Інструкція з створення фінансової незалежності

Girl saving money with family at the backОсь я і перегорнув останню сторінку “Мані або Абетка грошей”.

Читається дуже просто. Замість занудної книжки про складні тонкощі фінансової грамотності читач отримує покрокову інструкцію з створення фінансової незалежності у вигляді художнього твору. Повісті розказують про 12-річну дівчинку Кіру і її собаку Мані, яка виявилася говорить і вельми обізнана в питаннях фінансів.

Не дивлячись на те, що головний герой – дитина, книга цікава буде і дорослим. Ази управління фінансами викладені дуже доступною мовою. Крім того, що показується «як це працює», повість пронизана різними надихаючими промовами і, звичайно, багата успіхами головної героїні, що не може залишитися поза увагою.

Може здасться смішним, але деяке натхнення після прочитання я дійсно отримав. А знання, підкріплені натхненням, повинні принести результат по ідеї. 🙂

Отже, які знання я отримав, і що я буду впроваджувати в якості експерименту?
У міру прочитання я робив позначки:
– Виписував деякі надихаючі фрази (причому, все це банально, але якось про це забуваєш зазвичай, так нехай це буде перед очима);
– Виписував то, що, на думку автора, потрібно робити, щоб досягти успіху.

Нижче пропоную коротко про головне із книги. Читати повну версію чи ні – вирішувати вам, я ні краплі не шкодую про витрачений час. Рекомендую прочитати.

Кращі мотивуючі до дії цитати: 

* * *

 «Роби велике, поки воно ще мале, тому що все велике починається з малого.»

* * *

Необхідно написати список бажань і вибрати з них найважливіші. (В книзі було 10 бажань і 3 головних).

«Більшість людей не знають, чого вони хочуть. Вони знають лише, що хочуть чогось кращого. Уяви собі життя у вигляді великої фірми, яка торгує по каталогу. Якщо ти напишеш в таку фірму, що хочеш більшого, вона не надішле тобі нічого. І якщо ти просиш, щоб тобі вислали що-небудь «хороше», ти теж нічого не отримаєш. Ось так і з нашими бажаннями. Ми повинні точно знати, чого хочемо. »

Для цього і пишеться список бажань.

«Тепер ти повинна щодня заглядати в свій список. Ти будеш знову і знову згадувати про свої бажання. І ти почнеш знаходити способи для їх здійснення. »

* * *

3 способи, що допомагають в реалізації своїх мрій:

1. Скласти альбом бажань.

«Знайди фотографії або картинки тих речей, які тобі хочеться придбати, і наклей їх в альбом. Адже ми і думаємо картинками. … Коли ти думаєш про Каліфорнію, ти ж бачиш при цьому не слово КАЛИФОРНИЯ, а певні картини. …

Іноді нам не потрібно все точно розуміти, як і чому щось виходить. Важливо, що це виходить. … Ти можеш натиснути на вимикач і світло вимикається, хоча ти і не в змозі пояснити, як це виходить. Нам досить знати, що це діє. Так що заведи собі фотоальбом і починай наклеювати в нього картинки. …

Дуже багато людей все зволікають і зволікають – тільки тому, що вони не все до кінця розуміють. Куди розумніше просто приступити до справи. …

Треба робити, а не намагатися. Хто хоче спробувати, той готовий до невдачі. І врешті-решт нічого у нього не виходить. Намагатися – це просто заздалегідь виправдовувати свої невдачі, заздалегідь вибачати їх. Не існує ніяких спроб. Або ти робиш щось, або не робиш ».

2. Активно візуалізувати

Щодня розглядати альбом мрії і представляти, що мрія вже реалізувалася (представляти, як вже володієш якоюсь річчю, представляти відчуття, які будуть, коли досягнеш якоїсь мети і т.п.)

«Всі люди, які чогось досягли в житті, спочатку мріяли про це. Вони знову і знову уявляли собі, як це буде, коли вони досягнуть своєї мети. Звичайно, тільки мріяти мало. …

Якщо продовжувати думати так само, як думав раніше, то і результати будуть такими ж, як раніше. Але оскільки багато з того, що я тобі розповім, для тебе нове, я хочу дещо запропонувати: поки ти чогось не зробив, не приймай рішень, добре це чи погано. А без візуалізації ще ніхто не досяг своєї мети. Розвивається те, на чому ми зосереджуємося. Більшість людей зосереджується на тому, чого вони не хочуть, замість того, щоб уявити собі, чого вони хочуть. … »

«Ти повинна уявити, що у тебе вже є те, чого хочеш. Тоді слабке бажання перетвориться в потребу і буде ставати все сильнішим. Чим частіше ти станеш візуалізувати, тим сильніше буде твоє бажання. Тоді ти почнеш шукати способи його виконання. І знаєш, можливостей для цього достатньо. Але ти побачиш їх тільки тоді, коли у тебе з’явиться нагальна потреба. А потреба з’явиться, якщо ти будеш візуалізувати »

3. Завести скарбничку

Ми заводимо скарбничку, щоб цілеспрямовано збирати гроші на конкретні мрії.

«Важлива не кількість грошей, а то, що ми з ними робимо. Спочатку навчися обходитися грошима, які у тебе є. Тільки тоді ти будеш готовий до того, щоб отримувати більше. »

* * *

Журнал Успіху

«Заробляєш ти гроші чи ні, залежить в першу чергу не від того, чи є у тебе хороші ідеї. І не від того, наскільки ти хороший. Це залежить від того, наскільки ти впевнений в собі. …
Від твоєї впевненості в собі залежить, чи вважаєш ти себе на щось здатний. Чи віриш ти в себе. Якщо ти в себе не віриш, то нічого і не почнеш. А якщо не починати, то нічого і не відбудеться. »

Пропонується завести зошит з гучним ім’ям «Журнал успіху» і кожен день записувати туди свої досягнення (від малого до великого), записувати не менше 5 пунктів.

«Спочатку тобі буде нелегко. Ти будеш питати себе, чи можна те чи можна це вважати дійсно успіхом. У такому випадку потрібно завжди приймати рішення «за». Краще, щоб у тебе був надлишок впевненості в собі, ніж страждати від її нестачі. …
І найкраще почати негайно …
Дорослі нерідко все життя концентруються головним чином на те, чого вони не можуть, не знають і чого у них немає. »

* * *

Виконувати все вищеперелічене, не відволікаючись

«.. Я хочу сказати тобі три важливі речі.

По-перше, ти повинен робити те, що мав намір, навіть тоді, коли у тебе проблеми. Адже коли все в порядку, робити це може кожен. Але коли з’являються справжні проблеми, все стає ясно. Лише небагатьом вистачає послідовності, щоб здійснити задумане. … Проблеми будуть завжди. Але, незважаючи на це, ти повинен щодня робити те, що важливо для твого майбутнього. …

По-друге, ці важливі речі ти повинен робити і тоді, коли все йде прекрасно. … Є тисячі речей, які можуть відвернути людину. .. »

* * *

Правило трьох діб (правило 72 годин)

«Якщо ти вирішив щось зробити, то робити це потрібно протягом 72х годин. Інакше ти, швидше за все, ніколи цього не зробиш. »

* * *

Чотири правила для тих, у кого є борги:

1. Знищити кредитну картку.

2. Якомога менше платити по іпотеці.

Тут суть в тому, що, влізаючи в іпотечний кредит, більшість поспішає його виплатити, щоб переплата процентів виявилася якомога меншою, тому підписуємося на великі (а часом – величезні) щомісячні платежі. Найчастіше, величина їх така, що на життя залишається зовсім небагато, впритул, і якщо відбувається щось, що вимагає термінових фінансових вливань, то через відсутність зайвих грошей, люди влазять в нові борги і кредити. З цієї ями, глибшої, вибратися стає ще складніше.

3. Тактика виплат за споживчими кредитами.

Автор рекомендує дотримуватися правила 50х50 при розподілі вільних грошей: половину грошей відкладати, половину – віддавати на закриття боргів.
Тому що, коли всі вільні гроші направляти на погашення кредитів, то в результаті ти ніби як і без боргів залишаєшся, але фактично – на нулі. Виходить, що якщо після закриття боргів треба щось купити – грошей знову немає, баланс нульовий, не влазь же в черговий кредит.

«А нуль – це ніщо. А ніщо не може бути метою прагнень »

4. «Це і справді потрібно купити?»

“Тому, у кого є борги, слід було б приклеїти на свій гаманець папірець з написом« Це і справді потрібно купити? ». Тоді людина хоча б біля каси згадає, що не повинна багато витрачати.»

* * *

«Курка і золоті яйця»

“Жив-був колись селянин. Щоранку він ходив в курник, щоб взяти на сніданок яйце, яке знесла його курка. Але одного разу він знайшов в гнізді не звичайне яйце, а золоте. Спочатку він не міг в це повірити. Можливо, хтось вирішив над ним пожартувати. Але ювелір, якому він приніс показати яйце, підтвердив, що воно з чистого золота. Селянин вигідно продав яйце і влаштував велике свято.

На наступний ранок він пішов в курник раніше, ніж зазвичай. В гнізді знову лежало золоте яйце. Так тривало кілька днів. Але селянин був жадібним і хотів швидше розбагатіти. Він злився на свою курку, тому що «дурна» курка не могла пояснити йому, як вона примудряється нести золоті яйця. Йому здавалося, що тоді він міг би і сам нести золоті яйця. Тоді у нього було б кожен день по два яйця. І одного разу селянин так сильно розлютився, що вбіг в курник і зарізав свою курку. Нікому стало нести золоті яйця.

Мораль цієї казки така: не можна різати курку, яка несе золоті яйця. »

«Курка – це твої гроші. Якщо ти їх правильно помістиш, то будеш отримувати відсотки. Відсотки – це золоті яйця. »

«Ти в будь-який момент можеш втратити терпіння і витратити свої гроші. Але це означає, що ти зарізала свою курку ще курчам. »

«Ти не повинен відмовлятися ні від курки, ні від бажань. Можна домогтися і того, і іншого. … Гроші можна розділити. Найбільшу частину ти кладеш в банк. Ще частина відправляється в твої скарбнички мрії. Решту можна витрачати. … Я, наприклад, відкладаю для своєї «курки» 50% від всіх моїх доходів »

* * *

«Удача при найближчому розгляді виявляється всього лише результатом великої роботи і ретельної підготовки».

* * *

«Найбільших успіхів в житті я домагався, роблячи саме те, чого боявся. … Найдорожчі подарунки ми робимо собі самі. Світ відкриває всі двері перед тим, хто подолає в собі страх невдачі. »

«Страх з’являється, коли ми уявляємо собі, що задумане не вдасться. Чим більше ми роздумуємо, що може вийти погано, тим більше боїмося. ..але Коли ти читаєш свій журнал успіху, ти зосереджується на своїх досягненнях. І тоді ти починаєш уявляти собі, як все добре вийде. ..

Якщо ти думаєш про позитивні цілі, страх просто не з’явиться. »

* * *

Формули швидкого розрахунку фінансової незалежності:

1. Щоб дізнатися, через який проміжок часу вкладені гроші подвояться, треба застосувати таку формулу:

72:% річних (за вкладом, наприклад) = шукана кількість років.

Наприклад, кладемо 100 тис під 10%. 72/10 = 7,2 року. Тобто через 7 з невеликим років, сотня перетвориться в 200 тис.

2. Але інфляція не спить, і вона моторошно ненажерлива. Згодом наші грошики знецінюються, і настане момент, коли вартість накопиченого зменшиться вдвічі. Розраховується це за тією ж формулою:

72: розмір інфляції (%) = шукана кількість років.

Якщо розглядати ту ж сотню, і приблизно ту ж ставку, то термін виходить той же. Але з огляду на те, що за цей період сума збільшилася вдвічі (якщо гроші працювали), то хоч інфляція і з’їла половину, то фактично ми повертаємося до того, від чого прийшли: цінності 100 тис на сьогодні. Таким чином, розбагатіти не вдасться, але зберегти гроші – так. Висновок – необхідно інвестувати під відсоток, який перевищує розмір інфляції.

* * *

Дивно, як в такій невеликій і начебто дитячій книзі так “вміло” і доступно розміщено стільки корисної, як не крути, інформації. Навіть про акції все описано настільки просто і “на пальцях”. Для того, хто тільки занурився в світ фінансів, дуже корисно почати з такого знайомства. Як сказав Шефер: “До успіху і добробуту іди граючи!”

Ну а тепер починається найцікавіше – буду все це пробувати. Упс! Пробувати не можна – треба робити. Ось, значить, буду робити! ))))

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Зарплата – бідність, а активи – багатство! | Best-skills - […] – відкрити вам очі, а не розповісти як зробити актив. Якщо хочете, можете більш детально прочитати про те, […]
  2. Зарплата – бідність, активи – багатство! | Best-skills - […] – відкрити вам очі, а не розповісти як зробити актив. Якщо хочете, можете більш детально прочитати про те, […]

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This