Куди вам буде краще іммігрувати

immigration2Якщо ви замислюєтеся про імміграцію, але не знаєте чи воно того вартує, зверніть увагу на підхід багатофакторного аналізу довготривалого проживання. Використовуючи техніки і сервіси описані в цій статі, ви точно знайдете ідеальне місце для життя, роботи і розваг.

Усі ставляться до питання імміграції по-різному. Хтось не замислюючись бере і перевозить всі свої речі, в перше ж краще місто, а хтось не може зважитися роками, боячись помилитися у виборі.

Зрозуміти дуже обережних нескладно, адже нікому не хочеться потрапити в ситуацію, коли з усіма бюрократичними нюансами покінчено, а місце, в яке ви переїхали, виявилося далеко від ідеалу.

Для людей, які замислюються про імміграцію, але не знають, де їм буде максимально комфортно, є відмінний спосіб визначитися з вибором при мінімальному ризику помилитися.

Щоб прикинути для себе потенційне місце проживання, потрібно всього лише змінити ставлення до подорожей, зосереджуючи свою увагу не на памятках архітектури, а на специфіку життя місцевого населення. Для цього достатньо мати список тих країн, де ви хотіли б жити, і перелік критеріїв їх оцінки.

Складіть список країн, які підходять для імміграції

В інтернеті існують відмінні сервіси, які стануть помічниками для всіх, хто хоче отримати об’єктивну інформацію про різні країни.

If It Were My Home – сервіс для порівняння держав по безлічі критеріїв.

IndexMundi – сервіс, в якому зібрано дуже багато інформації про кожну країну світу.

Numbeo – сервіс для порівняння цін за всіма можливими категоріями та зарплати між двома будь-якими містами.

Також можна звернути увагу на параметр, індекс якості життя, в який входить оцінка країни за списком таких показників, як рівень медицини, клімат, матеріальне благополуччя тощо.

Звичайно, потрібно враховувати, що навіть усередині однієї держави різні міста можуть сильно відрізнятися один від одного. Тому, після того як ви визначитеся з країною, необхідно скласти список населених пунктів, які варто протестувати в першу чергу.

Вкажіть параметри для оцінки населених пунктів, які ви будете вивчати

За п’ять років пошуку ідеального місця для життя я використовую наступний список параметрів:

1. Клімат.

Досить приїхати в найнесприятливіший час року, щоб оцінити на собі його вплив.

2. Екологія.

Наприклад, в Берліні навіть в центрі на диво чисте повітря і можна пити воду з-під крана. Це підкуповує.

3. Якість продуктів в магазинах і ціни.

Австралія закохує в себе достатком екологічно чистих місцевих продуктів: м’яса, фруктів, молока і його похідних. До того ж все це неймовірно смачне!

4. Можливості для розвитку дитини, особливості освітньої системи

Для мене став приємним сюрпризом той факт, що у французьких дитячих садах працюють тільки висококваліфіковані педагоги, які пройшли дуже серйозне спеціальне навчання і здали складні іспити. А ще в кожному дитячому садку є свій шеф-кухар і годують дітей не гірше, ніж в ресторанах.

5. Стан ринку праці, рівень заробітної плати

При всій привабливості Канади з її екологією, близькістю до США і імміграційною політикою, яка є однією з найбільш відкритих у світі, вона має дуже великий недолік. Якщо ви їдете туди не за прямим запрошення працедавця, то знайти роботу за своєю кваліфікацією буде непросто.

6. Міська інфраструктура

Сюди входить можливість піших прогулянок, велосипедних доріжок, доступність громадського транспорту, кількість парків тощо. Наприклад, в Аделаїді центр міста оточений по периметру парковою зоною, за якою починаються малоповерхові житлові райони. А трамвай в межах цього центру – безкоштовний. При цьому відстані до всіх важливих інфраструктурних об’єктів досить великі, тому без машини обходитися важкувато.

7. Рівень медицини

Цікавий факт, що на Балі, навіть в кращих лікарнях, медицина залишає бажати кращого. На цьому великому і давно освоєному європейцями острові рівень компетенції медичних фахівців і організованості всього процесу надання медичної допомоги, набагато нижче, ніж, наприклад, в Таїланді.

8. Рівень цін на нерухомість і доступність житла

Навіть при досить високих цінах, в скандинавських країнах охоче дають іпотеку під смішні за нашими мірками 2-4% річних. Це робить покупку власного житла посильним завданням для працюючого на велику компанію людини.

9. Взаємовідносини місцевих жителів

В Австралії місцеві жителі самі доброзичливі і товариські. Крім того, вони завжди готові допомогти один одному. Також хочеться відзначити місто Нант, французьке містечко, де люди найбільш привітливі і відкриті.

10. Ставлення громадян до своєї держави

Цей, здавалося б, другорядний показник дуже добре ілюструє загальний клімат в країні. Коли власниця агротуристичного бізнесу в Тоскані осіннім вечором гаряче розповідає про те, що вона і всі її знайомі незадоволені урядом, стає зрозуміло, що в Італії, як і в нас, найімовірніше доведеться покладатися скоріше на себе, ніж на державну підтримку, і регулярно долати бюрократичні перепони за допомогою широкого арсеналу засобів.

11. Загальне враження від міста, естетика

Комусь подобаються сучасні мегаполіси, такі як Сінгапур або Гонконг, а хтось тяжіє до більш провінційному образу європейських міст. У будь-якому випадку, якщо нове місце проживання неприємне вам з естетичної точки зору, ніякі соціальні переваги не компенсують цього мінуса.

12. Імміграційна політика і ставлення суспільства до мігрантів

Перша частина цього критерію важлива з очевидних причин: чим суворіше правила імміграції, тим складніше буде вам пройти всі формальності. Друга ж має прямий вплив на те, наскільки легко (або важко) вам доведеться в перші кілька років – до тих пір, поки ви не інтегруєте в нову культурно-мовне середовище.

immigration3Шукайте місто своєї мрії, оцінюйте місця відповідно до списку своїх вимог

Багато людей вважають за краще заміське життя, але я все ж рекомендую в першу чергу визначитися з містом, куди ви будете їздити за послугами і культурним життям, а вже потім оглядати околиці.

Щоб оцінити місто з цього списку критеріїв, необхідно не менше 10 днів. Тому рекомендую не гаяти час, а глибоко зануритися у вивчення місцевого життя.

Намагаюся жити в звичайних квартирах (використовуйте сервісом Airbnb або Couchsurfing), а не в готелях, ходити в магазини, спілкуватися з місцевими жителями, гуляти в парках, користуватися громадським транспортом. З допомогою сервісу Tripster можна легко знайти російськомовних місцевих жителів і замовити у них екскурсію. А вже під час прогулянки можна з перших рук отримати масу корисної інформації про особливості життя в цьому місті. Все це дає можливість відповісти на питання «Моє чи не моє?» Досить швидко.

Перевага такого підходу полягає в тому, що ви отримуєте можливість придбати невеликий досвід еміграції, не зв’язуючись з переїздом і паперовою тяганиною.

Ще огляд декількох міст, які ви можете перевірити самостійно

Барселона, думаю, не найкраще місце для переїзду через те, що ні саме місто, ні місцева кухня, (+ іспанська мова, хто не знає) не викликають позитивних емоцій. Крім того, в Іспанії високий рівень безробіття і слабка освітня система.

В Тель-Авіві високі ціни на нерухомість, складнощі в еміграційному процесі до Ізраїлю і нестабільної військово-політичної ситуації. Але саме місто закохає у себе з першого погляду своїми тінистими бульварами і дивовижною відвертістю і згуртованістю місцевих жителів, так і рівень медицини Ізраїлю є еталонним.

Багато хороших відгуків про містечко Аделаїда (Австралія). Місто невелике і дуже затишне, але з повною інфраструктурою і наявністю всього, що тільки потрібно для життя сучасної людини. В австралійських магазинах продаються прекрасні екологічно чисті продукти, самі австралійці неймовірно доброзичливі і гостинні. При цьому Аделаїда має свої мінуси: високий рівень сонячної радіації і розташування на іншому краю світу.

Подорожуйте частіше, цікавтесь культурою і побутом. Кому як, а я сподіваюся, що дуже скоро буду вдихати аромат прохолодного морського бризу там, де мені по-справжньому добре.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Як пройти співбесіду англійською мовою | Best-skills - […] в іноземній фірмі з частими відрядженнями за кордон і імміграцією в подальшому в якусь розвинену європейську […]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This