Ліз Пулліам Уестон

PulliamПоради від Ліз Пулліам Уестон (Liz Pulliam Weston):

Скласти план. Випадкових мільйонерів не буває. Це не означає, що гроші повинні стати головною метою вашого життя , але у вас повинна бути ціль. Якщо є ціль – можна складати план. Ліз Пулліем Уестон задумалася про пенсію, коли їй ще не було тридцяти. Вона склала план, який регулярно переглядала і коректувала відповідно до реальності: нова робота, новий будинок, ще одна дитина. Всі ці обставини вносяться до плану з поправками шляху досягнення мети.

Заощаджувати. Перетворюватися в Плюшкіна, звичайно ж, не треба. Але завжди можна замінити вечерю в ресторані на домашню обстановку, а відпочинок за кордоном на подорож рідними просторами.

Жити в межах доходу. Цьому Ліз навчилася у своєї матері, дитинство якої припало на часи Великої депресії. Прожити можна на набагато менші гроші, ніж отримує представник середнього класу. Тому немає нічого надприродного в тому, щоб відкладати з кожної зарплати 10% (а то і всі 20%). Головне – запам’ятати просте правило: в першу чергу платите собі.

Цьому сприяють можливості, які відкривають електронні системи платежів. Коли на руках немає готівки, кількість необдуманих витрат скорочується.

Інвестувати. Незалежно від того, зростає ринок чи ні, в довгостроковій перспективі добре диверсифікований пакет акцій принесе більше прибутку, ніж будь-які інші інвестиції.

Кредити. Мало кому вдається жити, не беручи кредитів. Уникати таких ситуацій не варто, а ось стежити за станом боргів рекомендується.

Нерухомість. Ціни на нерухомість падають так само несподівано, як і підскакують. Власний будинок (квартира) може стати основою вашого добробуту. Однак бути домовласником не так-то просто – нерухомість вимагає капіталовкладень не лише при покупці, але і для догляду. Варто розглядати володіння нерухомістю як цілком успішну довгострокову інвестицію.

Інвестувати в себе. Вкладіть гроші в освіту, відкрийте власний бізнес, розвивайтеся і ростіть – разом з вами виросте і ваш капітал.

Не забувайте, що живучи з думкою лише про гроші, можна пропустити щось дуже важливе -сьогодні. Не забувайте насолоджуватися життям!

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This