Олег Тіньков

Олег ТіньковОлег Тіньков точно знає, як стати бізнесменом. По-перше, вже 20 років сам таким є, по-друге, він написав книжку з такою назвою, а також веде авторську інтернет-програму “Бізнес-секрети з Олегом Тіньковим”. “Ключова компетенція підприємця, крім сміливості брати ризик на свої яйця, – вміння добувати гроші. Причому не лише на старт, але й на розвиток”, – написав Тіньков у своїй книзі.

Вміння добувати гроші у самого пана Тінькова просто-таки в крові. Чим він тільки не займався у своєму житті: і торгівлею електронікою, і звукозаписом, і пельменями, і пивом, і велоспортом, і ресторанами. З усього виходив успішний бізнес. Сьогодні Олег Тіньков є головою банку “Тінькофф Кредитні Системи”.

Спекулятивний страт

Підприємницька жилка у Олега Тінькова проявилася ще в шкільні роки. Займаючись велоспортом, він часто їздив на збори в південні регіони. Купував імпортні речі (чоботи, шарфи), які там попитом в силу теплого клімату не користувалися, і продавав у себе в Сибіру в кілька разів дорожче.

В інститутські роки Тіньков щосили зайнявся спекуляцією. Перепродував все, що користувалося масовим попитом: від парфумів до джинсів. Комерція затягла, тому Ленінградський гірничий інститут він так і не закінчив. Адже на горизонті відкривалися нові перспективи, що пахли грошима.

Торгівля бізнесами

На початку 1990-х молодий підприємець починає займатися торгівлею електронікою, відкривши свою першу компанію “Петросиб”. І пішло-поїхало. Через деякий час з’являються мережі магазинів “Техношок” і “MusicШок”. Успіх зростає. Гроші множаться. Але в 1997 році Тіньков приймає рішення продати свого бізнес-первістка і переключитися на щось нове.

З продажу “Петросиб” Тіньков виручив $ 7 млн. Це дозволило негайно почати новий бізнес проект – виробництво пельменів, котлет та іншої замороженої смакоти під брендом “Дар’я”.
Паралельно його зацікавив ресторанний бізнес, а саме пивні заклади, які він, починаючи з 1998 року, почав відкривати одне за іншим.

Коли “Дар’я” “набридла”, точніше, здалася Тінькова не дуже вигідною справою з точки зору перспектив, він вирішив її позбавитися. Тим більше що на горизонті намалювався такий покупець! Сам Роман Абрамович запропонував $ 21 млн. за пельмешки!

“Немає пельменів – буде пиво”, – подумав бізнесмен і почав будувати свої пивоварні, які в підсумку теж продав – бельгійцям у 2005 році за більш ніж $ 200 тис. До цього кроку його підштовхнула заборона в Росії реклами пива після 22:00.

“Якщо я бачу, що бізнес – це срака, я його продаю і йду далі, я не хочу жити з негативом”, – сказав якось Тіньков.

bank_1Світ фінансів
І далі він пішов у світ фінансів, представивши світу в 2006 році свій банк “Тінькофф Кредитні Системи”. Ця установа незвичайна. Він представлений у всіх регіонах Росії, але не має жодного відділення чи банкомату, тому що цей банк віртуальний, який спеціалізується на випуску кредитних карт, використовуючи для їх розповсюдження технологію direct mail. Обслуговування клієнтів ведеться винятково через інтернет і телефон. За 2011 рік чистий прибуток банку Тінькова склав $ 70 млн.

Цікаві факти

– У 2011 році Forbes включив Тінькова в список “незвичайних російських бізнесменів – навіжених, диваків і ексцентриків”.

– Тіньков володів професійною шосейною велосипедною командою Tinkoff Credit Systems, що базується в Італії. Після продажу команда виступає в про-турі під іменем “Катюша”.

– У 2003 році пивний бренд Tinkoff був удостоєний головного призу в номінації “Бренд року 2003”.

– Одружився Олег Тіньков на своїй нинішній дружині Рині лише після 20 років спільного життя. У подружжя троє дітей.

– Вступне слово до першої книги Тінькова “Я такий же, як усі” написав засновник корпорації Virgin Річард Бренсон.

Секрети успіху від Олега Тінькова

– Я два слова знаю, які в англо-саксонській транскрипції мають позитивний сенс, а в російській – негатив. Це “амбіції” і “мільйонер”. От кажуть: у нього нездорові амбіції. Що значить – нездорові?! Вони або є, або немає.

– Коли починаю робити з людиною спільний бізнес, завжди дивлюся – яка в нього дружина. Якщо немає дружини – значить, немає бази, коренів. Я намагаюся з такими людьми справи не мати. Для мене вони пустушки. А якщо є жінка, заради якої все робиться, то людину я сприймаю як надійну і правильну. Має бути збалансована, зрозуміла конструкція.

– Інвестувавши перші гроші в банківський проект, я не знав до пуття жодного терміну, не розумів вимог Центрального банку. Нічого страшного. Якщо у вас є воля, бажання, фантазія – ідіть у бізнес, який здається вам особисто прибутковим і цікавим. Необов’язково про нього все досконально знати.

– Хлопці, переставайте працювати за зарплату і протирати ваші штани в офісах, працюючи на таких мудаків, як я. РОБІТЬ СВОЮ СПРАВУ. Перестаньте горбатитися за зарплату, та ще мізерну у більшості випадків! Я закликаю вас робити СВОЮ справу, ризикувати і творити НОВЕ! У нас в країні повно перспектив! Можливості безмежні. Не слід лінуватися!

Джерело: http://m.tochka.net/ua/man/99031/

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This