10 правил багатсва від Уоррена Баффета

BUFFETT

Багатство – це стан душі

«Я завжди знав, що буду багатим. Я ніколи не сумнівався в цьому ні на хвилину »

Успіх – це щось більше, ніж великий банківський рахунок

На запитання кореспондента телеканалу CNBC про те, що він вважає головним секретом успіху, Баффет відповів так: «Коли людина доживає до мого віку і навколо нього є люблячі його люди, це і є успіх. І не важливо, скільки грошей в твому банківському сейфі. Також, важливо робити те, що ти любиш, і робити це добре. Я ніколи не зустрічав успішних людей, які займалися б тим, що їм не подобається. Життя таких людей виглядає жалюгідною ».

Витрачайте менше, ніж заробляєте

Баффет попереджає про те, що варто уникати зайвих позик. Кредитні карти, розстрочки, іпотеки – все це призведе до того, що одного разу ваші виплати по кредитах будуть перевищувати ваші витрати. І назад дороги вже не буде.

Чим швидше ви зрозумієте, що кредити – це соціальна чума сучасності, підживлюється великими корпораціями з метою змусити вас працювати на них, тим швидше ви зможете відмовитися від непотрібних речей. Тільки дурень купує сьогодні те, що зможе відпрацювати тільки завтра. Оскільки один раз ваші робочі будні закінчаться, а борг все ще залишиться.

Я бачив багато людей, які зазнали невдачі через алкоголь. Але не менше я бачив і людей, які збанкрутували через зайву тяги до кредитів. Якщо ви досить розумні, то зможете робити гроші без позик.

Ви не зможете стати фінансово успішною людиною, якщо не здатні приборкати свої витрати. Уоррен Баффет відомий тим, що веде скромний спосіб життя, незважаючи на багатомільярдні статки. Він все ще живе в будинку, який купив в 1958 році за 31800 доларів, і їздить на старому Lincoln.

Спочатку платіть собі

Якщо ви хочете назбирати гроші, скористайтеся цим правилом:

Не намагайтеся відкладати гроші після того, як ви їх витратили. Відкладайте їх відразу ж.
Просто і банально, але дієво. Припустимо, що у вас достатній дохід, щоб покривати базові потреби, і ви хочете почати збирати гроші. Відкладіть потрібну суму грошей для оплати рахунків і потреб, після цього відкладіть суму, з якої ви хочете почати свої накопичення. Все інше ви можете витрачати.

Це правило допоможе вам нарешті взяти себе в руки і почати відкладати гроші. Як тільки ви почнете робити це, одразу почнете багатіти щомісяця.

Досить недооцінювати свої грошові звички

Колись давно я натрапив на цікаву математику. Уявіть собі звичайну дівчину, що працює в офісі. Кожен день вона виходить обідати в сусіднє кафе і купує там латте і булочку. Припустимо, що на це вона витрачає 200 грн. А тепер порахуємо. За тиждень вона витратить 1 000 грн, за місяць – 4 000 грн, а за рік – 48 000 грн. Практично 50 000 грн можна заощадити, відмовившись від простої звички пити каву з булочкою в обідню перерву. Я вже не кажу про кількість калорій, які вона також не з’їсть.

Якщо ви хочете змінити свої звички, кращий спосіб – просто перестати їх робити. Навчіться розуміти свої пріоритети і рухайтеся в правильну сторону.

Ціна і цінність – це не одне і теж

Баффет – неймовірно економна і помірна в своїх потребах людина. Його економність визначається цінністю товару. Ось що він говорить з цього приводу:
Давним-давно Бен Грем сказав мені про те, що ціна – це те, що ти платиш, а цінність – те, що ти отримуєш. Неважливо, говоримо ми про шкарпетки або про акції, я люблю купувати тоді, коли ціна максимально низька.

Однак бути економним зовсім не означає купувати все по скидці. Але це так само не означає, що потрібно купувати цінні речі за величезні гроші. Іншими словами:
Краще купити неймовірну компанію за звичайною ціною, ніж звичайну компанію за неймовірною ціною.

Якщо ви хочете стати економними, в наступний раз звертайте увагу не тільки на ціну. Цінність товару для вас також дуже важлива.

Інвестувати простіше, ніж ви думаєте

Ось правило, яке не так вже й просто знайти в підручниках з інвестування:

Якщо ви будете інвестувати в індексний фонд дрібними частинами протягом 10 років, ви будете в більш вигідній ситуації, ніж ті, хто інвестує в той же час, але все за один раз.
Згідно Баффету, інвестування – це дуже просто. Ось декілька порад про те, з чого потрібно починати інвестування:

  • Вивчіть основну термінологію інвестування.
  • Відкрийте брокерський рахунок.
  • Виберіть індексний фонд (Баффет радить VFINX).
  • Купіть частину фонду.

Довгострокові інвестиції в пріоритеті

Баффет попереджає про те, що прогоріти на щоденних скачках вартості акцій дуже просто. Тому його вибір – це довгострокові інвестиції.

Якщо ви не плануєте утримувати акції протягом 10 років, не здумайте купувати їх навіть на 10 хвилин. Зберіть портфоліо компаній, вартість яких за останні роки росла. І лише на підставі цього портфоліо робіть висновки про покупку акцій.

Якщо ви вже купили акції компанії, Баффет радить не дивитися на їх вартість кожен день. Побережіть нерви. Багато знаменитих інвесторів купують акції і забувають про них на деякий час. Ми не мільярдери, тому забути про вкладені гроші буде важко, але і витрачати свої нерви на щохвилинне оновлення зведення теж нерозумно.

Гроші – це ще не все

У своєму інтерв’ю Баффет говорив про те, що йому приємно літати на приватному літаку, проте мати декілька будинків – це вже тягар. До того ж, за словами Баффета, в його житті є два найцінніших активи: його здоров’я і друзі, з якими він дружить вже давно. Гроші дають багато, але не варто забувати про те, що в житті і без них багато важливих речей.

Щедрість і достаток йдуть рука в руку

«Серед мільярдерів, яких я знаю, немає таких, яких би гроші змінили до невпізнання. Якщо вони були придурками до того, як розбагатіли, то потім просто стали придурками з мільярдами ».

Щоб мати більше, потрібно більше віддавати, впевнений Уоррен Баффет, відомий також як філантроп і щедрий благодійник. У 2006 року він перерахував 30 млрд. Доларів до Фонду Білла і Мелінди Гейтс, що стало найбільшою пожертвою в історії благодійності.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This