А вам потрібен коуч?

тренер_3Я всією душею вірю, що ви можете розбагатіти! Причому своїми власними силами!

Кожен може бути успішним. Кожен може бути багатим. Але багато хто говорить: «Я не прагну до багатства, я не хочу докладати належних зусиль, але я хочу жити з комфортом».

І це серйозна проблема – адже комфорт і зручність – це перешкода на шляху до успіху.

Для того, щоб розвиватися, вам потрібно бути готовим до дискомфорту. Це означає, що вам потрібно бути готовим діяти по-новому. Вам потрібно щось змінити.

Але в цьому-то і проблема – більшість людей не можуть змінитися. Вони цього хочуть і … змінюються рівно на один день. Якщо пощастить – на два. Адже зміни важко утримати.

Чому? Тому що ми – істоти звички.

Вам потрібно змінити свої звички. Але не намагайтеся зробити все відразу – так не вийде! Потрібно міняти по одній ключовій звичкою за раз. Якщо ви зможете змінити одну звичку – обіцяю – зміниться і вся ваша життя.

Вам потрібно «перепрограмувати» себе, перевчитися, вам потрібно внести «нові дані» в картотеку своєї свідомості, і здійснювати відповідні нові дії.

тренерМісія коуча – знайти ваші ресурси, допомогти розгледіти свій, індивідуальний шлях вирішення життєвого завдання на сьогодні. Коуч – той же тренер, тільки для особистісного розвитку, який допомагає найти найкоротший шлях до вашого успіху.

В Європі, а особливо в США, жодна процвітаюча компанія не обходиться без його послуг. Але зрозуміло, що в цьому питанні ми поки позаду.

Кому потрібен коуч?

Звичайно, послуги персонального тренера обходяться недешево, проте це не означає, що ними користуються лише заможні люди. Велика частина клієнтів – середній клас. Завдання коуча в тому і полягає, щоб поліпшити якість життя, зокрема її матеріальну складову.

Як це працює? Коуч не робить нічого замість свого підопічного і не вказує, що робити йому. Завдання персонального тренера – допомогти людині визначити справжні цілі і не збитися з шляху їх досягнення. Коуч вказує на помилки, підтримує, допомагає сконцентруватися на дійсно важливих речах.

Зрозуміло, що жоден спортсмен не може обійтися без тренера. І від них залежить, як швидко початківець навчитися техніці, чи буде бігти на заняття з задоволенням, і чи стане він чемпіоном або просто любителем, або назавжди закине спорт.

Можливо, ви чули історію нашої «золотої рибки» Яни Клочкової? Свою спортивну кар’єру вона починала з гімнастики, але виходило у неї не дуже добре. Цілком ймовірно, якби свого часу її не побачив тренер з плавання і не забрав до себе, то Яна б так і стукала безуспішно в зачинені двері, а ми б не отримали можливість пишатися своєю чотирикратної Олімпійською чемпіонкою.

тренер_4Точно так само діє і коуч.

Навіть якщо, ви володієте супер талантом і працелюбністю, готовим присвячувати на тренування весь час, вам все одно знадобиться наставник, який:

 

 • удосконалить ваші сильні сторони;
 • попрацює над вашими слабкостями, щоб ними не могли скористатися конкуренти;
 • розробить відповідну, саме під ваші показники, систему тренувань;
 • допоможе знайти внутрішні резерви на вчинення нових рекордів і досягнень;
 • буде морально підтримувати і мотивувати.

Тож не дивно, що всі відомі спортсмени завжди дякують своїм тренерам, тому що розуміють – без них вони б ніколи не досягли вершини спортивного Евересту.

Коуч – цей той же спортивний тренер, але фахівець з успіху.

Коуч, як і спортивний тренер, не виконує всі завдання за свого підопічного, не диктує йому кожен крок, але він постійно знаходиться поруч, сприяючи досягненню конкретних результатів.

Отже, коуч – це тренер:

 • Який орієнтований на успіх і допомагає своєму клієнтові теж налаштуватися на досягнення успіху і не звертати з цього шляху, поки не буде досягнутий потрібний результат.
 • Який працює з вашими цілями: змінює або навіть відсікає деякі старі, допомагає знайти нові і т.д.
 • Який допомагає клієнтові вдосконалити свої знання та вміння, налагодити відносини з людьми, вирішити деякі психологічні проблеми (хоча психологія – не головний його профіль), поліпшити якість життя і т.д.
 • Який допомагає вибрати правильний життєвий і професійний шлях, щоб в найкоротші терміни добитися успіху.

Коучів наймають просунуті люди, ті які:

 • працюють на майбутнє;
 • постійно хочуть розвиватися;
 • прагнуть не тільки заробляти великі гроші, але і бути кращими у своїй сфері;
 • мислять про благополуччя як поєднання успіху у всіх сферах життя і особистісного розвитку.

Найчастіше коучів наймають, коли людина перебуває на роздоріжжі життєвого шляху, коли вона відчуває, що їй для досягнення мети чогось не вистачає, чиєїсь кваліфікованої допомоги.

І ось тоді з’являється коуч, який заповнює прогалини в ваших знаннях, вказує на існуючі помилки і залишається з вами до тих пір, поки результат не буде таким, який потрібен клієнту.

Якими бувають коучі.

Коуч, на відміну від спортивних тренерів – фахівець широкого профілю. Один і той же коуч може виступати консультантом і з питань кар’єри, бізнесу, сімейного життя і особистісного зростання. Дуже рідко буває так, що коуч спеціалізується лише на чомусь одному.

Залежно від завдань, поставлених клієнтом, і його фінансового стану, тренування можуть бути як індивідуальними, так і груповими.

Якщо проблема криється в сімейних відносинах, то на тренування до коуча можуть приходити чоловік з дружиною разом.

Хибні уявлення

Багато хто вважає, що після початку співпраці з коучем їхнє життя повинно налагодитися само по собі. Це не так, головне – це ваше бажання і прагнення, а персональний тренер є лише помічником, інструментом. При цьому коуч не обов’язково повинен бути успішний в кожній сфері. Адже він теж людина, а тому стикається з проблемами – просто вирішує їх швидше інших. Коуч – це не психолог і не психотерапевт. Подібні фахівці, як правило, копаються в минулому, а терапія їх триває роками. Коуч заглядає в майбутнє, а для досягнення результатів ставить мінімальні терміни.

Тепер ви точно будете знати, хто такий коуч, його роль і як він може вам допомогти.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This