Одразу ж до справи. Ось 5 принципів правильного харчування:
1.Знати, для чого ти їсиш. Ціль
2.Знати, що ти їсиш
3.Контролювати, скільки ти їсиш
4.Регулярність. Знати, коли їсти
5.Вода і тільки
Харчування – дуже важливий фактор, який впливає на твоє самопочуття і здоров’я. Це впливає на наш зовнішній вигляд: шкіра, нігті, волосся, зуби і наша фігура. Від харчування залежить 75% успіху в будуванні гарного тіла. І жодні тренування, методики і таблетки не замінять правильне харчування.
Я готовий поділитися з тобою досвідом. Перед тим, як бігти в спортзал (яка б в тебе не була мета), почни з харчування.
Важливо стежити, щоб організм отримував все необхідне для його нормального функціонування. Існують корисні рецепти, які не тільки покращують стан здоров’я, але і радують смак. Відразу додаю в групу обговорення корисних і смачних фітнес рецептів.
Спочатку тобі, мій друже, може не сподобатись вівсяна каша, творог, яйця. Пам’ятай, що це лише тимчасово. І мені було декілька перших днів нелегко, але зараз я просто обожнюю цю їжу.
А ТЕПЕР ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КОЖЕН З ПРИНЦИПІВ:
1. Перш за все, вибери для себе ЦІЛЬ: чи ти будеш худнути, набирати м’язову масу, чи просто підтримувати свою фігуру в порядку.
На жаль, лише одну ціль. Тому, що нарощувати м’язи і скидувати вагу одночасно – неможливо!
2. Після того, як вибрав собі ціль, пора знати СКІЛЬКИ потрібно їсти.
Запам’ятай, щоб схуднути, тобі потрібно отримувати з їжі калорій менше, ніж використовувати. Існує два шляхи:
– більше працювати,
– менше жерти (УВАГА: лише трішки менше).
А ось щоб накачатись – потрібно отримувати з їжі більше калорій, ніж використовувати. Тут існує лише ОДИН ШЛЯХ – багато працювати і ще більше жерти. Тому, з м’язами буде збільшуватись і рівень жиру.
3. Якщо дотримуватись вищезгаданих порад і просто закидувати в себе пельмені, тортіки і майонези, то результату вам не досягнути. Важливо знати, ЩО ти їсиш! Тобі потрібно знати про існування білків, жирів і вуглеводів. Як їх поєднювати, щоб досянути своєї мети.
Якщо коротко, то білки потрібні для будівництва, жири – це наш запас, а вуглеводи – наша енергія. Вуглеводи можна розділити на дві групи: складні і прості. Розглянемо на прикладі. Складні вуглеводи: крупи, макарони твердих сортів, картопля, деякі овочі та фрукти. Від таких вуглеводів відмовлятися не треба, тому що на їх засвоєння організму потрібно чимало часу. У кров вони потрапляють поступово і в скромних кількостях. Надовго дають відчуття ситості і не дуже впливають на наш зовнішній вигляд. А ось прості вуглеводи (все солодке і мучне) підвищують рівень інсуліну в крові, що і заважає худнути.
4. Почну з далека: існує нюанс, без якого ми з тобою не зможемо схуднути, чи набрати м’язову масу. І тепер УВАГА! Цей нюанс – швидкий обмін речовин (метаболізм). Наскільки швидко ти будеш худнути, або нарощувати м’язи буде залежати від швидкості твого обміну речовин. Найкращий спосіб розігнати метаболізм – РЕГУЛЯРНЕ харчування (харчування однаковими за об’ємом порціями, кожних 2-3 години). Тобто, 5-6 прийомів їжі на день.
Про регурярність розібрались, а тепер питання, КОЛИ треба їсти вуглеводи, жири і білки?
На сніданок повинні бути обов’язково білки (наприклад, яйця) в поєднанні зі складними вуглеводами (каша), можна з додатком невеликої кількості жирів (горіхи).
На перекус між сніданком і обідом можеш побалувати себе вуглеводами, в тому числі і простими, наприклад, фруктами.
На обід комбінація така сама: білки + жири + вуглеводи. Це може бути порція риби з рисом і овочами. Овочі – клітковина, їх можеш не боятись і їсти в будь-який час.
На вечерю – білки + клітковина це може бути, наприклад, куряча грудка з овочами. А спортсменам ще рекомендую творог.
5. ВОДА – дуже важлива! Тут все просто:
— Пийте чимпобільше!
— Соки, чай, кава, йогурти і т.д не рахуються!
— Під час тренування обов’язково треба пити (виключенння – кардіотренування)
— Вода пришвидшує метаболізм
— Не пити за 15 хвилин до їди
— не пити 30 хвилин після їди
— Пий ще більше!
Живи не для того, щоб їсти, а їж, щоб жити!