Як розвивати дитину під час вагітності

muzika_pid_chas_vagitnostiВідповідальні батьки замислюються про здоров’я і розвиток дитини задовго до того, як настане час віддавати його в школу. Але останнім часом все більше можна почути про виховання дитини ще до його народження. Тому розглянемо кілька легких і приємних способів допомогти розвитку дитини під час вагітності.

1. Слухаємо.

Кроха у мами в животику відмінно сприймає всі зовнішні звуки. Причому не тільки на слух. На будь-який звук у мами виникає певна емоційна реакція, яка передається маляті.

До того ж дитина не тільки сприймає звук, але і запам’ятовує стан, який він викликає. Тобто, якщо ви засинаєте під тиху, спокійну музику, то після народження вона також буде заспокоювати крихітку.

2. Робимо зарядку.

Фізичні вправи дуже корисні для дитинки, так як вони посилюють плацентарне кровопостачання. Відповідно мозок дитини отримує більше кисню і поживних речовин, необхідних для його розвитку. Крім цього відбувається тренування вестибулярного апарату.

3. Розповідайте про те, що вас оточує.

Ви можете стимулювати інтелектуальний розвиток малюка в будь-якому місці: на прогулянці, по дорозі на роботу, виконуючи домашні справи. Досить просто описувати, що ви бачите і чуєте.

4. Релаксація.

Знаходьте час, щоб розслабитися. Це не тільки дозволить вам зняти м’язову напругу, але і дасть можливість дитині відпочити і «обробити» отриману інформацію.

5. Гарна музика.

На думку фахівців з допологового розвитку найкраще слухати класику. Але вибираючи репертуар, задумайтеся, чи подобається він вам. Якщо ви будете змушувати себе слухати музичні композиції тільки заради дитини, це не принесе їй ніякої користі. Краще підберіть сучасну музику, яка буде приносити вам задоволення.

6. Харчування.

Звичайно основна функція збалансованого харчування – забезпечити дитину вітамінами, мінералами і корисними речовинами для «будівництва» дитячого організму. Сніданок або обід можуть сприяти розвитку дитини. Адже все, що з’їла мама, з’їв і малюк – значить, він може формувати свої кулінарні смаки задовго до появи на світ. Тому не потрібно поспішати під час їжі. Краще, зробіть це не поспішаючи, розповідаючи малятку про те, що ви їсте і з чого це приготовлено.

7. Плавання.

Діти дуже люблять водні процедури. Коли мама плаває, крихітка майже не відчуває силу земного тяжіння і починає активніше ворушитися, тренуючи свої м’язи, при цьому вона отримує масу задоволення.

8. Більше сміху.

Позитивні емоції підвищують рівень гормонів ендорфінів в крові, які нормалізують артеріальний тиск і серцебиття малюка, а також покращують засвоєння поживних речовин.

9. Іноземні мови.

Перегляд фільмів і казок, прослуховування музики на іноземних мовах під час вагітності, значно полегшує їх вивчення в майбутньому.

10. На кого буде схожа дитина?

Приділяйте небагато часу в день, щоб пофантазувати, як розвивається ваша дитина. Не обов’язково «програмувати» йому певну зовнішність – краще представляйте його здоровим, розумним і добрим.

Як би ви не займалися розвитком дитини під час вагітності, пам’ятайте головне для малюка – це любов батьків.

P.S. Рекомендована музика під час вагітності:

1. П.І. Чайковський. Пори року.

2. П.І. Чайковський. «Вальс квітів» з балету «Лускунчик».

3. П.І. Чайковський. Вальс (ля-мінор) з балету «Спляча красуня».

4. Евард Гріг. Пер Гюнт: «Пісня Сольвейг», «Танець Анітри».

5. П.І. Чайковський. «Танець феї Драже» з балету «Лускунчик».

6. М.І. Глінка. Увертюра до опери «Руслан і Людмила», «Марш Чорномора», хор «Ах, ти, світло Людмила» з 4-го дії опери.

7. М.П. Мусоргський. «Світанок на Москва-річці» з опери «Хованщина».

8. М.П. Мусоргський. Картинки з виставки: «Балет невилуплених пташенят», «Богатирські ворота», Тюильрийский сад ».

9. Ф. Шопен. Мазурка (мі-мажор), Вальс № 7.

10. Ф. Шуберт. Вальс (сі-мінор), «Вечірня серенада».

11. І. Брамс. Угорський танець № 5 (фа-дієз мінор).

12. А. Рубінштейн. «Мелодія» (фа-мажор).

13. П.І. Чайковський. Балет «Лебедине озеро».

14. Н. Римський-Корсаков. «Шехерезада». Симфонічний сюїта, соч. 35.

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This