5 помилкових переконань, чому слід працювати на дядю

Якщо нема власної цілі в житті, доводиться працювати на того в кого вона є! Давайте, розглянемо 5 основних хибних думок, які стають перешкодою для відкриття власного бізнесу:

 

1. Нема унікальних ідей для бізнесу.

Повністю унікальних ідей давно вже немає, та й бути майже не може (за вкрай рідкісним винятком). Але ви не Цукерберг, і навіть не той хлопець, чий старт-ап купив Google за кілька мільйонів.

Перевага на ринку досягається не знаходженням вільної ніші, а завоюванням наявних за рахунок активного просування на ринок, якості обслуговування клієнтів, розширенням асортиментної лінійки, відсутність в своєму штаті офісного планктону. Здається, у Котлера була ця фраза: «Людина, яка купує у вас перфоратор – насправді купують не перфоратор, а дірку в стіні в потрібному для нього місці і в зручний для нього час»

2. Нема стартового капіталу.

І що? Починати треба з нуля. У будь-якій справі потрібна голова на плечах, вміння і бажання працювати по 30 годин на добу, і тільки в останню чергу гроші.

У будь-якому випадку основним капіталом є безцінний досвід, який залишається навіть після того, якщо бізнес не піде. Не пішов цей – піде наступний. Є сотні різних видів діяльності, при яких серйозний стартовий капітал просто не потрібен. Наприклад, продаж послуг.

3. Ідею обов’язково вкрадуть або конкуренти, або інвестори.

А з чого така самовпевненість? Кому ви потрібні зі своєю мега геніальною ідеєю? Роззуйте очі. В інтернеті повно сайтів, на яких таких ідей бізнесу вагон і маленький візок. Крадіжка ідеї в чистому вигляді в 99% випадків – це добровільна ліцензія на ідіотизм. Вкрав ідею сам її і буде розсьорбувати. Гола ідея, не підкріплена досвідченою командою, не варта нічого. Актив – це не сама ідея. Це рівень професіоналізму керівника і всього колективу, місце розташування, клієнтська база, лояльність споживачів до вашої торгової марки, збутові та виробничі технології. Взяти той же Google або Facebook. Вони ніщо, мильна бульбашка без команди. Піде команда і їх не стане. Та й взагалі, а що ви можете придумати дійсно революційного? Над революційними ідеями працюють в Силіконовій долині величезні штати фахівців. У великих компаніях існують власні відділи розробок і впроваджень, де сидять професіонали і за зарплату придумують напрямки, шляхи розвитку, ноу-хау і т.п.

4. Складнощі в реєстрації ТОВ або ІП.

Стверджують і таке інше. Мовляв, як це складно. Хоча все таки краще підняти дупу з дивана і заглянути в найближчу адміністрацію до відділу реєстрацій. Переписати зі стенду в холі всю вичерпну інформацію і за шоколадку попросити у реєстратора форму типового статуту, а заодно пробити на унікальність назви вашої нової транснаціональної корпорації. Далі все йде як по нотах.

5. Прийдуть і все відберуть.

А навіщо тоді треба було десь навчатися, отримувати всі ці вищі освіти, протирати не по році штани в чужих офісах, якщо немає хоча б первинного розуміння, як себе убезпечити хоч на якомусь рівні?

Актив – перш за все, власні знання, досвід, напрацьована клієнтська база та взаємовідносини з клієнтами.

Актив – це ім’я, торгова марка, лояльність аудиторії та впізнаваність на ринку. Якщо, наприклад, говорити про капіталізацію активів (відкриваємо магазин, будуємо завод), основний акцент робити на розробці юридичної концепції. І не потім, коли смажений півень клюне, а ще на стадії бізнес-плану.

Використовувати компанії-нерезиденти (благо, з покупкою офшорів проблем немає), вітчизняні дочірні компанії нерезидента. Замість одного ТОВ, створювати активи на кількох. Використовувати перехресні договори оренди, доручення, виконання послуг, аутсорсингу, інше. Простіше кажучи, не тримати всі яйця в одному кошику. Та й краще буде, якщо ці яйця будуть не звичайні, а наприклад, квадратні. Та ще й зеленого кольору в цяточку.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This