитивними людьми. Спілкуйтеся з тими, хто бачить в вас позитивні характеристики, прагніть до більшого і хочіть…
  3. Як використовувати по максимуму свій час? | Best-skills - […] конкретних дій на кожен день і почуття досягнення маленьких кроків в кінці кожного дня. Щоб було відчуття досягнення, […]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This