10 правил автостопу

auto-stop_3Багаті люди часто подорожують, але і тим, кому бракує зайвих грошей, відкриті всі куточки планети. Пропоную 10 основних правил, щоб успішно подорожувати автостопом:

1. Подорожуйте тоді, коли у вас є достатньо часу і ви нікуди не спішите

Інколи подорожі автостопом можуть забирати більше часу ніж ви очікуєте. Кожен навіть невеликий 20-ти хвилинний пошук може здаватися вічністю, коли у вас немає достатнього запасу вільного часу.

Намагайтеся пам’ятати, куди і навіщо ви їдете, щоб не витратити на свою подорож в три рази більше часу, ніж планувалося.

2. Вдягайтеся зручно і яскраво.

Для того, щоб вас помітили на дорозі, на одязі повинні бути присутніми яскраві елементи. Якщо ви стопите в нічний час, подбайте про те, щоб на одязі були присутні світловідбиваючі елементи.

Не забувай про кепку, кофту з довгими рукавами, вільні штани і зручне закрите взуття – вони ваші рятівники!

3. Вибирайте зручні місця для зупинки автомобіля.

Спочатку вибираємо місце, де водієві буде зручно зупинитися. Наприклад, якщо немає узбіччя, і зупинка тягне за собою гальмування всіх хто ззаду, то це погане місце. Також, треба, щоб вас здалеку було видно, а то можуть просто проскочити і, навіть, вас не зауважити. Гарне місце через 100-200 метрів після підйому, з широким узбіччям, коли водій скинув швидкість і може вас легко помітити.

Я прийняв для себе правило, якщо “рибка не клює” більше 30 хвилин, то міняю місце, бо вибрав погане місце, або вибрав погане місце.

Також хорошими варіантами є виїзд з міста, дорога позаду поста ДАІ, початок об’їзної траси, добре освітлене місце, яке дозволяє водієві вас бачити.

4. Кількість подорожуючих.

Оптимальна кількість подорожуючих 2 осіб, якщо більше, то вам доведеться складніше, ніж іншим – адже не кожен водій захоче взяти «на борт» і не кожен має таку можливість. У випадку гучної компанії, краще всього розбитися на пари і подорожувати на попутках, періодично зв’язуючись один з одним.

5. План поїздки.

Заздалегідь намітьте план маршруту, візьміть з собою карту, по якій будете орієнтуватися, а також рюкзак з речами. Деякі мандрівники беруть з собою намет, в якому можна переночувати, в разі чого, поруч з дорогою. А хтось обходитися без наметів, добре продумуючи маршрут і місце у друга або couchsurfing.

Часто я використовую візуалізацію. Намагаюся уявити, що під’їжджає машина і зупиняється, а в ній класний дядько. Можна ще уявити прибуття в кінцеву точку подорожі для прискорення процесу. Науково, дані способи не доведені, але працюють для тих, хто в них вірить. І я вірю.

6. Дивіться на водіїв.

Встановлюйте візуальний контакт! По-перше, це дозволить звернути на себе увагу і “спокусити” водія. По-друге, звертайте увагу на знаки, які вам подають… це можуть бути змахи руками, кивки головою, інші дивні знаки про значення яких, можна тільки здогадуватися. Але у більшості випадків вони означають, що не по дорозі або ви стоїте в незручному для стоянки місці.

7. Завжди рухайтесь в перед.

Якщо водій не доїжджає до обраного вами пункту, але їде в одному з вами напрямку – все одно сідайте з ним, ближче до того пункту, до якого ви прагнете доїхати. Чим ближче до кінцевого пункту призначення, тим легше знайти потрібного попутчика. Виходьте тільки на автозаправках або придатних для зупинки місцях. Ніколи не виходьте на автостраді!

8. Відразу домовтеся, що проїзд буде безкоштовним.

Важливо ще до того, як ви сіли в машину, домовитися, що ви не будите платити за поїздку. Як “відмазка” добре діє, що ви студент, довго подорожуєте, важкі рюкзаки, спекотна погода. Якщо не попередити водія, можуть виникнути неприємні ситуації.

9. Розплачуйтеся спілкуванням. Підтримуйте розмову.

Водій, який підбирає автостопщика, теж отримує свою “плату”. Плата за проїзд – гарний настрій і цікаве спілкування. Розмова з попутником – хороший спосіб розвіяти дорожню нудьгу і не заснути за кермом.

Найщасливіші автостопщики – це ті, хто доброзичливий, товариський, часто посміхається і може цікаво розповісти про ті місця, де йому довелося побувати. Тому говоріть, спілкуйтеся, питайте і розповідайте – саме для цього вас беруть в дорогу. До того ж хіба можна упускати можливість поповнити свій запас знань історіями, корисними відомостями, порадами, життєвою мудрістю.

10. Будьте в хорошому, позитивному настрої.

Подорож автостопом не завжди буває легкою. Попри все завжди залишайтеся в гарному настрої. Іноді доведеться досить довго простояти на трасі в очікуванні машини. Не втрачайте оптимізм, не переставайте посміхатися. Жартуєте, підтримуйте тему для розмови і перебувайте в хорошому настрої.

Найкраще стопити в піднесеному настрої, з позитивним запалом. Іноді, таким чином можна підняти собі настрій і попутчик швидше знайдеться.

Висновок: Автостоп – це пригода, а не безкоштовний засіб пересування.

Необхідно розуміти, що ніхто не зобов’язаний вас підвозити, тому віддячите людини цікавою розмовою, яблуком, або хоча б подумки. Підніміть людині настрій! І наступного разу він знову захоче взяти попутника. Щасливої вам дороги.

Рекомендую ще один цікавий ресурс з аксіомами для подорожуючих.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This