Чому шкідливо говорити про свої плани?

таємницяНайкоротша лекція антрепренера Дерека Сіверса, в якій він пояснює, чому шкідливо поширювати свої думки про те, що ви збираєтеся робити. Лекція підтверджує народну мудрість – «Слово – срібло, а мовчання – золото!»

Задумайтесь про головну мету свого життя.

Якщо ви скажете комусь, що саме збираєтеся зробити, то відчуєте, що поставлена ​​мета стала ближчою, вона як би стане невід’ємною частиною вашого «я».

Але насправді шанси досягти задуманого у вас зменшуються.

Численні психологічні тести показують, що, розповідати про свої плани, самим собі все псувати. НЕ базікай!

Перша причина – ваша енергія.

Якщо Ви будете розповідати про своє бажання всім і кожному – то ви даремно розтратите енергію. І не просто енергію, а саме ту енергію, яку ви могли б вкласти в реалізацію задуманого.

Друга причина – навколишні вас люди.

Люди різні. Серед них є доброзичливі, а є не дуже … хтось із них збігається з вами за переконаннями, а хтось ні …

Якщо ви будете присвячувати у свої плани всіх і ділитися своїми бажаннями з кожним, то будьте готові до того, що:

  • Вам будуть заздрити вголос або мовчки …
  • Вас будуть відмовляти, що вам це не треба, що це все нісенітниця …
  • Хтось почне вставляти вам палиці в колеса, спеціально або «випадково» …

Третя причина – ви і ваше бажання.

Ваші плани можуть змінитися. Ви можете передумати … або з виконанням бажання виникнуть проблеми.

Наприклад:  ви все розповіли про те, що збираєтеся відкривати свій бізнес … А потім взяли і передумали. Тому що справа ця клопітка і неспокійна, і взагалі вам запропонували хорошу роботу. Але знайомі, коли вас зустрічають, кожен раз цікавляться: «Як там твій новий бізнес, як йде робота, як справи …?»

Хочеться Вам відповідати на такі питання? Мені б не хотілося…

Яка б не була причина особисто у вас – краще тримати бажання в секреті.

Коли справа вже буде зроблена – можна все розповісти і показати результат, щоб вони пораділи разом з вами.

Але тоді, коли у вас з’являється мета, потрібно зробити певні зусилля, виконати якусь роботу, щоб досягти її. Зробивши роботу, ви відчуєте задоволення.

А коли ви розповідаєте комусь про свою мету і люди приймають ваші плани до відома, ваша мета перетворюється в «соціальну реальність», як кажуть психологи. Ще в 1933 році Віра Малер виявила, що озвучену заяву про наміри сприймається розумом як реальність. Ваш мозок обманюється і вважає, що мета вже реалізована. Приходить відчуття задоволення, і стимул сидіти над роботою знижується.

Четверта причина – експерименти Петера Голвітцера

У 1982 році Петер Голвітцер написав про це цілу книгу, а в 2009-му провів і опублікував результати ще декількох експериментів.

У чотирьох дослідженнях взяли участь 163 студента. Кожен відповів на питання з приводу своєї майбутньої професії та своїх цілей. Потім половина з них повідомила присутнім про взяті на себе зобов’язання, а інша половина не озвучувала про їх наміри. На наступному етапі всім учасникам дали по 45 хвилин на роботу, яка наближала їх до досягнення поставленої мети. При цьому їм сказали, що роботу в будь-який момент можна припинити.

В результаті ті, хто тримав рот на замку в середньому працювали всі 45 хвилин, а потім говорили, що для досягнення мети їм ще багато що потрібно зробити.

Ті ж, чиї цілі стали відомі, кидали роботу в середньому через 33 хвилини і говорили, що відчувають себе набагато ближче до задуманого.

Як довести задумане до кінця?

Краще промовчати і не розповідати про свої плани, свідомо відсуваючи на потім те почуття задоволення, яке приносить соціальне схвалення. Важливо пам’ятати, що наш розум іноді плутає слова з вчинками. А якщо вам дуже потрібно поговорити про свої плани, то краще звернутися до особистого наставника, який ще більше добавить вам мотивації та допоможе у досяганні цілей.

Також можна використовувати техніку, коли ви концентруєте увагу на наміри працювати, а не на самій меті. Наприклад: «Я дуже хочу пробігти цей марафон, тому я повинен займатися п’ять разів на тиждень, так що капай мені на мізки, якщо я не буду. Добре?”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Трансерфінг – ключові ідеї | Best-skills - […] Якщо будете вголос заявляти, що досягнете свого, шанси на удачу сильно зменшаться. Це той випадок, коли впевненість в собі…

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This