15 Практичних способів самомотивації

самомотиваціяЧас від часу кожен з нас неминуче стикається з певними труднощами в житті. Всі вони пов’язані з різними сферами нашого життя: роботою, бізнесом, сім’єю, друзями, фінансами і т.д. Але бувають ситуації, коли труднощі стосуються не чогось зовнішнього, а конкретно нас самих і нашого внутрішнього стану. Найбільша проблема з усіх проблем, що впливають на людину найсильніше – це внутрішній дисбаланс. Одним із проявів такого дисбалансу є відсутність бажання здійснювати будь-які дії, розвиватися і досягати цілей. Іншими словами, це відсутність мотивації. І якщо вплинути на когось іншогоо часом вдається із завидною легкістю, то робити ефективний вплив на себе самого буває дуже і дуже складно. У цій статті ми розповімо про практичні способи самомотивації, застосовуючи на практиці які будь-яка людина зможе знову розпалити в собі самого нестримне бажання йти вперед з високо піднятою головою.

Без довгих вступів перейдемо відразу до справи.

1. Залиште в стороні все зайве

Ви повинні навчитися ігнорувати все те, що відволікає вас від досягнення намічених цілей і зіштовхує з наміченого шляху. Розвинути цей навик не так вже й складно, але результати, отримані від його застосування, можуть бути самими приголомшливими.

Виділіть трохи вільного часу для того щоб подумати над тим, які ваші плани на життя. Подумайте про те, які завдання поставлені вами на даний момент і усвідомте, чи потрібно вам абсолютно все з цього. Напевно, ви зможете знайти щось, що не вимагає ваших зусиль і що можна просто відкинути в сторону. Буває так, що якісь прагнення нав’язує нам суспільство, реклама, навіть батьки.

Якщо вам чогось по-справжньому хочеться, залиште для себе тільки це, а про решту забудьте. Все зайве – це психологічний вантаж, який заважає вам використовувати весь свій потенціал для досягнення того, що вам насправді потрібно. Вивільнена в результаті ігнорування всього зайвого енергія буде постійно вас підживлювати і підвищить вашу особисту продуктивність.

2. Ведіть «Журнал успіху»

«Журнал успіху» – це дуже ефективний засіб для того, щоб мотивувати себе. Він являє собою своєрідний щоденник, в який ви повинні записувати всі свої досягнення. Навіть самі незначні. Це може бути вдале знайомство, яке сталося з вашої ініціативи, похвала від начальника за добре підготовлений звіт, підвищення доходу, позбавлення від шкідливої звички і т.д.

Бажано вести цей щоденник кожен день, адже будь-який день наповнений безліччю подій, серед яких неодмінно знайдуться хороші. Чим більше ви будете записувати, тим більше успіхів буде в вашому щоденнику. Переглядайте і читайте його з ранку і ввечері, а також щоразу, коли у вас поганий настрій і ви відчуваєте занепад сил, втрату мотивації або вам здається, що ви стоїте на місці і не просувається. Наочне відображення всіх ваших успіхів і досягнень додасть вам новий позитивний заряд і сили продовжувати діяти.

3. Працюйте в належній для цього обстановці

На перший погляд це може здатися наївним, але насправді навколишня нас обстановка робить дуже сильний вплив на наш настрій і нашу мотивацію. Де ви працюєте, не має ніякого значення. Але якщо ваше робоче місце в безладді, запилилося, все стоїть не так, як вам подобається або обстановка взагалі дратує вас, обов’язково виправте цей стан речей.

Ви повинні працювати в такій атмосфері, яка вам підходить, викликає у вас позитивні емоції, де вам комфортно і затишно. Приберіть, поставте все так, як вам подобається, використовуйте свої творчі здібності: повісьте пару картинок, які надихають вас, наклейте стікери з мотивуючими написами, покладіть поруч книгу, яку любите читати, включайте улюблену музику. «Ваша» обстановка буде надавати вам благотворний вплив і сприяти продуктивній роботі, адже вам буде подобатися в ній перебувати.

4. Ставте чіткі цілі

Постановка цілей має на людину виключно мотивуючу дію. По-перше, займаючись ціле-постановкою, ви автоматично починаєте думати саме про ті речі, які вас мотивують. По-друге, ставлячи цілі, ви обмірковуєте терміни досягнення кожної з них, що вже наближає їх досягнення і служить додатковим мотиватором. По-третє, розмірковуючи над своїми цілями і їх досягненням, ви неусвідомлено продумуєте різні варіанти їх здійснення. Не дарма кажуть, що думки матеріальні. Енергетичні імпульси ваших думок будуть залучати у ваше життя все нові події, які, цілком ймовірно, відкриють перед вами, висловлюючись образно, ті двері, які до цього були закриті. Для ефективної постановки цілей сьогодні існує чимала кількість дієвих методик. Ознайомитися з деякими з них ви можете тут і тут.

5. Використовуйте мотивуючі матеріали

Цей спосіб є одним з найбільш мотивуючих. Він полягає в тому, що ви систематично (наприклад, півгодини або годину в день) знайомитеся з історіями успіху різних людей. А таких історій можна знайти безліч. Дивіться художні та документальні фільми, в яких розповідається про те, як хтось досяг успіху. Читайте книги і статті, слухайте мотивуючі аудіозаписи. Завдяки Інтернету сьогодні можна знайти просто неймовірну кількість самих різних мотивуючих матеріалів практично на будь-яку тему.

Практикуючи цей метод регулярно, ви зможете забезпечити себе постійним потоком тільки потрібної вам інформації, яка буде заряджати вас творчою енергією, змінювати спрямованість вашого мислення в бік досягнення успіху і мотивувати. До того ж, історії успіху різних людей – це наочні приклади того, що будь-яка людина може досягти найбільш вражаючих результатів.

6. Урізноманітнюйте завдання

Завдяки різним психологічним дослідженням вже достеменно відомо, що постійна робота над якимось одним проектом має властивість втомлювати і набридає. Якщо довго займатися тільки чимось одним, то стан втоми настає значно швидше, ніж в ситуаціях, коли займаєшся різними справами.

Якщо ви відчуваєте, що починаєте втомлюватися від того, що робите, зупиніться, переведіть увагу на щось інше, займіться виконанням якогось невеликої, але сторонньої справи, або просто відпочиньте. Відпочиньте і зробіть паузу. Через деякий час ваші сили відновляться, і ви зможете зайнятися тим, чим займалися, з новими силами і оновленою мотивацією.

7. Приймайте невдачі

Звучить трохи дивно, але діяти потрібно саме так. Поразкам і невдачам потрібно радіти, а не сумувати з їх приводу. Справа в тому, що абсолютно всі успіхи, досягнення, невдачі та поразки є результатом наших дій. Як то кажуть, на помилках треба вчитися. Тому, ставитеся до поразок як до вчителів. Саме це є тією родзинкою, яка покаже, наскільки грамотно і ефективно ми діємо.

Якщо щось не так, потрібно переглянути план наших дій і продумати нову стратегію. Томас Едісон, винаходячи лампочку, постійно терпів невдачі. Коли його запитували, чому ж він не зупинився після того, як тисячу разів у нього нічого не вийшло, він відповідав, що, зазнавши тисячу поразок, він дізнався тисячу способів, як лампочку зробити не можна. Дотримуйтеся такої позиції і в своїй діяльності.

8. Спілкуйтеся з кращими

Повірте, цей спосіб може круто змінити все ваше життя в кращу сторону. Для того щоб стати кращим потрібно спілкуватися з людьми, які в чомусь кращі за вас. Для того щоб досягти високих результатів потрібно спілкуватися з людьми, результати яких кращі за ваші. Це неминуче призведе вас до особистісного зростання і підкорення нових вершин.

Але, крім цього, потрібно прагнути до спілкування не тільки з кращими, але ще і з позитивно налаштованими людьми. Справа в тому, що є така категорія людей як негативні люди. Вони завжди на щось скаржаться, постійно ниють з приводу проблем, засуджують інших людей і зі скептицизмом ставляться до будь-яких успіхів. Спілкування з ними – це якір, який тягне вас на дно. Звучить жорстко, але варто «профільтрувати» коло свого спілкування і постаратися по мінімуму взаємодіяти з негативно налаштованими людьми. Знайомтеся з тими, від кого виходить позитив, хто мотивований, радіє життю, посміхається і жартує, незважаючи ні на що. Через деякий час ви будете сильно здивовані тим, що якість вашого життя підвищилася, а ви самі стали більш життєрадісною і щасливою людиною.

9. Зрозумійте, що страх – це нормально

Багато людей мають великі цілі і плани на життя, але так нічого і не досягають. Їм заважає страх. Він сковує всі їхні думки і рухи, немов кроленят, які побачили вовка. Зрозумійте, що відчувати страх – це нормальне явище. Різниця лише в тому, що для одних страх – це привід скласти руки і нічого не робити, а для інших – стимул до зростання, розвитку і досягнення успіху.

Ідіть вперед, навіть якщо ви боїтеся потерпіти невдачу. Тільки так ви зможете перевірити себе на міцність і дізнатися, на що ви здатні. Краще спробувати щось і дізнатися, вийшло це у вас чи ні, чому б не зважитися і дізнатися це. Зробіть свій страх своїм союзником, який завжди буде стимулювати вас до дій. Природно, не варто кидатися у вир з головою – завжди зберігайте тверезість і самовладання.

10. Розвивайте свій внутрішній світ

Прагнення до розвитку свого внутрішнього світу властиво більшості успішних людей. Намагайтеся тримати свій внутрішній світ в чистоті і оберігати його від вторгнення будь-яких негативних факторів, що руйнують його і роблять деструктивний вплив. Наслідком такої «гігієни» стане вільний хід думок, відчуття гармонії, розвиток інтуїції, внутрішня легкість і навіть кращий фізичний стан і самопочуття. А в якості найбільш ефективних методик, що дозволяють уберегти свій внутрішній світ від руйнування і розвинути його, можна порекомендувати такі практики як медитація, читання мантр, практика усвідомленості і т.п.

11. Користуйтеся нагадуваннями

Використовуйте їх в якості записів своїх прагнень, цілей, поточного статусу. Нагадування є дуже потужним інструментом, який сильно недооцінюють. Люди знаходять незручним писати повідомлення самим собі і читати їх вголос. Ми і так робимо це постійно, несвідомо, так чому б не робити це свідомо? Починайте ранок фразою, адресованої вам самим.

12. Оцінюйте прогрес

Якщо ми постійно працюємо, як правило, добиваємося деякого прогресу. Іноді може скластися враження, що ви нітрохи не просунулися, але це тому, що пропускаєте всі ці маленькі щоденні кроки. Озирайтеся назад із задоволенням від того, що ви створили – це, безумовно, підвищить вашу мотивацію до подальших дій.

13. Тренуйтеся фізично

Це найпростіший шлях мотивувати себе. Просто вийти з офісу або будинку, зробити будь-які вправи або невелику пробіжку, сходити в тренажерний зал або басейн. Це відразу ж призводить наше тіло в порядок. Кожен раз, виконуючи якісь вправи, ми отримуємо необхідні нам ендорфіни. А ендорфіни – це добре, корисно і потрібно.

14. Смійтеся частіше

Дивіться комедії, читайте комікси. Викиньте цю жахливу серйозність геть. Сміх – механізм запобігання і полегшення стресу.

15. Балуйте себе маленькими призами 

Візьміть за правило нагороджувати себе чим-небудь, не обов’язково матеріальним, коли ви закінчуєте якусь важливу справу.

І наостанок ще одна дієва рекомендація: завжди пам’ятайте про те, час має властивість йти і життя проходить. І саме від вас залежить те, як ви її проживете: чи залишитеся ви в числі тих, хто не зумів виростити себе сам, пустивши все життя на самоплив, забувши про свої цілі і віддавши свої мрії, або ж візьмете себе в руки, зробите себе таким, яким ви хочете і зумієте досягти того, чого бажаєте найбільше на світі!

Подумайте про те, що у вас завжди буде можливість опустити руки і голову, заплакати і стати рабом обставин. Але тільки сьогодні і тільки зараз ви можете прийняти рішення стати переможцем – переможцем над своїми страхами, своєю невпевненістю, своїми шкідливими звичками і, в кінченому рахунку, над самим собою!

Залишайте в коментарях, що ще ви можете порекомендувати людям, які прагнуть підвищити свою мотивацію і перейти до готовності діяти?

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This